3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaHayatKadın ve Erkeklerin Ayrılık Sebepleri

Son Yazılar

Kadın ve Erkeklerin Ayrılık Sebepleri

Erkek ve kadınların ayrılık sebepleri, kadınlar neden ayrılır, erkekler neden ayrılır, ayrılığın en önemli sebepleri nelerdir hepsi yazımızda.

İlişkilerde çiftlerin uyumu çok önemlidir. Düşünce, istekler, hayaller, gelecek planları, aileler gibi temel faktörler benzer değilse zamanla ilişkide sorunlar boy göstermeye başlar. Sevgi, saygı ve hatta sadakat olmazsa olmazlardır, bunları saymıyoruz bile. Fakat çiftlerin iyi geçinebilmeleri, birlikte oldukları kişiye bağlılıkları, ortak paylaşımlarının fazla olması için elbette hayata bakış açıları ve zevkleri de ortak veya benzer olmalıdır. Peki kadın ve erkeklerin ayrılık sebepleri nelerdir, ayrıntılar yazımızda…

Kadınların ve erkeklerin ayrılma sebepleri

Duygusal bir ilişki yaşayan çiftlerin genellikle birbirlerine en çok yaptıkları şey kıskançlıktır. Birbirine güvenmeyen ya da kendisine güvenmeyen çiftlerin temel sorunudur bu! Uyumsuzluk da çiftlerin ilişkilerini bitirmelerine yol açan faktörlerden biridir.

Kadınların ve erkeklerin ayrılma sebepleri

Mesela bir vejeteryan (et yemeyen) ile et yemeyi çok seven birisi nasıl bir uyum yakalayabilir. Ortak yapılan şeylerin sayısının az olması da ana faktörlerden biridir. Örneğin oyun konsolunda futbol maçı oynamayı çok seven biri ile oyunlarla hiç alakası olmayan biri nasıl zaman geçirebilir. Araştırmalarda, kadınlar için ve erkekler için ayrılık sebepleri olarak en çok gösterilen olaylar nelerdir, işte kadınların ve erkeklerin ayrılma sebepleri ile ilgili yazımız…

Kadın İçin Ayrılık Sebepleri

Kadın İçin Ayrılık Sebepleri

Bir kadının birlikte olduğu kişiden ayrılma sebepleri çok temel sorunlardan oluşur. Kadın kolay kolay ayrılmaz ama fiziksel ya da psikolojik şiddet görüyorsa, aldatılmışsa veya erkek fazla kıskanç ise kadın o ilişkiyi bitirmeyi düşünebilir. İşte kadınların ayrılık sebepleri bunlardır:

Psikolojik ve Fiziksel Şiddet

Kadın İçin Ayrılık Sebepleri: Şiddet

Kadınların ayrılık sebeplerinin başında şiddet gelir. Maalesef ki ülkemizde hem fiziksel hem de psikolojik şiddet aldı başını gidiyor. Kadın şiddet gördüğü zaman, bir gelecek planladığı erkekten ayrılmak istiyor doğal olarak. İster sevgili isterse de evlenmiş olunsun, ilişki süresince şiddet varsa, kadın ilişkiden hızlıca soğuyor ve ayrılık kararı alıyor. Yani eskisi gibi “eşimdir, sever de döver de” söylemi uzun zaman önce son buldu.

İhanet – Aldatma – Çapkınlık – Kaçamak

Kadın İçin Ayrılık Sebepleri: İhanet

Aldatılmak ayrılık sebepleri arasında en yaygın olanıdır. Genelleme yapmamak lazım ama Türk erkeklerinin gözü dışarıdadır çoğu zaman. Kadın aldatıldığını anlarsa, o ilişkiyi anında bitirebilir. Bazı kadınlar bir seferliğine affediyorlar ama güven sarsıldığı için hiç bir şey eskisi gibi de olmuyor maalesef. Aldatma eylemi sonrası güven bitiyor, kıskançlık başlıyor, bazen intikam almak isteniyor ve görünen köy kılavuz istemiyor, kadın ayrılık kararı alıyor.

Aşırı Kıskançlıklar

Kadın İçin Ayrılık Sebepleri: Aşırı Kıskançlık

“Erkek dediğin kıskanır” sözünün arkasına sığınmamak lazım. Ya birlikte olduğunuz kadına güvenmiyorsunuzdur ya da kendinize. Kadınlar kıskanç erkek sevebilir, ama aslında bu kronik hale geldiği zaman ilişkiyi çekilmez bir duruma getirir. Neticede kadın da özgür bir bireydir, karşılıklı güven varsa, kıskanmaya da gerek olmayacaktır.

Erkekler İçin Ayrılık Sebepleri

Erkekler İçin Ayrılık Sebepleri

Erkekleri genellikle ayrılık kararı alması uzun ve zor bir süreç yaşatır. Özürlüklerine düşkin olan erkekler, kısıtlanma duygusu, hayatındaki değişikliğe adapte olamamak, halen yaşayacak şeyleri olduğunu düşünmek gibi sebeplerle bu karar alabilirler. İşte şimdi erkeklerin ayrılık sebeplerini inceleyelim.

Bağlanma Korkusu

Erkekler İçin Ayrılık Sebepleri: Bağlanma Korkusu

Kadınlar bağlanmayı ve ait olmayı sevse de erkekler bu duygudan başlangıçta biraz uzaktırlar. Çünkü o yaşa kadar kazandıkları tecrübeler, gelecekte yapmayı planladıkları şeylerin gerçekleşemeyeceği düşündürebilir. Yani büyük bir değişik gerektiren ilişki, erkeği sıkar, kapana sıkışmış hissi verir. Bağlanma korkusu erkeklerin ayrılık sebeplerinden biridir. Kadınlar özellikle ilişkinin başında, erkeğin değişime adapte olması için süre vermelidir. Hızlı değişime adapte olamayan erkek, kadını çok sevse de ayrılabilir.

Sürekli Dırdır Vırvır

Erkekler İçin Ayrılık Sebepleri: Sürekli Dırdır

Erkekler konuşkan kadınları sever ama dırdır eden veya sürekli eleştiren kadınlardan anında kaçarlar. Kadının erkeğin yaptıklarını sürekli eleştirmesi erkeği fazlasıyla ilişkiden soğutur.

Anlayışsızlık

Erkekler İçin Ayrılık Sebepleri: Anlayışsızlık

Erkekler özgürlüklerine düşkündür, bazısı halı saha maçlarına gitmek ister, kimisi evde erkek erkeğe maç izlemek kimisi de oyun konsolunda zaman geçirmeyi tercih edebilir. Erkeklere buna benzer konularda anlayış göstermeyen kadınlar genellikle terk edilen taraf olacaklardır. Sıkboğaz edilmeyi hiçbir erkek sevmez, aman unutmayın!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!