Pazartesi, Haziran 10, 2024
Ana SayfaHayatKadınlar Bir İlişkide Ne İster: Bilmeniz Gereken 30 Şey

Son Yazılar

Kadınlar Bir İlişkide Ne İster: Bilmeniz Gereken 30 Şey

Kadınların ilişkiler söz konusu olduğunda farklı istekleri ve beklentileri vardır. Ne istediklerini ve beklediklerini anlamak, başarılı bir ilişki için çok önemlidir. Bu kapsamlı rehber, kadınların ilişkilerinden iletişim, güven, saygı, bağlılık ve daha fazlası dahil olmak üzere ne istediklerine ve beklediklerine dair bir genel bakış sağlayacaktır. Ayrıca partnerinizle sağlıklı bir ilişki geliştirmek için bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağını tartışacaktır. Partnerinizin ihtiyaçlarını anlayarak, zamana meydan okuyacak kalıcı bir bağ oluşturabilirsiniz.

Kadınların, erkek partnerleri tarafından genellikle yanlış anlaşılan veya gözden kaçan birçok ihtiyaçları, istekleri ve beklentileri vardır. Bu ihtiyaçların, isteklerin ve beklentilerin ne olduğunu anlamak, başarılı ve tatmin edici bir ilişkinin anahtarı olabilir. Bu makale, kadınlar ilişkiden ne bekler, ne ister, ilişkilerde kadınların çeşitli ihtiyaçlarını, isteklerini ve arzularını ve bunların en iyi nasıl karşılanacağını keşfetmenizi sağlayacaktır. Oscar Wilde: ‘Erkekler her zaman bir kadının ilk aşkı olmak ister – kadınlar ise bir erkeğin son aşkı olmayı sever.’ Bu sözü aklınızda her zaman tutun.

kadınlar ilişkiden ne bekler ne ister

Kadınların bir ilişkide ne istediği, hiçbir zaman cevaplaması kolay bir soru olmadı. Erkekler, kadınların anlaşılmasının zor olduğunu varsayar, ancak tüm farkı yaratan şey, küçük şeylerin birleşimidir. Kadınlar tüm ilginin üzerlerinde olmasını severler. Hayatınızdaki en önemli kişi olmak, onların kendilerini güvende ve mutlu hissetmelerini sağlar. Onları sonsuza kadar sevmeni ve yanlarında olmanı istiyorlar. Aşk önemli olsa da kadınlar bundan daha fazlasını ister ve bekler. Biz de kadınlar ilişkiden ne bekler ve onlara kendilerini özel hissettirmek ve ilişkinizi derinleştirmek için neler yapabileceğinize dair bazı bilgi ve ipuçlarını derledik. Farkı görmek için bunları deneyebilir ve hayatınızda uygulayabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kadınlar ilişkiden ne bekler: 11 temel ihtiyaç

Her kadın diğerinden farklıdır ve beklentileri de öyle. Ancak her kadının ilişkisinden umduğu bazı temel şeyler vardır.

1. Sevgi ve ilgi mutlaka olmalıdır:

İster yeni evli olsunlar, ister evliliklerinde birkaç yıl geçirmiş olsunlar, kadınlar ilişkilerinde sevgi isterler. Eşleri tarafından değer gördüklerini ve sevildiklerini bilmek isterler.

İdeal bir koca ya da sevgili olarak, eşinizle biraz verimli zaman geçirmelisiniz. Ona karşı şefkatli olun, küçük istek ve beklentilerine kulak verin. Erkekler sözlerinde tatlı, davranışlarında nazik olmaya çalışmalıdır.

2. Biraz hayranlık harikalar yaratabilir:

Eşinize o muhteşem gülüşüyle gününüzü nasıl güzelleştirdiğini anlatın. Ve bu onun gününün daha iyi geçmesini sağlayacak! Küçük hayranlık sözleriniz onu mutlu edecek. Karakterinde bulundurduğu olumlu özellikleri söyleyerek onu biraz övün – iyi bir aşçı, iyi bir ressam, harika bir ev hanımı, şefkatli bir anne veya işinde profesyonel olan başarılı bir kariyer kadını olabilir. İşine bağlılığına saygı gösterin ve işini aşağılamayın.

Eşiniz evde oturan bir anne olsa bile, aileye katkısı çok büyük ve sizden bu konuda olumlu şeyler duymaya ihtiyacı var.

