Cuma, Nisan 26, 2024
Ana SayfaSinemaJason Statham Filmleri - Çok İzlenen ve En İyi Jason Statham Filmi...

Son Yazılar

Jason Statham Filmleri – Çok İzlenen ve En İyi Jason Statham Filmi Önerileri

İşte 'Kapışma'dan Servet Operasyonu’na kadar en iyi Jason Statham filmlerinin listesi.

Senin için aksiyon filmleri arasında onu gördüğümüz zaman tebessüm ettiren karizmatik oyuncu Jason Statham‘ın en çok izlenen en iyi filmleri listesi hazırladım, bunu yaparken IMDb puanlarını da dikkate aldım. İşte en iyi Jason Statham filmleri yazımızda.

Jason Statham Filmleri 2024

Öncelikle Jason Statham kimdir birlikte öğrenelim. Çünkü 2000’li yılların hemen hemen tüm aksiyon filmlerine damga vurmuş ve hatta macera filmleri ya da dövüş sahneleri denilince akla gelen ilk isimlerden biridir Statham. Zaten Jason’ın bu sahneleri çekmesi de çok şaşırtıcı değil, çünkü kendisi gerçek bir sportmen.

Jason Statham Kimdir?

Jason Statham, 1967 yılında İngiltere’de doğmuştur, annesi profesyonel bir dansçı babası ise müzisyendir. Futbolcu ve aktör Vinnie Jones ile tanışmasıyla hayatı gerçek anlamda değişmiştir. Çünkü Statham, Vinnie Jones ile tanışması sonrasında futbol oynamaya başlamış ve sonrasında sporun her dalına merak salmıştır.

Fakat onun en büyük tutkusu dalış sporuydu. Gerçek anlamda hayatının merkezine almıştı. 12 yıl boyunca Britanya Ulusal Dalış Takımı’nda bulunmuş ve profesyonel müsabakalara da katılmıştır. 1990 yılında gerçekleştirilen Commonwealth yarışlarında, dünya 12. olarak aslında kendisini ispat da etmiştir. Tabi o zamanlarda Jason Statham’ın saçları baya gürmüş. 🙂

Jason Statham’ın İngiliz senaryo yazarı ve film yönetmeni Guy Ritchie ile arkadaşlığı filmlerde ön plana çıkmasında bir basamak olmuştur ve Snatch filminde rolü kapmasını sağlamıştır. Erkeksi tavırları, maço bakışları, kirli sakalı ve atletik vücudu ile Jason Statham, diğer aktörlerden sıyrılmış ve kendine has bir tarz yaratmıştı.

The Transporter (Taşıyıcı) filmi ile birlikte Amerikan sinema endüstrisindeki yerini alan Statham, artık bir çok yapımcının filminde görmek isteyeceği bir aktör durumuna gelmiştir. Zaten peş peşe çekilen filmlerinden de bu anlaşılıyor. Bazen bir yıl içinde 2 filmde birden başrol oynamışlığı bile var. Spora ve sonrasında dövüş sporlarına merak sarması ve kendini geliştirmesi, aksiyon filmlerinde neden tercih edildiğini de açıklıyor sanırım. Şimdi gelelim Jason Statham filmleri listemize.

Jason Statham Filmleri

Jason Statham fimleri arasında en çok izlenen ve en iyi olduğunu düşündüklerimizi IMDb puanlarını dikkate alarak bir araya getirdik. Aksiyon içerek bir çok yapımda Jason Statham’ın hafızalardan silinmeyen filmleri aynı zamanda Aksiyon Filmleri listemizde de yerini almış durumda.

En İyi Jason Statham Filmleri

İşte ‘Kapışma’dan Servet Operasyonu’na kadar en iyi Jason Statham filmlerinin listesi.

35. The Beekeeper (2024 – IMDb: 6,7)

İntikam Arıcı’nın özünde yatıyor. Filmin detayları uzun süredir gizli tutulsa da artık filmin, arıcılıkla kendine hayat kuran emekli özel ajan Bay Clay’i konu aldığını biliyoruz. Sakin hayatını geride bırakan Clay, yakın arkadaşı ve komşusunun talihsiz intiharının ardından kendini geçmiş zamanının aksiyonuna geri bırakır.

Kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı olan Bay Clay’in komşusu, tüm birikimini kaybeder ve bunun sonucunda kendini vurmaya ve intihara sürüklenir. Clay’in aileden biri olarak nitelendirdiği kadının intikamını almak için heyecanlı bir intikam görevi başlar. Miramax’ın yapımcısı Bill Block, filmin konusuna atıfta bulunarak The Beekeeper’ın evrensel temalara odaklandığını ve alışılmadık bir hikayeyle hayranların koltuklarına yapışacağından emin olduğunu iddia etti.

Yayınlanma Yılı: 2024
IMDb Puanı: 6,7/10 – 57K Oy
Oyuncular: Jason Statham, Emmy Raver-Lampman, Bobby Naderi
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

34. EXPEND4BLES (2023 – IMDb: 4,8)

Expend4bles’ta adrenalin dolu bir macera için yeni nesil yıldızlar dünyanın en iyi aksiyon yıldızlarına katılıyor. Seçkin paralı askerlerden oluşan ekip olarak yeniden bir araya gelen Jason Statham, Dolph Lundgren, Randy Couture ve Sylvester Stallone’a ilk kez Curtis “50 Cent” Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran ve Andy Garcia. Ele geçebilecekleri her silahla ve bunları kullanma becerisiyle donanmış olan Cehennem Melekleri, dünyanın son savunma hattıdır ve diğer tüm seçenekler masadan kalktığında çağrılan takımdır. Ancak yeni stil ve taktiklere sahip yeni ekip üyeleri “yeni kan”a tamamen yeni bir anlam kazandıracak.

Yayınlanma Yılı: 2023
IMDb Puanı: 4,8/10 – 27K Oy
Oyuncular: Jason Statham, 50 Cent, Megan Fox
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

33. İntikam Vakti (2021 – IMDb: 7,1)

Gizemli ve çılgın bakışlı yeni bir kasa kamyonu güvenlik görevlisi (Jason Statham), beklenmedik bir şekilde hassas becerilerini açığa çıkardığı bir soygun sırasında iş arkadaşlarını şaşırtır. Diğer çalışanlar onun kim olduğunu ve nereden geldiğini merak ediyor. Çok geçmeden, nişancının asıl amacı, skoru belirlemek için dramatik ve geri dönülemez adımlar atarken netleşir.

Yayınlanma Yılı: 2021
IMDb Puanı: 7,1/10 – 196.552 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett
Tür: Aksiyon, Suç, Korku

32. Meg 2: Çukur (2023 – IMDb: 5,2)

2018’in gişe rekorları kıran ilk filmini geride bırakan ve birden fazla devasa Meg ve çok daha fazlası ile aksiyonu daha yükseklere ve daha da büyük derinliklere taşıyan kelimenin tam anlamıyla olağanüstü bir heyecan yolculuğu olan “Meg 2: Çukur”da nihai adrenalin patlamasına hazır olun. Okyanusun en derinlerine keşif amaçlı bir dalışta cesur bir araştırma ekibine liderlik eden Jason Statham ve küresel aksiyon ikonu Jing Wu ile keşfedilmemiş sulara dalın.

Yayınlanma Yılı: 2023
IMDb Puanı: 5,2/10 – 40.112 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Jing Wu, Shuya Sophia Cai
Tür: Aksiyon, Macera, Korku

31. Özgürlük Savaşçısı (2007 – IMDb: 3,8)

Jason Statham filmleri arasında IMDb puanı bir hayli düşük. Fakat bu puanı alacak kadar kötü bir film değil. İngilizce adı ‘In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale’ olan filmin konusu ise, sıradan bir köylü olan Krug, hayvana benzer bazı yaratıklar tarafından saldırıya uğrar, oğlu öldürülür, eşi ise kaçırılır. O güne kadar barış içinde sakin bir hayat yaşayan çiftçi, oğlunun intikamını almak ve karısını kurtarmak istemektedir.

Yayınlanma Yılı: 2007
IMDb Puanı: 3,8/10 – 44.084 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Ron Perlman, Ray Liotta
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

30. Meg: Derinlerdeki Dehşet (2018 – IMDb: 5,6)

Okyanusun dibinde gözlem yapmak için görevlendirilen mürettebatın içinde bulunduğu denizaltı, soyu çoktan tükenmiş olduğu düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Denizaltı çok hasar alır ve yerinde hareket edemez hale gelir. İçindeki görevlilerin tamamı da kapana kısılmıştır. Derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor bu iş için görevlendirilir. 2,5 milyar yıl önce neslinin tükendiği düşünülen 23 metrelik bir Megalodon’a karşı kurtarma operasyonu başarıyla sonuçlanabilecek midir?

Yayınlanma Yılı: 2018
IMDb Puanı: 5,6/10 – 145.998 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson
Tür: Aksiyon, Korku, Bilim Kurgu

Jason Statham filmleri arasında The Meg, puanı düşük de olsa aslında mutlaka izlenmesi gereken yapımlar arasındadır.

29. Wild Card (2015 – IMDb: 5,6)

Takıntılı bir kumarbaz olan Nick Wild, kumarı bırakıp yeni bir hayata başlamak için mücadele vermektedir. Koruma ya da güvenlik görevlisi olarak işler bulur ve geçimini böyle kazanır. Nick’in tek kuralı silah kullanmamaktır. Çok yakın bir arkadaşı, şehrin azılı suç örgütü tarafından öldürülesiye kadar dövülünce, yeminini bozar ve sahalara geri döner.

Yayınlanma Yılı: 2015
IMDb Puanı: 5,6/10 – 50.439 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Michael Angarano, Dominik Garcia
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

28. Suikast (2016 – IMDb: 5,7)

Suikast filminde aksiyon, macera ve kovalamaca bolca, filmin başrollerinde Jason Statham, Jessica Alba ve Tommy Lee Jones bulunuyor. Jason Statham bu filmde karşımıza Arthur Bishop olarak çıkıyor ve dünyanın en tehlikeli suikastçisini canlandırıyor. Seri katil olmaktan uzaklaşıp, sevgilisi ile birlikte sakin bir hayat sürmek istemektedir. Fakat geçmişteki düşmanları sevdiği kadını kaçırırlar ve aşkının yaşaması için 3 imkansız suikast gerçekleştirmesi gereklidir.

Yayınlanma Yılı: 2016
IMDb Puanı: 5,7/10 – 75.009 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Jessica Alba, Tommy Lee Jones
Tür: Aksiyon, Macera, Suç

27. Cehennem Melekleri 3 (2014 – IMDb: 6,1)

Aksiyon filmlerinin bilinen tüm yüzleri bu filmde toplanmış. Kimler mi var mesela? Sylvester Stallone, Jason Statham, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson, Wesley Snipes, Antonio Banderas… ve dahası. Barney Ross (Sylvester Stallone) ve ünlülerden oluşan cesur askerleri, silah baronlarının ellerindeki güçlü silahların yanlış ellere geçmesini engellemesi gerekmektedir. Yalnız karşılarında Barney’nin eski arkadaşı Conrad Stonebanks olduğu anlaşılır.

Yayınlanma Yılı: 2014
IMDb Puanı: 6,1/10 – 166.983 Oy
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

26. 13 – Thirteen (2010 – IMDb: 6,1)

Bir zarfın içindeki emirleri izleyerek hayatına renk katacak tehlikeli bir maceraya atılan genç bir adamın hikayesini anlatıyor.

