3.3 C
İstanbul
Cuma, Aralık 9, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

İzlerken Farklı Bir Dünyaya Gideceğin En İyi Fantastik Filmler

Bu filmlerde kahramanlar asla ölmüyor. Senin için İMDb puanlarını dikkate alarak en iyi fantastik filmler listesi hazırladık. Masalsı konuları, muhteşem görsel efektleri, bol makyajlı karakterleri ile sizleri hayal dünyasına götürüp gerçek hayattan koparacak muhteşem fantastik film önerileri paylaşacağım.

Evet arkadaşlar, fantastik filmler neden çok izlenir biliyor musunuz? Çünkü insanlar biraz kafa dağıtmak ve gerçek hayattan uzaklaşmak isterler. Masalsı anlatım tarzı, yüksek bütçeleri ile göz dolduran bu film türündeki yapımlar çoğu film sever tarafından takip edilmektedir. Sürükleyici senaryoları ile en iyi fantastik filmler listemizi sık sık güncelliyoruz, umarım siz de beğenirsiniz.

En İyi Fantastik Filmler

Fantastik filmler kategorimizde şu ana kadar gelmiş geçmiş tüm yapımları listemize eklemeye çalıştık. Bunlar arasında izlemediklerinizi keşfetmiş olacaksınız. Umarım fantastik film önerilerimizi beğenirsiniz ve yorumlarda paylaşırsınız. 🙂

İşte karşınızda en iyi fantastik filmler;


Dolittle

fantastik filmler
Dolittle – Fantastik Filmler

Dolittle, kraliçenin hastalığına çare bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkan Dr. John Dolittle’ın hikayesini konu ediyor. Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.

Yayınlanma Yılı: 2020
IMDb Puanı: 5,6/10 – 41.473 Oy
Oyuncular: Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Michael Sheen
Tür: Macera, Komedi, Aile


İkizler Projesi

Aksiyon Filmleri - İkizler Projesi
Aksiyon Filmleri – İkizler Projesi

IMDb puanı düşük bile olsa fantastik filmler arasında bence hak ettiği değerlendirmeyi alamamış filmdir. Devlete bağlı birim içinde çalışan yetenekli bir kesin nişancı olan Henry (Will Smith), son görevinde kandırılarak yanlış kişiyi öldürür. Son işinden dolayı emekliliğe ayrılan Henry, öldürdüğü son kişi yüzünden başı belaya girer ve bağlı bulunduğu birim tarafından ölüm fermanı çıkarılır. Henry’yi öldürmesi için 25 yıl önce kendisinden alınan genlerle oluşturulmuş ve klonlanmış hali görevlendirilir. Henry, her hareketini önceden tahmin edebilen bu klonunda kurtulmak için zorlu bir savaş vermek zorunda kalır.

Yayınlanma Yılı: 2019
IMDb Puanı: 5,7/10 – 80.872 Oy
Oyuncular: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen
Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik


Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın Merkezine Yolculuk
Dünyanın Merkezine Yolculuk – Fantastik Filmler

Annesi Kanada’ya gidecek olan Sean Anderson, profesör amcası Trevor Anderson ile 10 gün geçirecektir. Sean’in annesi gitmeden önce profesöre kayıp kardeşi Max’e ait bir kutu verir. Trevor, kardeşinin son yolculuğuna ait bir kitap bulur. Yeğeni Sean ile İzlanda’ya doğru yola çıkan profesör, kardeşine ne olduğunu araştırmak istemektedir. Araştırma sırasında bir dağa tırmanırken düştükleri çukurda bambaşka bir dünya ile karşılaşırlar. Film animasyon değildir, 3 boyutlu izlemenizi tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2008
IMDb Puanı: 5,8/10 – 112.119 Oy
Oyuncular: Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem
Tür: Aksiyon, Macera, Aile


Gerçek Kötüler (Suicide Squad)

Gerçek Kötüler Suicide Squad
Gerçek Kötüler – Fantastik Filmler

Devlet, baş edemediği bir suç örgütünü yenmek için, hapishanede olan dünyanın en tehlikeli suçlularından oluşan bir ekip kurar. Ekibi hücrelerinden çıkarır, en ağır silahlarla donatır ve savaşması için sokaklara salarlar. Fakat ekip karşısındaki gücün kapasitesini ve yetkinliklerinin farkına vardığında acaba yenmek için nasıl bir strateji izleyecektir.

Yayınlanma Yılı: 2016
IMDb Puanı: 6,0/10 – 591.376 Oy
Oyuncular: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik


Kral Olacak Çocuk

Kral Olacak Çocuk
Kral Olacak Çocuk – Fantastik Filmler

Alex 12 yaşında İngiltere’de yaşayan küçük bir çocuktur. Okuduğu okulda kendinden güçlü çocuklarca sürekli tartaklanmaktadır. Okulun belki en havalı çocuğu olamaz fakat bulduğu sihirli Excalibur kılıcı onun hayatını değiştirecektir. Tarihteki en güçlü kılıç olan bu savaş aleti, okulda sürekli dayak yiyen Alex’in elleri arasındadır. Fakat kılıcı isteyen başkaları da vardır…

Yayınlanma Yılı: 2019
IMDb Puanı: 6,0/10 – 14.236 Oy
Oyuncular: Louis Ashbourne Serkis, Denise Gough, Dean Chaumoo
Tür: Aksiyon, Macera, Aile


Pamuk Prenses ve Avcı

Pamuk Prenses ve Avcı
Pamuk Prenses ve Avcı – Fantastik Filmler

Kötü kalpli kraliçe (Charlize Theron) dünyanın en güçlü kişisi olmak amacıyla, kendisinden daha güzel olan Pamuk Prensesi (Kristen Stewart) yok etmesi gerekmektedir. Bu konuda görevi, tecrübeli bir avcıya (Chris Hemsworth) verir. ‘Avcı’, Pamuk Prensesi öldüremez ve hatta ona savaşmayı öğretir. Şimdi dünyayı kurtarma sırası ondadır.

