Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaAlışverişJBL Live Pro 2 Kulaklığın En İyi 8 Özelliği

Son Yazılar

JBL Live Pro 2 Kulaklığın En İyi 8 Özelliği

JBL kulaklıkları ile müzik dinlemek ve konuşmak harika bir deneyim, peki kablosuz şarj olabilen Live Pro 2 özellikleri nedir biliyor musunuz?

JBL Live Pro 2 kablosuz kulaklığı CES 2022’de tanıtıldığında, birkaç göz alıcı özellikle birlikte geldi. JBL’nin en yeni gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıkları, istediğiniz tüm özelliklere sahip: birinci sınıf pil ömrü, olağanüstü ses, uyarlanabilir gürültü önleme (ANC) teknolojisi, kablosuz şarj ve muhteşem telefonla görüşme deneyimi. İşte JBL Live Pro 2 Özellikleri:

JBL Live Pro 2 kulaklığı resmi olarak piyasaya çıktığına göre, özellikleri ile ilgili bilgilere geçebiliriz.

40 Saate Kadar Oynatma

Kullanmak istediğinizde şarjı bitikse bir kulaklık seti ne işe yarar? İçiniz rahat olsun, JBL Live Pro 2 kulaklıkları, aktif gürültü önleme (ANC) ve ses ayarlarınıza bağlı olarak 10 saate kadar müzik dinleme için yeterli pil ömrüne sahip, kapıdan dışarı çıktığınızda sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Sesi yükseltin ve sürekli olarak ANC kullanın ve beklediğiniz gibi dışarıda olduğunuz sürece kulaklıktan maksimum performans alın.

JBL Live Pro 2 özellikleri

On saatlik aktif kullanım, TWS kablosuz kulaklıklar için mükemmel bir süredir. JBL Live Pro 2 kulaklığı, benzer şekilde mükemmel performans gösteren diğer alternatifler arasında en üst sıradaki yerini alıyor. Referans olarak, Apple AirPods Pro yalnızca 4,5 saate kadar oynatma süresine sahiptir ve daha fazla kullanım için size yaklaşık 100 dolar daha pahalıya mal olur.

10 saate ek olarak, taşıma çantasıyla birlikte gelen 30 saatlik oynatma süresidir. Otuz saat, JBL Live Pro 2 için üç tam şarj anlamına gelir ve neredeyse iki tam gün boyunca kulaklıklarınızı açık tutmasını ve müzik dinlemenizi sağlar.

1
Hızlı Şarj Özelliği

JBL Live Pro 2 özellikleri

JBL Live Pro 2 kulaklığı harika bir pil ömrüne sahiptir; buna hiç şüphe yok. Fakat kulaklığınızda ve taşıma çantasında hiç şarj olmadığı zamanlar da yaşayabilirsiniz.

Bu harika kulaklıkta 15 dakikalık hızlı bir şarjla dört saate kadar oynatma süresi elde edebilirsiniz; bu, havaalanında priz bulduğunuz zaman için idealdir. Ne kadar uzun süre şarjda tutarsanız o kadar iyi olur ve bununla birlikte kulaklıklar ve taşıma çantası iki saat içinde tam olarak şarj olur. Ancak, ihtiyacınız olduğunda hızlı şarj seçeneğiniz olduğunu bilmeniz sizi rahatlatacaktır.

JBL’in Ses Kalitesi

Daha önce JBL kulaklık kullanmadıysanız, şirketin Signature Sound’u kesinlikle dikkate değer. JBL Signature Sound, dengeli bir orta aralık ile benzer miktarlarda artırılmış bas ve tiz sağlayan kabaca bir “V” şeklindedir.

Signature Sound dünyasında, V şekli eğlenceli olarak kabul edilir ve neredeyse tüm türlere hayat verir, ancak ekolayzer’ı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz

Aşağıda bahsedeceğimiz Android ve iOS uygulamaları ile kolayca ayarları yapabilirsiniz.

Oval Tüpler ve Oval Silikon Uçlar

JBL Live Pro 2 kulaklıkları, daha iyi ANC ve daha iyi mikrofon kalitesi, yani daha net konuşma ve sesli komutların daha kolay kontrol edilmesi anlamına gelen yeni bir Oval Tüp tasarımı kullanır.

Ayrıca JBL Live Pro 2 kulakiçi kulaklıklar oval şekilli silikon kulak uçlarıyla birlikte gelir. Kutuda farklı boyutlarda üç kulak silikonu var ve en iyi deneyim için iyi bir sızdırmazlık sağlamanız gerektiğinden, kulaklarınız için en iyisini bulmak için her zaman kulak uçları arasında değişim yapmalısınız.

JBL’nin kulak kanalınıza başka yerlerde bulabileceğiniz geleneksel dairesel uçlardan daha iyi uyan oval şekilli yeni silikon kulak uçları ile mükemmel bir uyum bulma şansı artırıldı. Kulağa pek bir fark gibi gelmiyor, ancak kulak ucu şeklindeki hafif ayar daha iyi bir yalıtım sağlayarak daha doğru bir ses deneyimi sunmaya yardımcı olabilir.