Yayınlanma Yılı: 2010
IMDb Puanı: 6,1/10 – 40.063 Oy
Oyuncular: Sam Riley, Alice Barrett, Gaby Hoffmann, Jason Statham
Tür: Suç, Dram, Gerilim

25. Taşıyıcı 3 (2008 – IMDb: 6,1)

Ukrayna Çevre Koruma Ajansının başkanı Vasilev’in kızı Valentina, bir kararın imzalanmasını sağlamak amacıyla kaçırılır. Frank Martin’e kızın kurtarılması ve sağ sağlim evine döndürmesi görevi verilir. Frank bir çok zorlukla mücadele etmek ve şımarık Valentina’ya da göz kulak olmak zorundadır.

Yayınlanma Yılı: 2008
IMDb Puanı: 6,1/10 – 155.995 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Robert Knepper, Natalya Rudakova
Tür: Aksiyon, Gerilim

24. Çılgın Joe (2013 – IMDb: 6,2)

Joey Jones (Jason Statham), Afganistan’da asker olarak çok kötü zamanlar geçirmiştir. En son kendisinin de içinde bulunduğu ekibin tamamı yok edilirken, olanları izlemek zorunda kalmıştır. Sonrasında İngiltere’ye dönen ve Londra sokaklarında yaşayan Joey, geçmişi unutmaya çalışırken bir taraftan da beladan uzak durmaya çalışmaktadır. Bir gün sokakta bir çeteden kurtulmaya çalışırken zengin bir kişinin evine girmek zorunda kalır ve daire sahibinin de evde olmaması sebebiyle evdeki eşyaları kullanmaya başlar, üst sınıf kimliğine bürünür. Joey’in hamile kız arkadaşı bir nehirde ölü bulunur. Bu olay üzerine Joey bu cinayetin sorumlusunu bulmak için Çin mafyasındaki bağlantılarını kullanmak zorunda kalır.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,2/10 – 65.068 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Agata Buzek, Vicky McClure
Tür: Aksiyon, Dram

23. Parker (2013 – IMDb: 6,2)

Jason Statham filmleri içinde görmeye pek de alışık olmadığımız bir isim rol alıyor, Jennifer Lopez. Parker, bir hırsız. Ama normal bir hırsız değil. Bir kere yoksullardan hiçbir şey çalmıyor. Kendi canına kast yoksa kimseye bulaşmıyor, dövmüyor ve silah kullanmıyor. Fakat bir gün gerçekleştirdikleri bir soygunda, ekip arkadaşlar Parker’a kazık atınca, intikam ateşiyle yanıp kavrulur. Paraya ihtiyacı olan güzel emlakçı Leslie, bir mücevher soygunu planıyla karşısına çıkıyor ve Parker’ı bu planı uygulamaya ikna ediyor! Bol aksiyonlu ve maceralı bir film, izlemenizi tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,2/10 – 112.335 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Jennifer Lopez, Michael Chiklis
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

22. Blitz (2011 – IMDb: 6,2)

Tecrübeli ve tuttuğunu koparan bir polis olan Tom Brant (Jason Statham) şehirde nam salan Blitz adlı seri katili yakalaması için görevlendirilir. Olayların içine girdikçe kendinin de hedeflerden biri olabileceğini gören Brant, katili yakalayıp, olayın aslını aydınlatabilecek midir?

Yayınlanma Yılı: 2011
IMDb Puanı: 6,2/10 – 81.050 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

21. Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim (2009 – IMDb: 6,2)

2006 yılında yayınlanan ve en iyi aksiyon filmleri arasında gösterilen Crank 1’de, suikastçı Chev Chelios (Jason Statham) vücudundaki ölümcül zehirle mücadele etmek için tüm zamanını düşmanlarıyla kavga ederek, öldürerek ve adrenalin düzeyini üst seviyede tutarak geçirmişti. Crank 2’de durmadan soluksuz izleyeceğiniz bir senaryo var. Hayatta kalabilmek için amansız bir mücadele sizleri bekliyor.

