Ana Sayfa Teknoloji iPhone Fotoğraflar Uygulamasını iPhone’unuzda Nasıl Kilitlersiniz?

Fotoğraflar Uygulamasını iPhone’unuzda Nasıl Kilitlersiniz?

iPhone'unuzdaki Screen Time'ın yardımıyla Fotoğraflar uygulamasına fazladan bir güvenlik katmanı ekleyin. Çektiğiniz fotoğrafları iPhone telefonunuzda ekstra güvenlik önlemi ile şifreleyin. İşte iPhone fotoğraf uygulamasını kilitleme yöntemi.

1
374
iphone fotoğraf uygulamasını kilitleme

Fotoğraflar uygulaması, özçekimlerimizi, toplu arkadaş fotoğraflarınızı ve hayattaki diğer yakalanmış anlarımızı sakladığımız yerdir. Bu fotoğraflar muhtemelen sizin için kişisel bir şeyi temsil ettiğinden, güvenliğini de sağlamak isteyeceksinizdir. Peki iPhone’da fotoğraf uygulaması nasıl kilitlenir? İşte yazımızda iPhone fotoğraf uygulamasını kilitleme işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız, adım adım anlatıyoruz.

Şu anda iPhone için yerleşik bir fotoğraf kilitleme uygulaması ya da özelliği olmamasına rağmen, neyse ki mevcut bir geçici çözüm var. Bu yazıda, Ekran Süresini kullanarak iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasını nasıl kilitleyeceğinize göz atacağız.

iPhone Fotoğraf Uygulaması Nasıl Kilitlenir

Ekran Süresi’ni kullanmanın varsayılan amacı, iPhone’unuzu kullandığınız süreyi kontrol etmektir. Sizi bir uygulamaya kilitler ve bunun için süre sınırınız dolduğunda bir hatırlatma sağlar.

Dolayısıyla bu kilitleme özelliği, iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasını kilitlemek için bir güvenlik özelliği olarak kullanılabilir. İşte iPhone fotoğraf uygulamasını kilitleme işlemleri:

  1. Ayarlar > Ekran Süresi > Ekran Süresini Aç’a gidin.
  2. Açılır pencerede, Ekran Süresini Aç > Bu Benim iPhone’um’a dokunun.
  3. Ardından, Ekran Süresi Parolasını Kullan’a dokunarak bir parola oluşturun. Tercih ettiğiniz dört haneli şifreyi girin.
iPhone Fotoğraf Uygulaması Nasıl Kilitlenir
  1. Uygulama Sınırları > Sınır Ekle’ye dokunun. Ekran Saati parolanızı girin.
  2. Yaratıcılık kategorisinin açılır okuna dokunun. Fotoğraflar uygulamasını seçin ve İleri’ye dokunun.
  3. 1 dakikayı ayarlamak için zamanlayıcıyı kaydırın. Limit Sonunda Engelle’yi açın ve ardından Ekle’ye dokunun.
iPhone Fotoğraf Uygulaması Nasıl Kilitlenir

İphone’da uygulama şifreleme işte bu kadar basit! Fotoğraflar uygulaması artık her gün bir dakikalık kullanımdan sonra bir parola ile kilitlenecek. Ana Ekranınıza geri döndüğünüzde, Fotoğraflar simgesinin gri olduğunu ve uygulama adının yanında bir kum saati göründüğünü göreceksiniz.

iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasının kilidini açmak için uygulamaya dokunun. Ardından, Daha Fazla Süre İste > Ekran Süresi Parolasını Girin’i seçin. Ek güvenlik için iPhone’unuzdaki belirli fotoğrafları da gizleyebilirsiniz.

Gelecekte, Fotoğraflar uygulamasını artık kilitlemek istemiyorsanız, iPhone’unuzda Ekran Süresi’ni kapatmanız yeterlidir.

Ekstra Gizlilik için iPhone Fotoğraf Uygulamasını Kilitleme

iPhone’unuz için üçüncü taraf fotoğraf kilitleme uygulamaları ile karşılaşabilirsiniz, ancak gizlilik sorunlarıyla ilgileniyorsanız, iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasını kilitlemek için yerleşik bir yöntem kullanmak en iyisidir.

Basit bir Ekran Süresi şifresi kullanarak iPhone’unuzdaki tüm galeriyi kilitleyebilir ve kişisel fotoğraflarınızı güvende tutabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

iPhone kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz