Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHayatÇiftlerin Ayrılmasının En Önemli 35 Nedeni

Son Yazılar

Çiftlerin Ayrılmasının En Önemli 35 Nedeni

Çeşitli faktörler bir ilişkinin sonlanmasına neden olabilir. İkili ilişkilerde kadın ve erkek ayrılık sebepleri nelerdir, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İki kişi birbirlerine karşı hisleri olduğu ve birbirleriyle anlaştıkları için bir ilişkiye başlarlar. Bu kadar derin bir bağ ile başladığı düşünüldüğünde “kadın ve erkek ayrılık sebepleri” merak edilmeye başlanır. Başlangıçta her şey rüya gibi ve güzel gelir ama ne yazık ki zamanla aşk solup ilişkinin temelini zayıflatabilir ve ayrılığa yol açabilir. Zayıf bir temele dayanan bir ilişkiyi sürdürmek veya inşa etmek zordur.

Çiftler farklılıkları aşmak için çok çabalayabilirler ama yine de onları onaramayabilir ve devam edemeyebilirler. İnsanların ayrılmasına neden olan her zaman yalnızca sevgi eksikliği değildir. Aşık çiftlerin ayrılmasının birçok nedeni olabilir. Bu yazımızda çiftlerin ayrılık sebepleri ile ilgili bilgiler paylaşıyoruz. Daha fazla detay için yazımızı okumaya devam edin.

Çiftlerin Ayrılmasının 35 Sebebi

1. Aldatma

Sadakat her romantik ilişkinin anahtarıdır. Bir taraf bu konuda tutarlı olmazsa ilişki asla başlangıçtaki durumuna dönemez. Aldatma, herhangi bir ilişkideki en büyük duygu bozucudur. Güvensizliğin kapısını açar ve ayrılığa zemin hazırlar. Siz ikiniz bunu bir kez yapılan bir hata olarak görmezden gelmeye karar verseniz bile, yine de bunu görmezden gelip normal bir şekilde yolunuza devam etmekte zorlanabilirsiniz. Bunun tekrar yaşanması korkusu her zaman bir tarafın aklını kemirip duracaktır.

İlgili Yazılar:

2. Gerçekçi olmayan beklentiler

kadın erkek ayrılık sebepleri

Bazen ön yargılarla ilişkiye girersiniz ve partnerinizin belli bir şekilde davranmasını beklersiniz. Partneriniz size deli gibi aşık olabilir ama bunu iyi bir şekilde ifade edemiyor olabilir. Bu ifade eksikliği sinir bozucu olabilir ve partnerinizin sizi yeterince sevmediğine inanmanıza yol açabilir. Mutlulukla ilgili olan şey beklentilerden kaçınmaktır. Bu, işler beklediğiniz gibi gitmediğinde kalp kırıklığını önlemeye yardımcı olur.

3. Aşkın tükenmesi

Bu doğru; aşk bir gün ortadan yok olur. Partnerinizin bir zamanlar kalbinizi çarptıran gülümsemesi, bir gün sinir bozucu bir özelliğe dönüşebilir. Başlangıçta partneriniz sizi memnun etmek için çok şey yapmış olabilir ama artık buna gerek duymuyor ve bu davranış değişikliği sizi rahatsız edebilir. Hafife alındığınızı ve partnerinizin sizi eskisi kadar önemsemediğini hissedebilirsiniz. Bir ilişkide sevgi ve çekicilik olmadığında, kendinizi o ilişkide sıkışmış hissetme eğiliminde olabilirsiniz.