Yayınlanma Yılı: 2009
IMDb Puanı: 6,2/10 – 139.156 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Amy Smart, Clifton Collins Jr.
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

20. Suikastçi (2007 – IMDb: 6,2)

FBI ajanı Jack Crawford’un en yakın arkadaşı ve ailesi acımasız bir katil tarafından öldürülmüştür. Jack, intikam ateşiyle yanıp kavrulur ve bu yakalanması zor katili yakalamak için iz sürmeye başlar. Fakat katil izini çoktan kaybetmiştir, ta ki 3 yıl sonra Çin mafyasının bir hesaplaşması sonrasında ortaya çıkana kadar. Dövüş sahneleri ile sizi kendinizden alacak bu Jason Statham filmini kaçırmayın derim.

Yayınlanma Yılı: 2007
IMDb Puanı: 6,2/10 – 84.503 Oy
Oyuncular: Jet Li, Jason Statham, Nadine Velazquez
Tür: Aksiyon, Gerilim

19. Taşıyıcı 2 (2005 – IMDb: 6,3)

Taşıyıcı 2 Konusu: Miami taraflarında sakin bir hayat yaşamak isteyen Frank, kendini yine aksiyonu bol bir görevin içinde bulur. Taşıyıcı bir kez daha sahne alır. Ancak bu kez daha öncekinden de tehlikeli sularda hatta daha da yüksek bir performansla yüzmesi gerekmektedir.

Yayınlanma Yılı: 2005
IMDb Puanı: 6,3/10 – 189.780 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Amber Valletta, Kate Nauta
Tür: Aksiyon, Gerilim

18. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019 – IMDb: 6,4)

Hızlı ve Öfkeli Konusu: Hobbs ve Shaw, insanlığın geleceğini riske sokan biyolojik bir tehdide karşı güç birliği yaparlar. Karşılarındaki düşman, insanlığın değişmesine sebep olacak biyolojik bir virüsü ele geçirmiştir. İnsanlığın geleceğini tehdit eden Brixton’ı yenmek zorunda olan cüsseli ve kaslı kahramanımız Hobbs ile hedefe ulaşmak için her yolu mübah sayan Shaw’un güçlerini birleştirip, birlikte mücadele etmekten başka şansı yoktur.

Yayınlanma Yılı: 2019
IMDb Puanı: 6,4/10 – 161.316 Oy
Oyuncular: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

17. Tabanca (2005 – IMDb: 6,4)

Jake Gren (Jason Statham), 7 yılın sonunda hapishaneden çıkmıştır. Geçimini sağlamak için kumar oynar ve büyük paralar kazanır. Dorothy Macha (Ray Liotta) intikam almak istediği kişidir, çünkü hapse girmesinin sorumlusu odur. Doktorlar Jake’in bir hastalığa yakalandığını ve kısa sürede öleceğini söylerler, fakat Jake’in kısa sürede içinde kapatması gereken defterler vardır. 3 güne sığdırması gereken işlerini heyecan ve aksiyon sahneleri ile dolu TABANCA filminde izleyebilirsiniz.

Yayınlanma Yılı: 2005
IMDb Puanı: 6,4/10 – 89.059 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Ray Liotta, André Benjamin
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

16. Killer Elite (2011 – IMDb: 6,4)

Gizli serviste çalışan yetenekli bir ajanın, zor duruma düşen hocasını kurtarmak için giriştiği mücadele konu alınmış. Fakat kurtarma operasyonunda karşısında en az kendi kadar yetenekli başka bir ajan düşman sahlarındadır ve kolay lokma değildir.

Yayınlanma Yılı: 2011
IMDb Puanı: 6,4/10 – 122.804 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Clive Owen, Robert De Niro
Tür: Aksiyon, Gerilim

15. Ölüm Yarışı (2008 – IMDb: 6,4)

Hapishanede cezalarını çeken mahkumlar zorla yarıştırılıyor ve üstlerine bahisler oynanarak para kazanılıyor ve yarışı kaybedenler de elbette ölüyor. Bu amansız ve acımasız sektör içinde hapishane müdüründen, gardiyanlara kadar herkes olduğu için, kimse kimseyi şikayet de edemiyor. Ölümüne yarışmaktan başka çareleri olmayan mahkumlar hayatta kalma mücadelesi veriyor. Jason Statham filmleri arasında bence başarılı bir yapım, izlemenizi tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2008
IMDb Puanı: 6,4/10 – 196.277 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

