Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaGündemİYİ Partili Buğra Kavuncu'ya Kim Saldırdı? Saldırganlar Yakalandı mı?

Son Yazılar

İYİ Partili Buğra Kavuncu’ya Kim Saldırdı? Saldırganlar Yakalandı mı?

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya, Halk TV stüdyolarından ayrıldığı sırada yumruklu saldırı gerçekleştirildi. Peki Buğra Kavuncu’ya kim saldırdı, saldırganlar yakalandı mı, saldırıyı kim ya da kimler gerçekleştirdi, işte tüm detaylar yazımızda.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV’de İpek Özbey’in sunduğu programa katılarak gündemi yorumladı. Kavuncu, program sonrası Halk TV’den ayrıldığı sırada kimliği belirsiz bir kişinin yumrukla saldırısına uğradı.

BUĞRA KAVUNCU’YA KİM SALDIRDI?

Saldırgan, Kavuncu’nun yanına gelerek yumruk attı. Halktv’nin haberine göre Kavuncu’ya verilen polis koruması gerekçe gösterilmeden alınmıştı. Peki Buğra Kavuncu’ya kim saldırdı, saldırganlar yakalandı mı, saldırıyı kim ya da kimler gerçekleştirdi, işte tüm detaylar yazımızda.

KAVUNCU AÇIKLAMA YAPTI!

Saldırı sonrası Halk TV’ye geri dönen Kavuncu yaptığı açıklamada “İpek hanımla yaklaşık bir saat süren bir canlı yayınımız vardı. Alçakça, korkakça, namertçe bir saldırı. Kaçtı tabii. Arkadaşlarımız yakalamak için çaba gösterdiler. Münferit bir hadise olarak değerlendirmekten çok bu iklimin nasıl yaratıldığına bakmak lazım. Naif bir insanım yapı olarak. Zaman zaman arkadaşlarımız eleştirmiştir. Korumalarım vardı. O korumaları da biz talep etmemiştik. Açıklanmayan bir sebeple de korumalarımız alındı. Yerel seçimlerden sonra. Bunlar daha iyi günleriniz lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli” dedi.

SALDIRIYA HERKES TEPKİ GÖSTERDİ

Kavuncu’ya yönelik saldırı saldırıya tepki yağdı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener saldırıya tek cümleyle “İYİ İNSANLARI SUSTURAMAYACAKSINIZ!” tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Sevgili Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı. Maalesef Saray artık budur. Trol, küfür, iftira, yalan ve saldırılar. Erdoğan anketleri gördükçe gerginliği artırıyor. Ülke bunu gördü geçmişte, seni tanıdı Erdoğan. Sökmez artık bunlar, yutmayız! Biz seni hep beraber göndereceğiz.

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik çirkin saldırıyı lanetliyorum. Siyasetçilerin hedef gösterilmesi ve şiddet mağduru olmaları kabul edilemez. Gün gelecek saldırganlar da hedef gösterenler de yargı önünde hesap verecek.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu’ya yapılan alçak saldırı, ancak korkakların işidir. Bu adi işler bumerang gibidir. Döner eninde sonunda yapanı, yaptıranı vurur! Siyaset, kirli dile ve nefret dolu üsluba teslim olmamalı, siyaset iklimimiz bir şiddet sarmalına girmemelidir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Buğra Kavuncu’ya yönelik düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu çirkin saldırının fail ya da faillerinin en kısa sürede yargı önünde hesap vermelerini diliyorum.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun.

PEŞ PEŞE SALDIRILAR

İYİ Parti’ye yönelik son günlerde peş peşe saldırı ve saldırı girişimleri dikkat çekiyor. Mayıs ayının sonunda Rize’de yaşayan saldırı sonrası geçtiğimiz hafta yine İYİ Parti lideri Meral Akşener sözlü saldırıya uğramıştı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV’de katıldığı programın ardından kimliği belirsiz bir kişinin yumrukla saldırısına uğradı.

Kavuncu’nun avukatı Alper Akdoğan, koruma kararı kaldırıldıktan sonra 3 defa farklı tarihlerde İstanbul Valiliği’ne koruma için başvurduklarını belirtti.

3 KEZ KORUMA REDDİ…

Akdoğan koruma skandalı yaşandığını kaydederek şunları anlattı:

“İstanbul Valiliği’ne, Buğra Kavuncu’nun hedef gösterildiğini ve tehdit edildiğini belirterek koruma talebi için son başvuruyu Haziran 2021’de yaptık. Bu başvuru da gerekçe gösterilmeden reddedildi. Biz de bu kararın iptali için Bölge İdare Mahkemesi’ne iptal davası açtık.”

Kavuncu’nun koruma talebine 18 Mayıs 2021 tarihinde red kararı verildiği öğrenildi. İstanbul Valiliği’nin koruma tedbirini “uygun” bulmayarak reddettiği kararda şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Buğra Kavuncu Koruma Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre koruma ile ilgili durumunuz 12 Nisan 2021 tarihinde toplanan İl Koruma Komisyonu’nda değerlendirilerek karara bağlanmıştır. Toplantıda hakkınızda ‘talebin uygun görülmediğine” şeklinde karar verilmiştir.”

GÖZLER İÇİŞLERİ’NE DÖNDÜ

Akdoğan, geçtiğimiz aylarda Habertürk yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun koruma kararını ben kaldırdım” açıklamasını vurguladı. Akdoğan “Günün sonunda son karar merci İçişleri Bakanlığı’dır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kaftancıoğlu ilgili kararı kendisinin verdiğini ifade etmişti. Bu kararda da son sözü onun söyledi ortaya çıkmış oluyor.” diye konuştu.

SOYLU’YU İŞARET ETTİ

Öte yandan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de koruma kararının kaldırılması ile ilgili verdikleri soru önergesini hatırlattı. Antmen “2019’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun korumalarının neden kaldırıldığını sorduğumda yanıt olarak “Konunun gizliliği” demişti. Neymiş bu “gizlilik” Süleyman Soylu? Anlat da öğrenelim!” diye sordu.

Bu iddialara Bakan Soylu’nun ne yanıt vereceği merak konusu…


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

GÜNDEM ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!