4. Sorunlarla yüzleşememe

Partneriniz neredeyse hiç katkıda bulunmuyor ve hatta ev işlerini görmezden geliyor, bu da evin bakımını tamamen sizin sorumluluğunuz haline getiriyor. Bu sizin için külfetli olabilir ve bunu partnerinizle tartışmak isteseniz bile, onların tepkisinden korktuğunuz için bunu yapmamayı tercih edersiniz. Partnerinizin sizinle kavga etme ihtimali vardır ve bundan kaçınmak için sessiz kalırsınız. Bu, kızgınlığa yol açarak ilişkiden kopmanıza neden olabilir. İlişkiler, dostluğun güveni üzerine kurulmalı ve bu, insanlara kendilerini rahatsız eden her şey hakkında konuşma özgürlüğü vermelidir.

Benzer Yazı: Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Davranır

5. Çözümlenmesi gereken farklılıkların sayısı

‘Zıt kutupların birbirini çekmesi’ fikri kulağa romantik geliyor ama konu rolü oynamaya geldiğinde sandığınız kadar sevimli olmayabilir. Sağlıklı bir ilişki, her iki partnerin de ayarlamalar yapmasını ve fikir birliğinde olmasını gerektirir ve ortak kararlar vermeniz gerekir. Düşünceleriniz partnerinizinkiyle uyuşmuyorsa karar vermek çok zor ve stresli hale gelebilir. Yemek yiyeceğiniz restoranın seçimi gibi en küçük konularda bile tartışabilirsiniz. Sık sık yaşanan anlaşmazlıklar ilişkinizde sorunlara neden olabilir ve ortak noktada buluşulamayacak farklılıklara yol açabilir.

6. Anlayışsızlık

kadın erkek ayrılık sebepleri

Her ikiniz de kendi fikirleriniz, alışkanlıklarınız, beğenileriniz, hoşlanmadıklarınız ve tercihleriniz ile benzersiz bireylersiniz. Hatta siz ikiniz farklı düşünüyorsunuz ve bu nedenle, son derece önemli olduğunu düşündüğünüz şeyler partneriniz için önemsiz görünebilir ve bunun tersi de geçerli olabilir. Eğer ikiniz de olaylara birbirinizin bakış açısından bakmayı başaramazsanız, birbirinizi asla anlayamayabilirsiniz. Ve bu anlayış eksikliği çoğu zaman sık sık anlaşmazlıklara ve kavgalara yol açarak boşanmaya yol açmaktadır.

7. Partnerinizin aklınızı okumasını beklemek

Partnerinizle önemli miktarda zaman geçirdikten sonra, onun aklınızdan geçenleri anlamasını beklemeye başlarsınız. Yüz ifadeleri veya vücut dili aracılığıyla olabilir. Diyelim ki partnerinizin televizyon izlerken ayaklarını masaya koyması hoşunuza gitmiyor. Onlara dik dik bakarsın ve gözlerini devirirsin ama net bir şey söylemezsin, bu da onların kafalarının tamamen karışmasına neden olur. Ne yazık ki, hoşnutsuzluğunuzun ardındaki nedeni asla anlayamayabilirler. Bu tür durumlar sonunda büyük bir kavgaya yol açabilir. Ancak partneriniz de duyguları olan bir insandır ve açıkça konuşmadığınız sürece ondan tam olarak beklediğiniz gibi davranmasını beklemek ona haksızlık olabilir.

8. İlişkinizi başkasınınkiyle karşılaştırmak

Instagram’da mutlu çiftlerin resimlerini gördüğünüzde, partnerinizden, üzerlerinde yaratabileceği mali baskıyı düşünmeden sizi pahalı tatillere çıkarmasını istersiniz. Reddettiklerinde sinirlenirsiniz ve böyle bir partnere sahip olduğunuz için şansınıza lanet okursunuz. İlişkinizi bir başkasınınkiyle karşılaştırmaya devam ederseniz, hayatta asla mutlu olamaz veya biriyle uyum sağlayamazsınız. Üstelik sırf karşılaştırmadan duramadığınız için gerçek aşkınızı bile kaybedebilirsiniz. Başkalarının ilişkileriyle karşılaştırılma baskısı kırgınlığa neden olabilir ve ayrılmanıza neden olabilir.