14. Servet Operasyonu (Operation Fortune) (2023 – IMDb: 6,4)

Seçkin casus Orson Fortune, milyarder silah komisyoncusu Greg Simmonds tarafından kullanılan ölümcül yeni bir silah teknolojisinin izini sürmeli ve satışını durdurmalıdır. Dünyanın en iyi ajanlarından bazılarıyla gönülsüzce bir ekip oluşturan Fortune ve ekibi, dünyayı kurtarmak için dünyayı dolaşan görevlerinde onlara yardım etmesi için Hollywood’un en büyük film yıldızı Danny Francesco’yu işe alır. Servet Operasyonu (Operation Fortune) benzeri filmler arıyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Yayınlanma Yılı: 2023
IMDb Puanı: 6,4/10 – 30.000 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes, Hugh Grant, Bugzy Malone
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

13. Cehennem Melekleri 1 (2010 – IMDb: 6,5)

Cehennem Melekleri 1 filminde, Güney Amerika ülkelerinden birindeki diktatörlük rejimini ortadan kaldırmak için ülkeye gizlice sızan paralı askerler konu alınıyor. Ülkeye girdikten sonra verilen görevin aslında kendilerine aktarıldığı şekilde olmadığını fark ederler. Fakat bunu anlamaları masum hayatların yok olabilmesi ihtimalini doğurur. İşin içinden nasıl çıkacaklardır?

Yayınlanma Yılı: 2010
IMDb Puanı: 6,5/10 – 322.646 Oy
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

12. Koruyucu (2012 – IMDb: 6,5)

Mei adında şirin Çinli kızın muhteşem bir matematik hafızası vardır. 10 yaşında olmasına rağmen bu özelliğini keşfeden suç örgütü küçük kızı Amerika’ya yollar. Yalnız küçük Mei’nin peşinde Rus Mafyası, Amerikan polisleri ve Çinliler vardır. Mei, tüm bu tehlikeli adamlardan kaçmaya çalışırken, hayatı allak bullak olmuş, ailesi öldürülmüş ve intihar etmenin eşiğinde olan Luke ile karşılaşır. Luke bu kızı yalnız bırakamaz ve peşindeki insanlardan kurtulması ve öldürülmemesi için elinden geleni yapar.

Yayınlanma Yılı: 2012
IMDb Puanı: 6,5/10 – 102.145 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Catherine Chan, Chris Sarandon
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

11. Sivil Cephe (2013 – IMDb: 6,5)

Eski bir ajan olan Phil Broker, ailesiyle birlikte sessiz ve sakin bir kasabaya taşınır. Fakat burada da bela yakasını bırakmaz ve bir şekilde kendini kasabanın uyuşturucu çeteleriyle mücadele ederken bulur. Jason Statham filmleri arasında benim çok beğendiğim yapımlardan biri, izlemenizi tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 6,5/10 – 105.868 Oy
Oyuncular: Jason Statham, James Franco, Winona Ryder
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

10. Kaos (2005 – IMDb: 6,5)

Kaos filminin konusu: Dedektif Quentin Conners (Jason Statham), görevinden haksız yere uzaklaştırılmıştır. Ortağı Jason York ise bir görev sonrasında emniyet teşkilatından ayrılır. İçerideki insanların rehine olarak tutulduğu bir banka soygunu için dedektif Quentin Conners görevlendirilir. Bu sefer Shane Dekker ortağı olur. Lorenz isimi hırsız soygun çetesinin lideridir. Banka soygununda hiç para çalmazlar ve bu kafa karışıklığına sebep olur. Emniyet teşkilatı suçluları ararken, aslında hırsızlık çetesinin banka sistemine bir virüs bulaştırdıklarını anlarlar. Bu yolu kullanarak farklı bankalardan milyarlarca dolar parayı çalarlar, üstelik Lorenz, çetenin diğer üyelerini de tek tek öldürmeye başlamıştır.

