in

HarikaHarika

İstanbul’da eczanelerden ücretsiz maske nasıl alınır: Cep telefonunuza mesaj gelecek

Eczaneler de ücretsiz maske dağıtacak ama nasıl?

Eczanelerden Ücretsiz Maske

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu’nun paylaştığı detaylara göre; İstanbul’da yaşayan vatandaşlar cep telefonlarına gelen kod ile eczaneye giderek maskelerini alabilecek.

PTT’NİN SÜRECİNDEN AYRI

İstanbul Eczacı Odası’nın İstanbul’daki eczaneler üzerinden bedava maske dağıtılacağını açıklamasının ardından PTT üzerinden dağıtılan maskelerin akıbeti merak konusu oldu. İstanbul Eczacı Odası, bedava maske dağıtımı süreci PTT’nin evlere bedava maske dağıtımı sürecinden ayrı olarak işletecek.

KOD GELMEDEN ECZANEYE GİTMEYİN

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu sürecin diğer detaylarını da şu şekilde açıkladı: “Vatandaşlara bedelsiz olarak ulaştıracak maskelerin eczaneler üzerinden ulaştırılması kararı alındı. Uygulama şu şekilde olacak; Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul’daki 3 büyük dağıtıcıya maskeler yollanacak. Gönderimler tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşların cep telefonlarına mesaj göndererek bir kod ulaştıracak. Vatandaşlarımız bu kodla eczanelere uğrayıp maskeleri temin edebilecekler. Vatandaşlarımızdan ricamız: kodları gelmeden eczanelere gitmemeleri. Çünkü henüz dağıtım tamamlanmamış demektir.

E DEVLET ÜZERİNDEN DE MASKE ALMAYA DEVAM

Geçtiğimiz hafta sonu PTT’nin 20-65 yaş arası vatandaşlara haftalık 5 maskeyi ücretsiz olarak ulaştırma kararının ardından bugün de İstanbul Eczacı Odası, İstanbul’daki eczaneler aracılığıyla vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılacağını açıklamıştı.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları belli oldu! Sağlık Bakanlığı atama sonuçları 2020

Down Sendromlu Kız Çocuk

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgeyle 20 yaş altındaki engelli bireylerin sokağa çıkmasına izin verdi