3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaDiziJeffrey Dahmer Nasıl Öldü? Onu Kim Öldürdü?

Son Yazılar

Jeffrey Dahmer Nasıl Öldü? Onu Kim Öldürdü?

Netflix platformunda yayınlanan ve ülkemizde de çok izlenen Dahmer dizisinin seri katili Jeffrey Dahmer nasıl öldü, kim öldürdü, işte ölümü hakkında merak edilenler.

‘Jeffrey Dahmer: Bir Canavarın Zihni’ 1978 ile 1991 yılları arasında 17 erkeği öldüren hüküm giymiş bir seri katil ve eşcinsel seks suçlusu Jeffrey Dahmer’ın hayatını anlatıyor. Utangaç bir ergenlikten tüm zamanların en kötü şöhretli seri katillerinden ve yamyamlarından birine nasıl dönüştüğünü anlatıyor. Tüm suçları gibi kendi ölümü bile şiddet içeriyordu ve bu unutulmaz özel bölümde yer aldı. Peki Jeffrey Dahmer nasıl öldü, kim öldürdü, işte ölümü ile ilgili merak edilenler.

jeffrey dahmer nasıl öldü

Jeffrey Dahmer Nasıl Öldü?

21 Mayıs 1960 doğumlu Jeffrey Lionel Dahmer, Milwaukee Yamyamı veya Milwaukee Canavarı olarak da bilinir. 1978’den 1991’e kadar 13 yıldan fazla bir süre boyunca gay barlarda, alışveriş merkezlerinde veya otobüs duraklarında çoğunlukla Afrikalı-Amerikalı genç erkekleri gözüne kestirdi ve seks ya da para vaadiyle onları kendi yerine çekti. Yaşadığı yerlerde, onları boğmadan önce uyuşturucu etkisiyle savunmasız hale getirdikten sonra alkol de verdi. Jeffrey daha sonra cesetleri parçalamadan ve atmadan önce cesetlerle cinsel ilişkiye girmesiyle anılmaktadır. Hatta bazı cesetlerin uzuvlarını bile yedi ve kurbanlarının kafataslarını veya cinsel organlarını hatıra olarak buzdolabında sakladı. Peki Jeffrey Dahmer nasıl öldü, kim öldürdü, işte ölümü ile ilgili merak edilenler.

Genel olarak, Jeffrey, cinayet sürecinin çeşitli aşamalarında kurbanlarının fotoğraflarını da çekti, böylece daha sonra onlara bakabilir ve bu deneyimi hatırlayabilir ve yeniden yaşayabilirdi. Sonunda 1991’de yakalandı ve kendisine borderline kişilik bozukluğu, şizotipal kişilik bozukluğu ve psikotik bozukluk teşhisi konmasına rağmen, duruşmasında yasal olarak aklı başında olduğu kabul edildi. Böylece, 15 Şubat 1992’de Jeffrey, Wisconsin’de işlediği 16 cinayetten 15’inden suçlu bulundu ve her biri için ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra, 1978’de Ohio’da işlediği ortaya çıkan ek bir cinayetten dolayı 16. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

28 Kasım 1994’te Jeffrey Dahmer, Portage, Wisconsin’deki Columbia Cezaevi‘ne hapsedilirken hayatını kaybetti. Yaklaşık olarak sabah 8:10’da, ceza infaz memurları tarafından spor salonunun banyolarının zemininde, kendi kanıyla kaplı ve kafa ve yüz bölgelerine aldığı darbeler sonucunda öldüğü anlaşıldı. O sırada hala hayatta ve nefes alıyor olmasına rağmen, yakındaki bir hastaneye kaldırıldıktan bir saat sonra öldüğü açıklandı. Kafasına ve yüzüne 51 cm uzunluğunda bir metal çubukla vurulması sonucu oluşan ciddi kafa travmasından ölmüştü. Raporlar ayrıca, saldırısı sırasında kafasının defalarca duvara vurulduğunu da ortaya çıkardı.

Jeffrey Dahmer’ı Kim Öldürdü?

Jeffrey’nin cinayetinin arkasında Wisconsin’li, başka bir hükümlü katil ve Columbia Cezaevi’nde bir mahkum olan Christopher J. Scarver vardı. O sabah, o, Jeffrey ve başka bir mahkûm olan Jesse Anderson, hapishane spor salonu tuvalet/soyunma odalarını temizlemek için görevlendirildi. Memurlar, üç kişiyi yaklaşık 20 dakika gözetimsiz bıraktıklarında, Christopher metal bir çubuk kullandı ve diğer iki adamı bununla dövdü. Odasına erken döndüğünde ve başka bir cezaevi memurı tarafından neden hala çalışmadığını sorduğunda cinayetleri itiraf etti ve “Tanrı bana bunu yapmamı söyledi. Jesse Anderson ve Jeffrey Dahmer öldü.

1990’da işlenen bir cinayetten dolayı müebbet hapis cezasını çekmekte olan Christopher, yetkililere Jeffrey’e personel soyunma odasını temizlerken metal çubukla saldırdığını ve ardından Jesse’ye döndüğünü anlattı. Christopher’ın ifadesine göre, Jeffrey saldırıya uğrayıp dövülürken bağırmadı ya da ses çıkarmadı. Cinayetlerin önceden tasarlanmadığını iddia etti, ancak metal çubuğu daha önce hapishane ağırlık odasındaki bir egzersiz ekipmanından çaldığını itiraf etti. Bu iki ölüm için Christopher’a iki müebbet hapis cezası daha verildi.

jeffrey dahmer kim öldürdü

Christopher, Jeffrey’i öldürmeden önce onu köşeye sıkıştırdığını ve suçlarını detaylandıran bir gazete kupürü gösterdi ve bunların doğru olup olmadığını sorduğundan bahsetti. Daha sonra Jeffrey’nin yaptıklarına çok sinirli olduğunu söyledi ve Jeffrey’in, yıllardır yiyeceğinden ve ketçapından kopmuş uzuvlara benzeyen bir şey yaparak diğer tüm mahkumlarla alay ettiğini de ifadesine ekledi. Jeffrey’e olan nefretini bilerek, cinayeti işleyebilmek için memurların onları kasten yalnız bıraktıklarını iddia edecek kadar ileri gitti. Bununla birlikte, 2015 yılında, Jeffrey ve Jesse’nin cinayetinin, hemen önce meydana gelen bir çatışmanın sonucu olduğunu, her iki adamın da onu rahatsız ettiğini ve onunla dalga geçtiğini ifadelerinde kayıt altına aldırdı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

  1. Fimin konusu gerçek bir olaya dayanıyor. Bence çok etkileyici. Dahmer nasıl öldü merak ediyordum. Tüm detaylar için teşekkürler. Ateşi bol olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!