Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaCinsellikKaç Buluşmadan Sonra Seks Yapılır? İnsanlar Yeni Biriyle Seks Yapmadan Önce Kaç...

Son Yazılar

Kaç Buluşmadan Sonra Seks Yapılır? İnsanlar Yeni Biriyle Seks Yapmadan Önce Kaç Kez Buluşuyor?

Çiftlerin merak ettiği konu kaç buluşmadan sonra seks yapılır sorusu oluyor. Peki insanlar yeni biriyle seks yapmadan önce kaç kez buluşuyor?

Aslında çok eskilere gitmemek gerekir, özellikle genç arkadaşlarımızın akıllarında dolaşan kaç buluşmadan sonra seks yapılır sorusunu araştırdık ve çok ilginç sonuçlara ulaştık. Peki insanlar yeni biriyle seks yapmadan önce kaç kez buluşuyor? İşte cevaplar…

Gerçek şu ki, insanların üç randevu kuralı veya ilk buluşmada birlikte uyuma konusundaki görüşleri hakkında ne iddia edilirse edilsin kesin bir buluşma sayısı yoktur.

Romantik bir iletişimi, cinsel arzuları tatmin etmek için doğru zaman olup olmadığını yalnızca siz bilebilirsiniz ve sizinle bu yazımda paylaşacağım araştırma sonuçlarına göre, insanların seks yapmadan önce kaç defa buluştukları konusunun bazı çevresel faktörlere bağlı olduğunu da göreceksiniz.

Örneğin, on flörtten sekizi yani soru sorulanların %81’ine göre, Kovid krizinin bir sonucu olarak artık insanların ilk buluşmadan sonra cinsellik istediklerini ortaya koyuyor.

Bir çiftin cinsellik için ne kadar hızlı olmaları da nerede tanıştıklarına göre değişebiliyor – en hızlı “seks isteği”, insanların seksten önce ortalama iki randevuya çıktığı tanışma siteleri veya uygulamaları aracılığıyla gerçekleşiyor.

İnsanlar Yeni Biriyle Seks Yapmadan Önce Kaç Kez Buluşuyor?

kaç buluşmadan sonra seks yapılır

Bu, IllicitEncounters tarafından 2.000 kişilik yeni bir ankete göre, kaç buluşmadan sonra seks yapılır konusu netleşiyor.

 • İnsanların seks yapmadan önce ortalama buluşma sayısının üç olduğunu, ancak farklı insanlar ve durumlar arasında bu sayının az da olsa değişebildiği belirtiliyor.
 • Anket, çiftlerin tatilde buluştuğunda seksin ortalama 2,4 buluşmadan sonra gerçekleştiğini, bir barda veya kafede buluşurlarsa bu sürenin 2,5 olduğunu ortaya kokuyor.
 • İş aracılığıyla tanışırsanız, seks öncesi ortalama randevu sayısı 10 olarak ortaya çıkıyor. Elbette bu durumda işleriniz biraz da yavaşlayabilir.

Zaman geçtikçe ve tutumlarımız değiştikçe, genel ortalama da düşer. Sadece üç yıl önce, çiftler seks yapmak için ortalama dört randevu bekliyordu.

Ancak üç randevu ideal bir süre aslında. Ankete katılanların çoğu, bir ilişkinin başarılı olma şansını artırmak için seks yapmak için beklemenin iyi bir tercih olacağından eminler. İlk buluşmada sekse daha açık olmamıza rağmen, erkeklerin %57’si ve kadınların sadece %51’i bunu yapmak istediklerini söylüyor.

Belki de seksten önceki üç randevu, buluşan çiftleri daha istekli hale getirecek, fakat yine de kurala bağlı kalmak gayet mantıklı.

Erkeklerin sadece %28’i ve kadınların da %33’ü üç randevu kuralının hala geçerli olduğunu düşünüyor.

3 gün kuralının işe yaradığı diğer bir konu da, çiftlerin bu sürede birbirlerini tanımaları ve sonrasında üzülmelerine engel olmayı da amaçlıyor olabilir.

IllicitEncounters seks ve ilişki uzmanı Jessica Leoni, “Hayat, sevdiğiniz biriyle tanıştığınızda takılmak için çok kısa.

‘Bu yüzden birçok çift, çekicilik güçlü olduğunda üç randevu kuralını umursamıyor ve tam olarak istedikleri zaman – genellikle ilk buluşmada – yatağa atlamayı tercih ediyorlar.

Seks Öncesi Kaç Defa Buluşmak Gerekiyor?

 • Arkadaşlık sitesi veya uygulaması – 2 buluşma
 • Tatil seyahatinde – 2,4 buluşma
 • Bir barda veya kafede buluşma – 2,5 buluşma
 • Sosyal medyada biriyle bağlantı kurmak – 2.7 buluşma
 • Arkadaşlar tarafından ayarlanan buluşma – 3 buluşma
 • Gizli buluşma – 3.2 buluşma
 • Şans eseri gerçekleşen buluşma – 4 buluşma
 • Hobi aktivitesinde karşılaşma – 5 buluşma
 • Spor salonu – 6 buluşma
 • İş yerinde tanışmak – 10 buluşma

‘Covid krizi herkesin zihnini karıştırdı ve aslında cinsel arzularımızı da artırdı ve hayattan keyif almak için yeni birileriyle tanışıp, cinselliği yaşamak istiyoruz.

“Tam özgürlüğe geçtiğimizde ve gece kulüpleri yeniden açıldıkça bu dönüşüm oranlarının daha da düşmesi muhtemel olacak.”

Siz ne düşünüyorsunuz?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!