9. Partnerinizi yersiz öfkeye maruz bırakmak

Haftalarca hatta aylarca üzerinde çalıştığınız planınızı patronunuz reddetti. Patronunuza ve kendinize kızgınsınız ama öfkenizi nereye yönlendireceğinizi bilmiyorsunuz. Bu tip bir durum yaşadıktan sonra örneğin yemek masasında yemek biraz az pişmiş olduğundan dolayı öfkenizi partnerinizden çıkarırsınız. Öfkelisiniz ve yaptıkları her şey için onları eleştirmeye devam ediyorsunuz. Öfke, ilişkinize onarılamaz zararlar verebilir. Bunun yerine sorununuzu partnerinizle paylaşın ve ondan destek almaya çalışın.

10. Destek eksikliği

Partneriniz yeni bir şey denemek istiyorsa ya da morali bozuksa, destek için sizi yayında isteyebilir. Sizden herhangi bir destek alamazlarsa, bunu başka bir yerden alabileceklerini unutmayın. Size en çok ihtiyaç duydukları anda onların yanında olamazsanız, onların hayatlarındaki öneminiz azalabilir ve size olan bağlılıklarından vazgeçebilirler.

11. Davranışı kontrol etmek

Partnerinizin arkadaşlarını ve ailesini sevmiyorsunuz, bu nedenle partnerinizin nefret ettiğiniz kişilerle sık sık görüşmesini yasaklıyorsunuz. Partnerinizin pizza yemesinden hoşlanmıyorsunuz, bu yüzden her sipariş ettiğinde surat asıyorsunuz ya da kavga ediyorsunuz. Partnerinizi kısıtlamaya ve kontrol etmeye devam ederseniz, kendisini kesinlikle yorgun hissedecek ve ilişkiden çıkmak isteyecektir. Sonuçta kimse kendisine değer verilmeyen bir ilişki yaşamak istemez.

12. Baskın doğa

Bir ilişkide her şey bir kişinin kaprisleri ve istekleri doğrultusunda gerçekleşirse, diğer taraf kendini kesinlikle önemsiz hissedecektir. Mesela arkadaşlarınızla dışarı çıkmak istiyorsanız canınız ne zaman isterse o zaman çıkarsınız ama partneriniz de çıkmak istediğinde önce onun size sorması gerektiğini düşünüyorsunuz. Bu, bir partneri kontrol etmeye benzer, ancak burada ona hükmediyorsunuz, her şeyin sizin emriniz ve izniniz doğrultusunda gerçekleşmesini sağlıyorsunuz.

13. Devam etmek için ilgi eksikliği

İlk kıvılcım söndükten sonra bir ilişkiyi sürdürmek için çok çalışmak gerekir. Hayır, partnerinizin sevildiğini hissetmesi için kendinizi zorlamanız gerektiğini kastetmiyoruz. Aksine, doğal olarak gelmeli çünkü partneriniz için böyle hissediyorsunuz. Eşinize ara sıra ona karşı ne hissettiğinizi göstermek her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca bunun karşılıklı olması gerekir. Sevgiyi gösterme ihtiyacı eksik olduğunda çiftler birbirlerinden uzaklaşma eğilimindedir. İlişkinizden vazgeçmek için çok acele etmeyin. Aşkı yeniden alevlendirmek için dışarıya çıkmayı veya birlikte eğlenmeyi deneyin.

14. Para aşırmak

Para aşırmak yani hırsızlık bir ilişkiyi kökten etkileyecek bir davranıştır. Partnerinizden çalarak onun bu konuda sorun yaşamamasını bekleyemezsiniz. Maddi yardıma ihtiyacınız varsa partnerinizin yardımını aramayı deneyebilirsiniz. Reddederlerse, ona karşı çıkmayın ve sorununuzu çözmenin başka bir yolunu arayın. Koşullar ne olursa olsun, mali sorunlarınızı çözmek için asla hırsızlığa başvurmayın. İlişkinizi tamamen mahvedebilir.