Gerçek Uyarlanabilir Gürültü Önleme Teknolojisi (ANC)

Pil ömrü ve ses kalitesinin yanı sıra gürültü engelleme teknolojisi (Adaptive Noise Cancelling), kulakiçi kulaklıklarınızdan talep etmeniz gereken hayati üçlüyü oluşturur. Bazı özelliklerden biraz taviz verebilirsiniz, ancak ANC kullananlar bilir, bundan ödün vermemelisiniz.

JBL Live Pro 2 özellikleri

JBL Uyarlanabilir Gürültü Engelleme teknolojisi, sesi iyi bir seviyede engellerken, gerektiğinde ANC seviyesini artırmak için otomatik olarak çevrenize göre ayarlanır. Gürültü engellemeyi otomatik olarak ayarlamanın mümkün olmadığını düşünebilirsiniz, ancak inanılmaz derecede faydalıdır ve gerçekten işe yarıyor.

ANC’nizi otomatik olarak ayarlamak pil ömründen tasarruf etmenizi sağlayabilir. Örneğin, çok az arka plan gürültüsü olan sessiz bir kütüphanede oturuyorsanız, ANC’yi en üst seviyede çalıştırmanın bir anlamı yoktur, çünkü sessiz bir ortamda bile “daha hafif” bir ayardan daha fazla pil kullanır. JBL’nin Gerçek Uyarlamalı Gürültü Önleme teknolojisi, gürültü engelleme seviyesini yerel ortamınıza göre ayarlayacaktır.

Altı Entegre Mikrofon

Yukarıdakilerin ardından, JBL Live Pro 2 kulakiçi kulaklıklar, her bir kulaklık için üç adet olmak üzere altı entegre mikrofonla birlikte gelir. Kulaklıklar söz konusu olduğunda, mikrofonlar iki amaca hizmet eder.

İlk olarak, gelen sesi analiz etmek ve onu iptal etmek için mikrofon kullanan ANC için önemlidirler. Daha fazla mikrofon her zaman daha iyi ANC anlamına gelmez (sadece mikrofon sayısından daha fazlası vardır), ancak genel analiz ve uyarlamaya yardımcı olabilir.

İkincisi, altı mikrofon kesinlikle sesli arama kalitesini artırmaya yardımcı olur. Yine, daha fazlası her zaman daha iyi değildir, ancak JBL’nin mikrofonları her zaman yüksek kalitededir ve Live Pro 2 kulaklık arama kalitesi birinci sınıftır.

JBL Kulaklık Uygulaması

Tamam, yani JBL Headphones uygulaması teknik olarak JBL Live Pro 2 kulaklıkların bir parçası değil, ancak eşlik eden bir uygulamadaki özellikler kulaklık deneyiminizi büyük ölçüde artırabilir.

İndirin: iOS | Android (Her ikisi de Ücretsiz)

Bir çift JBL Live Pro 2 kulaklık aldığınızda, JBL Headphones uygulamasını indirdiğinizden emin olun. Uygulamadan, ANC seviyesini manuel olarak kontrol edebilir, ortam sesi kontrollerini ayarlayabilir, uyumunuzun güzel ve rahat olduğundan emin olmak için bir kulak kanalı testi yapabilir, dokunmatik kontrolleri değiştirebilir, özel bir EQ oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Çok Noktalı Bağlantılar ve Google Fast Pair

JBL Live Pro 2 kulakiçi kulaklıklar, en son Bluetooth teknolojisi olan Bluetooth 5.2’yi kullanıyor. Bunun anlamı, cihazlarınızın hızla bağlanacağı ve bağlandıktan sonra minimum kesinti ile bağlı kalacak olmasıdır.

Bluetooth 5.2, kullanabileceğiniz gerçekten şık bir özelliğe sahiptir: çok noktalı bağlantılar. Bu, dizüstü bilgisayarınız ve Bluetooth hoparlör gibi aynı anda iki cihaza bağlanabileceğiniz anlamına gelir. Bir çok kulaklık üreticisinin kullanmadığı küçük ama kullanışlı bir özellik!

Google Fast Pair, etkinleştirilmiş cihazlar arasında hızlı bağlantı sağlayan başka bir (Android) Bluetooth teknolojisidir. Android cihazları hızlı bir şekilde tanımlamak ve bunlara bağlanmak için Bluetooth Düşük Enerji kullanır. Bir Android cihaz kullanıyorsanız JBL Live Pro 2 kulaklıkları süper hızlı bağlanacaktır. iOS kullanıcıları bağlantı kurmakta sorun yaşamayacak. Sadece Android cihazlar biraz daha hızlı bağlanıyor.

Fiyat

JBL Live Pro 2 hakkında sevdiğimiz son şey fiyattır. Perakende satış fiyatı 149,95 USD olarak duyurulan Live Pro 2’nin özellik kombinasyonu, onu ciddi rakipleriyle savaşmasını kolaylaştıracak.

2
JBL Live Pro 2 Kulakiçi Kulaklık Satın Almalı mıyım?

JBL Live Pro 2 özellikleri listesine bakıldığında, gerçek kablosuz kulaklıklar hakkında sevilecek çok şey var.

Listenin başında pil ömrü var. Kulaklıklarda 10 saat ve taşıma çantasında 30 saat daha çalma süresi mükemmel bir teklif. JBL’nin Signature Sound ve Gerçek Uyarlamalı Gürültü Önleme özelliklerini ekleyin ve ödeyeceğiniz para için JBL Live Pro 2 kulaklığı kesinlikle piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!