Yayınlanma Yılı: 2005
IMDb Puanı: 6,5/10 – 51.005 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Ryan Phillippe, Wesley Snipes
Tür: Aksiyon, Suç, Dram

9. Cehennem Melekleri 2 (2012 – IMDb: 6,6)

Cehennem Melekleri 2 filminde ekip lideri Mr. Church’un (Bruce Willis) olarak karşımıza çıkıyor. Ekip üyelerinden birisinin öldürülmesi sonucunda, ekip intikam için hazırlıklara başlar. Bu sefer olay tamamen kişiseldir. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews’i tek bir filmde izleme şansınız olacak.

Yayınlanma Yılı: 2012
IMDb Puanı: 6,6/10 – 289.534 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Sylvester Stallone, Liam Hemsworth, Randy Couture
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

8. Mekanik (2011 – IMDb: 6,6)

Arthur Bishop (Jason Statham), düşman gördüğü herkesi öldürmek amacıyla kurulmuş ve adı Mekanik olan örgütün soğuk kanlı suikastçilerinden biridir. Mekanikler o kadar profesyonellerdir ki, düşman olarak gördükleri herkesi ortadan kaldırabilirler. Arthur, babasından kalma bu işi sürdürürken, oğluyla da aralarında bir bağ ve ortaklık başlar. Soluksuz izleyeceğiniz filmlerden biri, tavsiye ederim.

Yayınlanma Yılı: 2011
IMDb Puanı: 6,6/10 – 149.174 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Ben Foster, Donald Sutherland
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

7. Hızlı ve Öfkeli 8 (2017 – IMDb: 6,7)

Ekip artık suç dünyasından uzaklaşıp sakin bir hayat yaşamaya karar vermiştir. Dom ve Letty bir yuva kurmuş ve balayına gitmişler, Brian ile Mia da emekli olmuş ve sakin bir hayata merhaba demişlerdir. Tüm ekip sağa sola tatile ve kafa dinlemeye gitmişlerdir. Fakat Chiper ismindeki esrarengiz bir kadın, Dom’u yeniden suç dünyasına bulaştırıp hayatını alt üst etmek istemektedir. Amacına da ulaşır, artık Dom’u durdurmak için ekibin yeniden bir araya gelmesi gereklidir.

Yayınlanma Yılı: 2017
IMDb Puanı: 6,7/10 – 201.023 Oy
Oyuncular: Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson
Tür: Aksiyon, Macera, Suç

6. Tetikçi (2006 – IMDb: 6,9)

2006 yılında yayınlanan Tetikçi 1 (Crank 1) bence en iyi Jason Statham filmleri arasında aksiyonu en bol olanlardan. Konusuna gelirsek, filmin baş karakteri Chev Chelios (Jason Statham), azılı suçlu Verona tarafından enjekte edilen bir zehir ile hayatı tehlikeye girer. Chev, bir tetikçidir ve bu işi bırakıp sakin bir hayat sürmek istemektedir. Ölmemek için yapması gereken tek şey adrenalin seviyesini yüksek tutmaktır. Zehrin panzehiri bulunana kadar hayatta kalmaya çalışacaktır. Bir yandan Verona’yı yakalayıp öldürmek istemekte, bir yandan da ölmemeye çalışacaktır.

Yayınlanma Yılı: 2006
IMDb Puanı: 6,9/10 – 232.382 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Amy Smart, Carlos Sanz
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

5. Ajan (2015 – IMDb: 7,0)

Susan Cooper CIA’de ofis işi yapan bir analisttir, en zorlu görevlerin başarıyla tamamlanmasını sağlayan görünmeyen kahramanlardan biridir aslında. Bir gün ekip arkadaşlarından Bradley Fine (Jude Law) ve Rick Ford (Jason Statham) kimliği açığa çıkmıştır. Sonuçlandırmak zorunda oldukları görev Cooper’a kalmıştır. Fakat dışarda hiçbir tecrübesi olmayan acemi ajan, tüm dünyanın kurtulmasını sağlamakta zorlanacaktır. Aksiyonu bol sahneleriyle dikkat çeken bu Ajan filmini komedi filmleri türünde mutlaka izlemelisiniz.