15. Güven eksikliği

Kompulsif bir yalancıyla romantik bir ilişki içinde olduğunuzda, ikiniz arasında her zaman sürtüşme olacaktır çünkü onlara asla güvenemezsiniz. Güven, yıllar içinde kazandığınız ve inşa ettiğiniz bir şeydir. Ama bir kere kırıldı mı çatlaklar hep kalır. Partneriniz aslında size karşı çok dürüst olabilir ama siz o kadar güvensizsiniz ki onun yaptığı veya söylediği her şeyden şüphelenmekten kendinizi alamıyorsunuz. Böyle bir güven eksikliği ilişkinizi zedeleyebilir ve ikinizi de hayal kırıklığına uğratabilir.

16. Zorluklarla yüzleşememe

Bir ilişkide iki gün aynı olamaz. Mutlu günler de, hüzünlü günler de olacak. Ve eğer bir çift olarak zorluklarla yüzleşmek istemiyorsanız, ilişkiniz uzun süre ayakta kalamaz. İlişkiler uzlaşma ve anlayışla gelişir. Ancak geçici bir zorluk sizi korkutuyorsa aşk ilişkisi size göre değil demektir.

17. Açık iletişim eksikliği

İletişim eksikliği birbirini küçümsemeye yol açabilir. Gerçek ne kadar acı olursa olsun partnerinize yaklaşıp etkili iletişimin yolunu açmak her zaman daha iyidir. Sevginizle iyi ve derin bir sohbet, herhangi bir sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

18. Karşılıklı saygı eksikliği

Partnerinizi iyi tanıdıktan sonra onun kötü alışkanlıklarına alışır, güvensizliklerini ve sırlarını öğrenirsiniz. Bazen öyle olur ki, zayıf noktalarını birisiyle paylaştığınızda, o kişi sizi farklı bir gözle görmeye başlar. Ve ne yazık ki bazen başlangıçtaki çekicilik kayboluyor. Gerçek şu ki, aşk solmaya başladığında ilişki karşılıklı saygıyla ayakta kalır. Ancak bu eksik olduğunda ilişkiniz kötüye gidebilir.

19. Geçmişte takılıp kalmak

Belki hayatınızda sevdiğiniz birinin size ihanet ettiği bir dönem olmuştur. Acı bir deneyim muhtemelen sizi kabuğunuza çekilmeye itmiştir ve artık kimseye, sevdiğiniz birine bile güvenemezsiniz. Bu güvensizlik sizi bir ilişkiyi keşfetmekten alıkoyabilir ve aşkta şansınızı tamamen mahvedebilir.

20. Fiziksel yakınlığın olmaması

Fiziksel yakınlık, bir çiftin birbirine bağlı kalmasını sağlamada büyük rol oynar. Ancak ilişkinizde yorganınızı çekip yatağın kendi tarafınızda, partneriniz ise diğer tarafında uyumayı tercih ettiğiniz bir noktaya ulaştıysanız, bu ilişkiniz için felaket olabilir. Bir partner yakınlaşmaya ilgi duyarken diğer kişi onu uzaklaştırırsa durum daha da kötüleşebilir.

21. Finansal farklılıklar

Maddi farklılıklara sahip iki kişi romantik bir ilişkiye girdiğinde, statülerindeki farkın bir noktada aralarına girmesi muhtemeldir. Böyle bir durumda iki tarafın birbirlerinin başarılarıyla gurur duyacak kadar olgun olmaları ve herhangi bir karmaşıklık hissetmemeleri gerekir. Kıskançlık ya da güvensizlik işin içine sızarsa ilişkinin bozulması fazla zaman almayabilir. Aynı takımda olmayı ve birbirinize destek olmayı unutmamak önemlidir.