3. Ona bağlı olduğunuzu gösterin::

Eşiniz şehir dışındaysa veya ailesinin yanına gittiyse, onu özlediğinizi ona mutlaka söyleyin. Onsuz canınızın çok sıkıldığını ve sağ salim geleceği günü beklediğinizi söyleyebilirsiniz. Kadınlar erkeklerinin onları özlemesinden hoşlanırlar.

4. Dikkate ihtiyacı var:

kadınlar ilişkiden ne bekler ne ister

Kadınlar, karısından çok akıllı telefonuna ilgi duyan bir koca istemezler. Onunla önemli bir şey hakkında konuşmaya çalıştığınızda, eşiniz telefonda gezinmekle meşgulse, bu hoşunuza gider miydi? Aynı şekilde o da sizin onu dikkatle dinlemenizi bekler. Endişelerini veya mutsuzluklarını önemsiz görüp bir kenara atmayın.

Sana ihtiyacı olduğunda ona ilgi göster. Bu, ona olan sevginizi yansıtır.

5. Arkadaş olmayı da öğrenmelisiniz:

Hayatımızda biri yokken, genellikle ailemizle ve arkadaşlarımızla zaman geçiririz. Bu gruplardaki her kişiyle belirli sınırlar içinde iletişim kurarız. Aklımızdan geçen her şeyi herkesle paylaşmamaya dikkat ederiz. Yani bir noktada o keskin sınırları aşmaktan çekiniriz.

Fakat hayatımıza birisi girdiğinde ve elbette evliliklerde, hayatımızda olan insanla daha fazla zaman geçiririz. Her ikiniz için de durum aynıdır. Hayatınızdaki kadın, yeni bir hayata başlama adımını atmış ya da atacak olsun, artık sınırsızca size güvenmek ister. Düşüncelerini paylaşabileceği ve fikrini söyleyebileceği tek kişi sensin.

Kısacası, o sizde bir dost arar, her zaman ve sonsuza kadar yanında olan bir dost. Güzel ilişkinizi güçlendirmek için ona eşlik edin, onunla zaman geçirin, şakalar yapın ve bazı ortak ilgi alanlarının peşinden gidin.

6. Hayallerini takip etmesi için cesaretlendir:

Karınız, size ve çocuklara zaman ayırmak için kariyerinden veya hobilerinden ödün vermiş olabilir. Hayallerini gerçekleştirebilmesi için onu tekrar bir işe girmesi için cesaretlendirin. Hayatta istediğini elde edemediği için kendini mahrum hissetmeyecek veya hayal kırıklığı yaşamayacaktır.

Yargılayıcı olmak yerine, çabalarında onu destekleyin. Seninle sonsuza kadar gurur duymasını sağlamış olursunuz.

7. Eşitlik bağı:

Evlilik, eşit olan iki kişinin bir bağıdır. Koca karısından üstün değildir. Kadınlar eşitliğe inanan bir eş isterler. Fikirlerine değer veren ve onları aşağılamayan birini istiyorlar. En iyi arkadaşı olsun istiyorlar, diktatör değil.

Çift, birlikte başarılsın ya da başarılmasın, kazanımlarını birlikte kutlarsa, iyi bir evlilik ilişkisi gerçekleşmiş olacaktır.

8. Fiziksel memnuniyet:

Fiziksel yakınlık erkekler için olduğu kadar kadınlar için de önemlidir. Elbette el ele tutuşup gezmekten bahsetmiyoruz. Cinsel hayat, çiftleri temelden bağlayan yakınlıklardan biridir. Sağlıklı ve yakın bir ilişkiye dahil olmak, bir evlilikteki kıvılcımı canlı tutabilir.

9. Ağlanacak bir omuz:

Kadın ne kadar olgun olursa olsun çaresizlik anında ağlayacak bir omuz ister. Kocasından kendisiyle empati kurmasını, onu anlamasını ve yanında olduğunu söylemesini bekler.

10. Anlamak ve affetmek

Hata yapmak insana mahsustur. Ama affetmek büyüklüktür. Karınız sözleriyle sizi incittiyse veya yapmaması gereken bir şey yaptıysa affetmeyi öğrenin. Neden böyle yaptığını ya da söylediğini açıklamaya çalıştığında, onun bakış açısını anlayın ve bu, onu tüm kalbinizle affetmenize yardımcı olacaktır. Affetmek sizi yüce gönüllü yapacaktır.

