3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGündemİşsiz Kalanlar İçin Mansur Yavaş'tan Kampanya, Farklı Partilerden Destek Geldi: '6 Milyon...

Son Yazılar

İşsiz Kalanlar İçin Mansur Yavaş’tan Kampanya, Farklı Partilerden Destek Geldi: ‘6 Milyon Tek Yürek’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan esnaf, işçi ve zanaatkarlar için yardım kampanyası başlattı. ‘Dayanışma İçin 6 Milyon Tek Yürek’ sloganı ile başlatılan proje, farklı partilerden ve siyasi liderlerden destek gördü. Tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu da projeye destek veren isimler arasında yer aldı.

Yavaş, salgın nedeniyle işsiz kalan yüz binlerce için başlattığı kampanyayı Twitter’dan duyurdu.

Mansur Yavaş, çağrı metninde, ‘Berberden garsona, terziden işçiye… Birçok esnaf, sanatkar ve işçimiz bu süreçte mesleklerinden mahrum ve işsiz kaldılar’ diyerek ‘Dayanışmayı büyütmek için #6MilyonTekYürek olalım, zorlukları birlikte aşalım’ ifadesini kullandı.

Sanatçı Erdal Beşikçioğlu bağış kampanyasını destekleyenler arasında yerini aldı.

Beşikçioğlu, koronavirüs nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara yardım edilmesi gerektiğini söyleyerek, “ABB’nin başlattığı bağış kampanyasına destek vererek, siz de yarım elinizi uzatabilirsiniz. Unutmayın bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğit de memleketi kurtarır. Hep birlikte sağlıklı günlere, yeter ki evde kal Türkiye” dedi.

Mansur Yavaş’ın çağrısı diğer partilerden de destek gördü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Örnek projelerinden dolayı Sn. Mansur Yavaş ve ekibini tebrik ediyor, bu tür çalışmaların artmasını temenni ediyorum. Sosyal dayanışma açısından oluşturulan bu kampanyayı kıymetli buluyor ve destekliyorum.” dedi.

Gelecek Partisi ‘500 koli gıda yardımında bulunacağını’ duyurdu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün “Gün dayanışma günü, gün birlik beraberlik günü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş’ı başlattığı #6milyontekyürek kampanyası dolayısıyla tebrik ediyor ve Gelecek Partisi olarak 500 koli gıda yardımıyla “Biz de varız” diyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!