22. Koşullarda ani değişiklik

İşten atılma ya da istifa, büyük bir para kaybı ya da sevilen birini kaybetmek gibi önemli bir yaşam olayı, kişinin ruh sağlığı üzerinde çok büyük bir baskıya neden olabilir ve stres ve gerginliğe neden olabilir, bu da iki kişi arasındaki ilişkiye zarar verebilir. Stres altında kişi aşırı içki içmek veya sigara içmek gibi kötü alışkanlıklar da edinebilir. Bu faktörler çifti ciddi bir baskı altına sokabilir, mutsuzluk ve hoşnutsuzluk atmosferi yaratabilir.

23. Bencillik

İlişkinizin başarılı olması için, kendinizinkileri önemsediğiniz kadar partnerinizin ihtiyaçlarını da gözetmeli ve onları ihmal etmemelisiniz. Partnerinizin ne istediğini hiç düşünmeden sadece kendi istediğinizi düşünürseniz, bencil davranışlarınız onun size kızmasına neden olabilir. İhmal edilmiş hissedebilirler ve kendilerine değer verilmeyen bir ilişkiyi sürdürmek istemeyebilirler.

24. Takdir eksikliği

Partneriniz, aileniz ya da arkadaşlarınız için bir parti düzenliyor ve siz, gösterdikleri çaba için onlara teşekkür bile etmiyorsunuz. Onların samimi çabalarını zar zor takdir ettiğinizde, nasıl bir hayal kırıklığı yaşayabileceklerini bir düşünün. Ya da diyelim ki partneriniz iş ve ev hayatını zahmetsizce dengeliyor, ancak birden fazla görevi yerine getirip getiremeyeceğini asla sorma zahmetine girmiyorsunuz. Böyle bir takdir eksikliği ikinizin arasını açabilir.

25. Partnerinizi değiştirmeye çalışmak

Kusurlarının farkında olduğunuz biriyle bir ilişki yaşayabileceğinizi ve bu kusurları zamanla değiştirebileceğinizi düşünebilirsiniz fakat bu yanlış bir yöntemdir. İnsanlar oldukları gibi sevilmeli. Onları değiştirmeye çalışırsanız kendilerini güvensiz hissedebilir ve kimliklerini kaybetmekten korkabilirler, bu da onların size karşı öfkeli olmasına neden olabilir.

26. Akılda önceden belirlenmiş bir flört süresine sahip olmak

Bunu anlamak biraz zor olabilir ama bazı insanlar flört oyununa kafalarında bir zaman çizelgesiyle giriyorlar. Seni görmeye başladıklarında ilişkinin sadece belli bir süre süreceğini düşünüyorlar. Bunu bir kişiye fazla bağlanma korkusuyla yapıyorlar. Önceden kararlaştırdıkları süre sona erdiğinde, sevgileri azalacak, mesafeli görünecek ve sizden ayrılabilmek için tuhaf davranışlar sergileyeceklerdir.

27. Kişilik değişikliği

İnsanlar zamanla değişir ve aşık olduğunuz kişinin ilişkinizden birkaç yıl sonra aynı olacağının garantisi yoktur. Ayrıca bazen insanlar karşı tarafa daha iyi görünmek için rol yapıyorlar ve görevlerini tamamladıktan sonra sizin için yarattıkları sahte imaja ayak uydurma zahmetine girmiyorlar. İlişkiyi ilerlettikçe o kişinin gerçek karakteri ortaya çıkacaktır.

28. Özgüven eksikliği

Partnerinizi size fazla iyi gelen biri olarak görebilir ve yaptığınız her şeyde onun fikrine başvurabilirsiniz. Önemli kararlarda kendinize güvenmediğiniz için tavsiye konusunda kendinizi onlara bağımlı hissedersiniz. Kendinize olan bu güven eksikliği ve sürekli onaylanma ihtiyacı, onlara çekici gelmeyebilir. Ve yavaş yavaş size olan ilgilerini kaybetmeye başlayabilirler.