Yayınlanma Yılı: 2012
IMDb Puanı: 6,1/10 – 270.780 Oy
Oyuncular: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron
Tür: Aksiyon, Macera, Dram


Van Helsing

en iyi fantastik filmler
Van Helsing – Fantastik Filmler

Van Helsing, dünyayı kötülüklerden kurtarmak için gelmiştir. Bazıları onu bir süper güç olarak görse de bazıları sadece katil olduğunu düşünmektedir. Vatikan, Kont Drakula’yı öldürmeleri için onları görevlendirir. Fakat öldürülmesi gereken sadece Drakula değil, Kurtadam ve Frankenstein da büyük bir sorundur. 2004 yılının başarılı fantastik filmlerinden biri, izlemenizi tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2004
IMDb Puanı: 6,1/10 – 241.926 Oy
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik


Altın Pusula (Golden Compass)

Altın Pusula - Golden Compass
Altın Pusula – Fantastik Filmler

Hikayenin ana karakterleri olarak Lyra Belacqua (Dakota Blue Richards) ve cini Pantalaimon (Freddie Highmore) karşımıza çıkıyor. Lyra 12 yaşlarında, herşeyi merak eden, kıpır kıpır bir kızdır. Amcası Lord Asriel (Daniel Craig) himayesi altında bu yaşa kadar gelmiştir ve filmin ilk başlarında amcasını ölümden kurtarır. Paralel bir dünya da geçen filmde farklı canlılardan oluşmuş farklı bir gezegene tanık olacaksınız.

Yayınlanma Yılı: 2007
IMDb Puanı: 6,1/10 – 177.471 Oy
Oyuncular: Nicole Kidman, Daniel Craig, Dakota Blue Richards
Tür: Fantastik, Macera, Aile


Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları

fantastik filmler
Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları – Fantastik Filmler

Hansel ve Gretel masalını unutmamışsınızdır. Biraz daha modernleştirilmiş bir senaryo ile cadı avcılığı yapan kardeşler bu sefer çocukların bir bir kaybolduğu bir kasabada bulurlar kendilerini. Fakat bu sefer olay tek bir cadıdan ibaret değildir.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,1/10 – 193.094 Oy
Oyuncular: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Peter Stormare
Tür: Fantastik, Aksiyon, Korku


Dev Avcısı

en iyi fantastik filmler
Dev Avcısı – Fantastik Filmler

Cezur ve hayata meydan okuyan, dobra ve yalnız bir genç kız olan Barbara, ablası Karen ile de pek geçinemiyordur. Okul psikoloğu Molle de bu garip davranışlarını izlemektedir. Barbara hem gerçek hayatta hem de hayal dünyasındaki canavarları öldürmek için mücadele vermektedir. Neredeyse hiç bir şeyden korkmayan Barbara için, bu bir takıntı haline gelecektir.

Yayınlanma Yılı: 2017
IMDb Puanı: 6,2/10 – 25.683 Oy
Oyuncular: Madison Wolfe, Zoe Saldana, Imogen Poots
Tür: Fantastik, Dram, Korku


47 Ronin – Fantastik Filmler ve Keanu Reeves

47 Ronin - Fantastik Filmler ve Keanu Reeves

47 Ronin’de Keanu Reeves’in başrolde oynuyor, samuray dünyasına merhaba dedirten bence başarılı bir yapım.

2013 yılı yapımı olan 47 Ronin, fantastik filmler sevenler tarafından beğenilmişti, bir de siz izleyin bakalım ne düşüneceksiniz.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,3/10 – 145.019 Oy
Oyuncular: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Ko Shibasaki
Tür: Fantastik, Dram, Aksiyon


The Stronghold (Büyülü Kaya)

The Stronghold
The Stronghold – Fantastik Filmler

Güneş tutulması sırasında sıradan bir çocuk olan Vitko, binlerce yıl öncesine gider ve kendini iyi ile kötünün arasındaki savaşın ortasında bulur. Ona güç veren sihirli bir taş ile sadece kitaplarda gördüğü şövalyeler ile dev kaya canavarıyla karşı karşıya kalır. Vitko, cesareti ile geleceği değiştirebilecek midir?

Yayınlanma Yılı: 2017
IMDb Puanı: 6,5/10 – 2.323 Oy
Oyuncular: Ivan Denysenko, Georgiy Derevyanskiy, Danylo Kamenskyi
Tür: Fantastik, Macera


Değerlendirme

En iyi fantastik filmler listemi umarım beğenmişsinizdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. 🙂

En İyi Fantastik Filmler ile Bunlar da İlginizi Çekebilir!

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.