11. Onu “evet” ile destekleyen bir koca

‘Onaylayan’ mısınız yoksa ‘Reddeden’ misiniz? Sürekli onaylayan olmak, karınızın söylediği her şeye katıldığınız anlamına gelmez. Pozitif olmak demektir. Karınızın veya çocuklarınızın her istediğine hayır demeye devam ederseniz, sizden hiçbir şey istemekten vazgeçerler. Bunun yerine, kendileri için tehlikeli olabilecek şeyleri gizlice yaparlar. Karınızı evet diyerek cesaretlendirin ve onun sırdaşı olursunuz.

Kadınların bir ilişkide istedikleri en önemli şey mutluluktur. Bir erkek karısına gerçekten değer verip onu sevebilirse, “sonsuza kadar mutlu” yaşayabilirler.

Ancak böylesine rüya gibi bir ilişki için erkeğin karısının kendisinden beklediği bir takım beklentileri yerine getirmesi gerekir. Zaten koca olmanın kolay olduğunu kim söyledi ki?

Kadınlar ilişkide ne ister?

Kadınlar ilişkiden ne bekler? Cevap: Her insan gibi beklentilerinin karşılanmasını. Karınızın beklentilerini karşılamaya çalışın, bu, hayatınıza çok daha fazla mutluluk getirecek ve ilişkinizin daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

1. Görünüşünüz, davranışınız ve tutumunuz onu cezbeder:

Kadınlar, erkeklerinin sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda davranış ve düşüncelerinde de çekici olmasını isterler. Bir süper kahraman gibi, mizah anlayışına sahip olun, hatalarınızı kabul edin ve hoş bir mizaca sahip olun. Her şeyden önce, onunla ilişkinde dürüst ol.

2. İhtiyaçlarını karşılamaya çalışın:

Karınız mali açıdan bağımsız olsa bile, sizin onun için harcama yapmanızı isteyebilir. Kadın, ailenin geçimini sağlama yükünü üstlenmek istemeyebilir. İhtiyacın olduğunda sana para vermekten çekinmiyor ama evin erkeğinin ailesi için para kazanmasını istiyor.

3. Merhametli bir kalbin olduğunu görsün:

Soğukta üşüyen bir köpek yavrusu görürseniz, onu görmezden gelmeyin. Onu eve getirin ve besleyin, bir koca olarak puan kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kadınlar düşünceli, merhametli ve başkalarına karşı nazik olan bir hayat arkadaşını tercih eder. Zor durumlarda onu teselli edebilecek, insanlara karşı sevgi dolu ve özenli bir erkek isterler.

4. Ona saygı göster:

Kesinlikle sana saygı duymasını bekliyorsun. Ona saygı duyarak ona yol gösterin. Karşılıklı saygı, ilişkinizin temelini oluşturur. Eşinizi hafife almayın. Tıpkı sizin ofiste yaptığınız gibi evde yorucu bir iş yapıyor olabilir. Onu küçümsemek yerine sıkı çalışmasını takdir etmeye çalışın ve anne, eş ve ailenin bakıcısı olarak rolüne saygı gösterin. Ona katkısına ne kadar değer verdiğinizi söyleyin.

5. Ona karşı dürüst ol:

Bir kadın, ilişkisinde sadakatsizliği veya sahtekârlığı kabul edemez. Güvende ve rahat kalabilmesi için dürüst olan bir hayat arkadaşı isterler. Nadiren bile olsa dürüst davranmazsanız, onun güvenini kaybedersiniz ve yaptığınız doğru şeyler için bile sizden şüphelenmeye başlar.

6. Duygularını önemse:

Biraz kendiliğindenlikle birleşen duyarlılık, kadınları memnun eden bir şeydir. Bağımsız modern kadın hayatını kendi bildiği gibi yaşamaktan hoşlansa da, biraz şımartmak onu kesinlikle size daha yakın hale getirebilir.

7. Olgun ve mantıklı olmak önemlidir:

Kadınlar sorumlu ve olgun bir erkekle ilişki içinde kalmayı severler. Olgunluk genellikle istikrarla bağlantılıdır ve kadınların aşık olduğu şey de budur. Kadınlar, durumlarla organize bir şekilde başa çıkabilmeleri için kocalarının olgun olmasını isterler.