29. Aşk hakkında gerçekçi olmayan fikir

Sevimli bir Kore dizisi ya da romantik komedi izliyorsunuz ve sevgilinin, partnerinin aklını okuması ve başı belaya girdiğinde onu kurtarması gerektiğine inanmaya başlıyorsunuz. Partnerinizin bir film karakterinden başka bir şey olmadığını beklemek sizi yalnızca hayal kırıklığına uğratır. Bunun yerine partnerinizin sizin için yaptığı her şeye aşık olun ve hayatınızın nasıl kurgusal bir hikayeden daha güzel hale geldiğini görün. Şimdiyi yaşamak ve partnerinizle yaşadığınız her şeyi takdir etmek, ilişkiyle ilgili gerçekçi beklentilere sahip olmanıza yardımcı olur.

30. Kin tutmak

İlişkinizin yürümesi için partnerinizin yaptığı küçük hataları affetmek ve unutmak önemlidir. Partnerinize geçmişte yaptığı bir hata nedeniyle kin besleyen ve sürekli alay eden biriyseniz, ona unutmak istediği bir şeyi sürekli hatırlatacağınız için sizinle tartışmaktan korkmaya başlayabilir.

31. Partnerinizi kıskandırmak

Evet, sevdiğiniz kişi sizi karşı cinsten biriyle görmekten kıskandığında sevimli görünebilir. Ara sıra böyle bir ilginin tadını çıkarmakta sorun yoktur, ancak onları bu tür duygulara sık sık maruz bırakmak, onların sizin yanınızda olmak istemeyebilecekleri noktaya kadar bitkin hissetmelerine neden olabilir. Sürekli kendileri için kavga etmelerine neden olmayan biriyle birlikte olmak isteyebilirler.

32. Cinsiyet mitlerinin tuzağına düşmek

“Erkeklerin kadınlardan daha fazla kazanması gerekiyor” veya “Yemek pişirmeyi ve diğer ev işlerini kadınlar yapmalı” gibi yaygın ve modası geçmiş inançlar çoğu zaman bireylere yük oluyor. Bir ilişkide tatminsizlik duygusu yaratabilir ve partnerlerin birbirlerine kızmasına neden olabilir.

33. Birlikte çok fazla zaman geçirmek

Bu, birlikte çalışan çiftler arasında yaygındır. Siz ve partneriniz birbirinizi 7/24 görüyorsanız, farklılıklarınız ve çatışmalarınız olması kaçınılmazdır. Ve eğer birlikte çalışırsanız, çalışma alanınızda bir ev kavgası yaşamanız ve bunun tersi de muhtemeldir. Birbirinize yeterince kişisel alan vermek ve doğru dengeyi bulmak her zaman en iyisidir.

34. Başlangıçta aşırı düzeyde yakınlık

Siz ikiniz en başından beri anlaşıyorsunuz ve birbirinizle o kadar iç içesiniz ki ikiniz ellerinizi zar zor birbirinizin üzerinden çekiyorsunuz. Ancak yavaş yavaş çekim azalmaya başlar ve sizi bir araya getiren kimya hiçbir iz bırakmadan kaybolur. Peki ilişkinizi neye dayandırıyorsunuz? Bir ilişkiyi sürdürmek için fiziksel çekimden daha fazlası gerekir.

35. Zihinsel veya fiziksel istismar

Siz veya partneriniz sık sık karşı tarafı herhangi bir tür zihinsel veya fiziksel istismara maruz bırakıyorsa, bu ilişkinin sona ermesi için önemli bir nedendir. Bir ilişkide hiç kimse boğulmamalı veya korkmamalı. Böyle hissettikleri gün, o toksik ilişkide kaldıkları son gün olmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Ayrılık belirtileri nelerdir?

