Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaCinsellikYeni Bir Araştırmaya Göre Kadınlar Üç Tür Orgazm Yaşıyor: Çığ, Volkan ve...

Son Yazılar

Yeni Bir Araştırmaya Göre Kadınlar Üç Tür Orgazm Yaşıyor: Çığ, Volkan ve Dalga

Bu yazımızda kadınlar nasıl orgazm olur sorusuna bilimsel araştırma sonuçlarıyla yanıt bulacağız. Çığ, volkan ve dalga hangisi sizde?

Son orgazmınız daha çok bir dalga mı, çığ mı yoksa bir volkan mıydı? Yeni bir araştırmaya göre, bu üç kategoriden birine girmiş olması muhtemel. Yeni araştırmalar, kadınların zirveye ulaştığında, pelvik taban kaslarının üç modelden birinde hareket etme eğiliminde olduğunu gösteriyor: bir dalga, bir volkan veya bir çığ. İşte bu yazımızda kadınlar nasıl orgazm olur sorusuna bilimsel araştırma sonuçlarıyla yanıt bulacağız.

kadınlar nasıl orgazm olur

Bir dalga hemen hemen hayal ettiğiniz şeydir – gerilim dalgaları ve kasların gevşemesi, sahihe sert sert vurur fakat aniden durmaz.

Bir yanardağ volkanı, en sonunda aniden patlar ve lavlarını yavaş yavaş akıtarak durur ve bir sonraki patlamayı bekler – pelvik taban daha düşük bir gerilimle kaynar, ardından hızlı bir gerilim ve serbest bırakmayla patlar.

Bu arada çığ, daha yüksek pelvik taban gerilimine sahiptir ve orgazm sırasında azalır. Küçük kar tanecikleri ile başlar, büyür büyür ve tabana indiğinde önüne gelirse yıkar geçer.

Açık olmak gerekirse, hiçbir stil diğerinden daha iyi veya daha kötü değildir – ancak büyük bitiş sırasında kaslarınızın nasıl hareket ettiğini düşünmek kesinlikle ilginçtir. Zaten bu kas hareketleri kadın nasıl orgazm olur sorusunun cevabını vermektedir.

Prag’daki Charles Üniversitesi’nde sinirbilim profesörü olan James Pfaus tarafından yürütülen çalışmada, 54 kadın ile Bluetooth bağlantılı bir vibratör kullanıldı.

Vibratör, yanlarındaki iki sensörde pelvik taban kasılmalarının kuvvetini algılamak için iyi bir araçtır, böylece bu hareketlerin ritmini hızlı bir şekilde analiz edebilir.

Gönüllülere, cihazı takarken evde mastürbasyon yapmaları ve orgazm olmaları talimatı verildi. Bu daha sonra birkaç gün boyunca tekrarlandı. Eğlenceli bir deney, değil mi?

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur: 3 Türü Var

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur: 3 Türü Var

DALGA

Katılımcıların yaşadığı en yaygın orgazm türü olan bu, ‘dalgalanmalar veya ardışık gerilim ve gevşeme kasılmaları’ olan bir orgazmdır.

ÇIĞ

“Orgazm sırasında gerilimi aşağı doğru azaltan kasılmalar ile daha yüksek bir pelvik taban gerilimine biner.”

VOLKAN

“Daha düşük bir pelvik taban gerilimine biner, ancak daha sonra gerginliğe dönüşür ve orgazm sırasında serbest kalır, büyük bir patlamaya sebep olur.”

Cihazlardan elde edilen veriler daha sonra analiz edildi ve bu üç farklı orgazm türünü ortaya çıkardı.

Araştırmacılar, 54 kadından 26’sının dalga türü yaşadığı, 17’sinin “çığ” ve 11’inin “volkan” yaşadığını ve sonuç olarak “dalga” orgazmlarının en yaygın şekilde yaşandığını tespit ettiler.

Açıkçası bu ufacık bir çalışma, bu yüzden diğer orgazm stillerini kesin olarak ekarte edebilmemiz veya bu üç türe daha derinlemesine bakabilmemiz için daha fazla araştırma yapılması gerekecek.

Şimdilik, Profesör Pfaus ve ekibi, bu üç orgazm stilinin kadınlar tarafından nasıl deneyimlendiğine daha derinden dalmak istiyor.

Profesör Pfaus, “Bu farklı kalıpların öznel olarak orgazm olarak nasıl deneyimlendiğini, zevk seviyeleri olarak, onları tetikleyen uyarımın büyük ölçüde nereden geldiğini görmek için vibratörü kullanan kadınlar üzerinde uzun vadeli bir çalışma yapıyoruz” dedi.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!