8. Verdiğin sözleri tut:

kadınlar ilişkiden ne bekler

Karınıza veya çocuklarınıza onları bir hafta sonu sinemaya veya gezmeye götürmeye söz verdiyseniz, hayal kırıklığına uğramamaları için taahhüdünüzü yerine getirin. Sözlerini tutan bir adam, fazla çaba harcamadan karısını cezbeder.

9. Onu dinlemeye zaman ayır:

Ne söylediğine dikkat et. Konuşurken ona dön ve ona bak. Onu dinlediğiniz güvenini verir. Dizüstü bilgisayarınız veya cep telefonunuzla meşgulseniz, evdeki atmosferi bozarak onu hayal kırıklığına uğratırsınız. Kahvaltı veya akşam yemeği yerken ona her gün en az bir saat ayırın. Günün işi hakkında konuşun veya genel olarak gününü sorun.

10. Ona inandığını göster:

Bir durumla başa çıkabileceğini söylediğinde ona güven. İşe karışmak ve kendi bildiğin gibi yapmak yerine işi ona bırak. Ona rehberlik etmek için orada ol, ancak durumla nasıl yüzleşeceğini de gör.

Benzer şekilde, korkularını veya endişelerini paylaşırsa, onları bir kenara atmayın. Onun sorununu anlayın ve çözmeye çalışın.

11. Ona güvendiğinizi gösterin:

Kendine güvenen ama kibirli olmayan bir erkek, kadınlar arasında favoridir. Kendine güvenen bir adam her türlü engeli aşabilir ve önüne çıkan sorunları çözebilir. Bir kadın, her durumda ailesine bakabilecek kendine güvenen bir erkekle ilişki içinde olmayı sever.

12. Kendini güvende hissetmesini sağla:

Emniyet. Bir kadın için çok önemli olan şeylerden biri de budur. Onu korumak için orada olan bir adamla birlikte olmayı ister. Erkeğiyle dışarı çıktığı zaman, onu her koşulda koruyacak olmasına inanır ve kendini güvende hisseder.

13. Sevginizi dile getirin:

Bir rutin gibi her gün ‘Seni seviyorum’ deyip durmanıza gerek yok. Ama sevginizi düzenli olarak ifade edebilirsiniz. Bu iki kelime, evliliğinizin 25’inci yılında bile, kadınınızı büyülemeye devam edecektir. Karınıza, kendisine sadık bir adam seçtiği ve ona bir kraliçe gibi davranacağı konusunda güven verir.

14. Zaman zaman onu şaşırt:

Bir sürpriz her zaman pahalı bir hediye içermez. Ona “aynen böyle” bir gül al ve ona ne kadar değer verdiğini söyle. Yorucu bir günün ardından, evde mum ışığında sade bir akşam yemeği planlayarak tüm sorunlarını unutturun. Veya işten dönene kadar lezzetli bir akşam yemeği hazırlayın. Bunlar küçük jestler ama ilişkiniz üzerinde büyük bir etki yaratacaktır.

15. Kafasını dağıtacak alanlar aç:

Bir kadının hayatı sadece kocası ve çocuklarından ibaret değildir. Tıpkı senin gibi o da arkadaşlarıyla vakit geçirmek ya da en sevdiği kitabı okuyarak sakin bir akşam geçirmek istiyor. Sizi ve çocukları mutlu etmek için verdiği onca sıkı çalışmanın ardından, özel zamanı hak ediyor.

16. Doğum günlerini veya yıldönümlerini asla unutma:

Bu her zaman önemli olmuştur! Eşinizle ilk tanıştığınız zamanı hatırlıyor musunuz? Onunla ilk randevun ne zamandı? Ya da en azından yıldönümünü ve onun doğum gününü hatırlıyor musun? Kadınlar böyle özel günlere ağırlık verirler. Onunla herhangi bir çatışmadan kaçınmak için onları hatırlasan iyi olur.

17. İş paylaşımı yapın:

Eşiniz çocuklar için öğle yemeğini hazırlarken, siz onların banyo yapmasına veya okula hazırlanmasına yardımcı oluyor musunuz? Çantalarını toplar ve sen onları okula bırakırsın. Sorumlu bir babaysanız, sorumlu bir koca olacaksınız. Yükü karınla paylaş; her şeyi tamamlaması için ona bırakmayın.

18. Öfke nöbetlerini yönetmeye çalış:

Kadının tıpkı bir çocuğun yaptığı gibi sinir krizi geçirebilir. Çılgın ruh hali değişimleri olabilir ve onun neye üzüldüğünü anlamayabilirsiniz. En sevdiği renk olduğunu düşünerek ona kırmızı bir elbise alırsın, ama pembe değil de kırmızı aldığın için sana kızabilir.