Partnerinizden ayrılma hayalleri kurmaya başladığınızda, çoğu zaman taviz verdiğinizde, partnerinize artık güvenmekte zorluk çektiğinizde ve artık onunla duygusal bir bağ hissetmediğinizde, tüm bunlar artık ilişkiden ayrılma zamanınızın geldiğini gösterebilir.

Ayrılığın en zor aşaması nedir?

Sizin için dünyalara bedel olan kişinin artık dünyanızın bir parçası olmadığı gerçeğini bir türlü kabullenemediğiniz inkar aşaması, ayrılığın en zorlu kısmıdır. Ancak eninde sonunda iradenizle, duygularınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşarak ve onlardan destek alarak bu aşamayı atlatabilirsiniz.

Ayrılıktan sonra eski sevgilimle arkadaş kalmamızın faydası var mı?

Beklentileriniz konusunda netseniz, eski sevgilinizle aranız iyiyse ve hayatınıza devam etmekte sorun yaşamıyorsanız, eski sevgilinizle arkadaş kalmak zararlı değildir. Güvenlik ve pratiklik açısından eski sevgilinizle arkadaşlığınızı sürdürmek de olumlu sonuçlar verebilir. Zor zamanlarda destek almanızı ve o kişiye güvenebilmenizi sağlar. Ancak onlarla ilişkinizde herhangi bir belirsizlik olmadığından emin olun.

Bir ayrılığın uzun vadeli sonuçları nelerdir?

Acı verici bir ayrılık, birçok uzun vadeli etkiye yol açabilir. Araştırmalar, ayrılıkların yaşam doyumunun azalması ve psikolojik sıkıntının artmasıyla ilişkili olduğunu gösteriyor. Depresyon aynı zamanda ayrılıkların da bir sonucudur. Eğer teşhis konulamaz ise. Aynı zamanda yaşam kalitesini de olumsuz etkileyebilir. Ayrılıklar umutsuzluğa ve hayal kırıklığına yol açabilir. Ancak bilinçli bir şekilde ilerlemeye yönelik çabalar ve güçlü bir destek sistemi ile uzun vadede bu acının üstesinden gelebilirsiniz.

Ayrılmanın herhangi bir faydası var mı?

Ayrılığın en önemli faydalarından biri, önceliklerinizi ve isteklerinizi analiz etmek için kullanabileceğiniz kendinize daha fazla zaman ayırmanızdır. Artık partnerinizin çıkarlarına hizmet etmenize ve onun hedeflerine ve kaprislerine göre seçimler yapmanıza gerek yok. Bu dönem aynı zamanda gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu anlamanıza da yardımcı olacaktır.

Ayrılık stresini nasıl yönetebilirim?

Bir ayrılığın stresini atlatmak için öncelikle bunun gerçekleştiğini kabul etmelisiniz. Daha sonra yaşadığınız öfke, keder, üzüntü ve özgürlük gibi karışık duyguları anlamaya çalışın. Bu ilişkiden öğrenilen dersleri düşünün. Ayrılığın acısını yavaş yavaş atlatmak için yeni alışkanlıklar ve rutinler oluşturmanız da gerekecek.

İnsanlar aşık olur ve ilişkinin sonsuza kadar süreceğine inanırlar. Ancak zamanla aşk kaybolur ve ilişkide birçok sorun ortaya çıkar. Çiftler farklılıklarla mücadele etmek için çok çabalasalar da, yine de onları sürdüremeyebilirler. İlişkiler, sadakatsizlik veya aldatma, kişilik farklılıkları, çift arasında olumlu etkileşim eksikliği, düşük fiziksel yakınlık ve düşük genel ilişki tatmini gibi çok çeşitli nedenlerle sona erebilir. Herhangi bir ilişkideki inişler ve çıkışlar iki kişinin yakınlaşmasına yardımcı olsa da, eğer huzur, sevgi ve saygı eksikliği yoksa ayrılık kaçınılmazdır. Bireysel olarak gelişmek önemli olduğundan ayrılmak daha iyidir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!