Yayınlanma Yılı: 2015
IMDb Puanı: 7,0/10 – 227.132 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Melissa McCarthy, Rose Byrne, Jude Law
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

4. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015 – IMDb: 7,1)

Owen Shaw ve ekibinin yenilmesinden sonra, Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner ve geri kalan ekip artık sahip olmak istedikleri normal hayata ve Amerika’ya geri dönebileceklerdir, fakat Owen’ın büyük kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham), Dominic’i takip eder. Nedeni ise kardeşini yaraladıkları için intikam almaktır. Bu yüzden ekip tekrar tehlikeye girecektir. Ekip Han’ın ölümünü öğrendikten sonra, Deckard onları ilk bulmadan önce kendilerinden birini öldüren adamı bulmak için yola koyulurlar.

Yayınlanma Yılı: 2015
IMDb Puanı: 7,1/10 – 355.316 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

3. Hızlı ve Öfkeli 6 (2013 – IMDb: 7,1)

Dom ve Brian’ın Rio’daki çeteyi yok edip, tüm takıma 100 milyon dolar kazandırmaları sonrasında, rahat bir hayat yaşamaya başlarlar. Fakat para mutluluk getirmemektedir, ekip artık kaçmadan ve sıradan bir hayat yaşamak istemektedir. Ne kadar çok paraları olsa da, aileden ve yuvadan uzak hayat bir süre sonra zor gelir. Yeni bir takip ve hızlı bir maceraya atılan ekip üyeleri, artık bu iş sonrasında üzerlerine atılan suçlardan aklanıp, sıradan ve sakin bir hayat yaşamaya yemin ederler.

Yayınlanma Yılı: 2013
IMDb Puanı: 7,1/10 – 364.826 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

2. Banka işi (2008 – IMDb: 7,2)

Film, gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir. 1971 yılının eylül ayında yeraltından kazılan tünelle banka kasasına ulaşan hırsızlar, ne var ne yok çalmışlardır. Çalışan şeyler sadece para değil, Kraliyet Ailesi’nin ve bir çok siyasetçinin bağlantıları, yolsuzluk ve seks skandalını kapsadığı iddia ediliyor. Çünkü hırsızlar hiç bir zaman bulunamadı. Birleşik Krallık Hükümeti’nin basına yayın yasağı getirmesi de şüpheleri artırmıştır. ‘Banka İşi’ filminde tüm bu olayları anlayabilir; aksiyon, macera, suç ve gerilim türlerini barındıran bu filmi izleyebilirsiniz.

Yayınlanma Yılı: 2008
IMDb Puanı: 7,2/10 – 172.022 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell Moore
Tür: Suç, Dram, Gerilim

1. Kapışma (2000 – IMDb: 8,3)

Kapışma, ingilizce adıyla SNATCH, komedi, suç ve aksiyon türünün 2000’li yıllardaki en çok izlenen Jason Statham filmleri arasında. Snatch, suç örgütleriyle ilgili iki farklı konu ele alınıyor. Fakat senaryo o kadar güzel yazılmış ki, bir noktadan sonra iki farklı konu bir anda birleşiyor. Birleşmekle de kalmaz karman çorman olur. 2000’li yılların en iyi suç ve komedi filmleri arasında mutlaka izlenmesi önerilen yapımlardan biridir.

Yayınlanma Yılı: 2000
IMDb Puanı: 8,3/10 – 772.933 Oy
Oyuncular: Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro
Tür: Suç, Komedi

Değerlendirme

Jason Statham filmleri için oluşturduğum listeyi umarım beğenmişsinizdir, film yorumları veya eklememizi istediğiniz önerileriniz olursa lütfen yorumlar bölümünde düşüncelerinizi yazınız, iyi seyirler.


Önerdiğimiz diğer dizi ve film listelerimize göz atın:

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!