in

SevdimSevdim

İnternet Fenomeni Mahfouf Kitap Yazdı, Çok Satanlar Arasına Girdi

Instagram’da 2 milyon 300 bin, Youtube’da ise 1 milyon 630 bin takipçisi bulunan Mahfouf kimdir, ne iş yapar, kaç yaşındadır, aslen nerelidir?

mahfouf kimdir

Fransız edebiyat dünyasının en çok satanlar listesine bir internet fenomeni girdi. Mahfouf, yazdığı ‘kendi kendine yardım rehberi’ kitapla en gözde yazarlarından daha fazla satan bir kitap çıkarmış oldu. Peki Mahfouf kimdir, ne iş yapar, kaç yaşındadır, aslen nerelidir?

Kitap raflardaki yerini alalı sadece 3 hafta oldu, fakat kitap şimdiye kadar 62 Bin adet satıldı. Kitabı yayınlayan Robert Laffont, 150 bin kopya daha bastığını açıkladı. Sonbahar ayında hiçbir kitabın bu kadar yüksek satış adedi yakalayamadığı da belirtildi.

Mahfouf kimdir

İnternet fenomeni olarak tanımlanan Mahfouf, kendisi için ‘içerik üreticisi’ diyor. Mahfouf, 22 yaşında, Paris’te doğup büyümüş Cezayir asıllı bir Fransız’dır. Sosyal medyada çektiği fotoğrafları ve videoları yayınlayarak ünlenmiştir. Ürettiği içeriklerde kendi yaş grubuna hitap ediyor ve videolarında Fransızca konuşuyor. İngilizce yayın yapması durumunda takipçi sayısının 100 katına çıkacağı konuşuluyor.

Mahfouf’un kaç takipçisi var

Mahfouf’un Youtube’da 1.6 milyon, Instagram’da 2.3 milyon ve TikTok’ta 800 bin takipçisi bulunuyor. Genellikle kadınlar takip ediyor ve bu takipçilerin %55’i 18-24 yaş aralığında. Fransız haber sitesi Liberation Mahfouf’un şiddet söylemlerinden uzak, samimi ve sıcak kalpli biri olduğu için popüler olduğunu söylüyor.

Mahfouf nasıl para kazanıyor

Mahfouf bu kadar ünlü olmasını ve başarısını, tanınmış markalarla yaptığı anlaşmalara bağlanıyor. Dior, Balmain, Prada, Disney ve Canon gibi markalar Mahfouf’un kapısını sürekli aşındırıyor. Ürün tanıtımları yapıyor ya da markaların gönderdiği ürünleri kendi bizzat kullanarak takipçileri ile paylaşıyor. Peki Mahfouf ne kadar para kazanıyor? Kendisi bu soruya ‘Kendi kendime eğlenecek kadar kazanıyorum ama Paris’te bir daire alacak kadar kazanamıyorum‘ cevabını veriyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

Loading…

0
Serdar Ortaç: Azerbaycan için cepheye giderim

Serdar Ortaç Türkiye’de Askerden Kaçmış, Hapis Yatmış, ‘Azerbaycan İçin Askere Giderim’ demiş

WhatsApp Web'e Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği

WhatsApp Web’e Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor mu?