Rahatsız olmayın, çünkü sizi kendisininmiş gibi gördüğü için, ona en yakın kişi sizsiniz ve öfke nöbetlerini kaldırabilecek kişi sizsiniz. Bu süreci yönetebilirseniz, hata yaptığını anlayıp durumu telafi edecektir.

Onu sakinlikle karşılayın. Karşılık vermemeye çalışın, açıklama yapmak için ise sinirinin geçmesine izin verin. Evdeki atmosfer bu şekilde huzurlu olacaktır.

19. Birlikte seyahate çıkmaya çalışın:

Karınız birlikte tatil yapmayı isteyene kadar beklemeyin. Onunla çeşitli yerlere gitmenin heyecanını yaşayın. Tatildeyken monotonluğu kıracak ve onunla biraz özel zaman geçireceksiniz. Ayrıca, akıllı telefonunuzun sizi sosyal medya arkadaşlarınızla iletişim halinde tutacak kadar akıllı olmadığı yerleri seçin. Bu tamamen onun olduğun anlamına gelir. Tatlı anılar sonsuza dek seninle olacak.

20. Telefonunu veya e-postalarını asla kontrol etme:

Eşinizin Whatsapp’ınızdaki mesajları okuması veya e-postalarınızı kontrol etmesi hoşunuza gitmeyecektir. Onun yapmasını istemediğiniz şeyleri siz de yapmamalısınız. Arkadaşlarını tanıma merakınızdan dolayı onun mahremiyetini ihlal etmeyin. Onun mahremiyetine saygı gösterin, o da sizinkine saygı duyacaktır.

21. Ailesini sevin ya da saygı duyun:

Onun ailenizi kucaklamasını istediğin gibi, sen de onun ailesini sevebilmelisin. En azından saygı göstermeyi ihmal etmemelisin. Anne babasıyla birlikte büyüdüğü, eğitim aldığı ve bir şeyler öğrendiği gerçeğini kabul etmelisin. Onun için her zaman önemli olacaklar ve bunu kabul etmelisin.

22. Onunla televizyon izle:

Aptalca görünebilir, ancak yapmayı deneyin. Birlikte bir şeyler izlemek, konuşacak konular bulmanızı kolaylaştıracaktır. Çocuklar dışarıdayken veya uyurken eşinizle TV izleyin. Onunla gevşemenin romantik bir yolu. Birlikte gülün, birlikte ağlayın veya birlikte korkun, önemli olan birlikteliğinizdir, televizyonda ne izlediğiniz değil.

23. Hazırladığı yemekleri övün:

İyi bir aşçı olduğunu bilmesini sağlayın. Ona en sevdiğin yemeklerini ve onları neden sevdiğini anlat. Sizin için yemek yapmaktan mutluluk duyacaktır. Sizin için yeni bir şeyler pişirmeye çalıştığında gösterdiği çabayı takdir edin. Bu onu daha iyi yemek yapmaya teşvik edecektir.

Her kadın benzersizdir ve bu nedenle hayatındaki erkekten farklı şeyler bekleyebilir. Yukarıdakiler, kadınların bir ilişkide ne istediklerinin genel bir taslağıdır. Kız arkadaşınızın veya karınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmek için onlarla sağlam bir duygusal bağ kurun. Eylemlerini yorumlamaya çalışın ve sizden ne beklediklerini belirleyin. Duygularına karşı düşünceli olun ve ihtiyaçlarını anlamak için onunla etkili iletişim kurun. Davranışlarını birkaç kez yorumlamakta başarısız olabilirsiniz. Yine de, sürekli çaba ve tutarlılıkla onun bir ilişkide ne aradığını anlayabileceksiniz.

İnfografik: Kadınlar Bir İlişkide Ne İster?

Kadınlar, erkeklerin sandığı kadar karmaşık değildir. Biraz şımartılarak sevgi ve anlayış isteyen aşk böcekleridir. Peki, kız arkadaşınızın veya eşinizin kalbine giden yolu bilmek ister misiniz? Kadınlar ilişkiden ne bekler? İşte kadınların bir ilişkide partnerlerinden bekleyebilecekleri şeyler.

kadınlar ilişkiden ne bekler infografik

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!