Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaHayatKadınların Partnerlerini Neden Aldattığını Ortaya Çıkaran 10 Neden

Son Yazılar

Kadınların Partnerlerini Neden Aldattığını Ortaya Çıkaran 10 Neden

Kadınlar neden aldatırlar sorusuna cevap arıyoruz. Duygusal ve fiziksel beklentilerini karşıladığınıza emin misiniz? Peki kadınlar neden ihanet eder? İşte temel sebepleriyle bu sorunun cevabı yazımızda.

Psikolog ve çift terapisti Dr. Lonnie Barbach, “Bir ilişkide kadınların yaklaşık %45’i, erkeklerin ise %60’ı eşlerini aldatıyor” diyor. Yani hem erkek hem de kadın aldatır. Bir ilişkide aldatma söz konusu olduğunda genellikle erkekler ön plana çıkar, ve yine genellikle aldatan kadınlar dikkatlerden kaçabilir? Bu yazımızda sizi bu sayfaya yönlendiren ‘kadınlar neden aldatırlar’ sorunuza cevap arıyoruz. Temel sebepleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kadınlar erkeklerden daha çok mu aldatır? Birincisi, kadınlar aldatmada ve bunu hayatlarındaki erkeklerden saklamada daha iyi oldukları söylenmektedir. Aldatan erkekler muhtemelen yakalanırken, aldatan kadınlar nadiren ortaya çıkar. Ama daha önemli olan soru, ‘kadınlar neden aldatırlar?’.

Biliyorsunuz bize benzer kültürlerde açıkçası erkek aldattığında, genellikle ayıplanmaz, hatta kadının suçu olabileceği üzerinde kanılar oluşur. Fakat kadının aldattığı zaman hemen etiketlenir ve hakkında kötü düşünceler üretilir.

Buna rağmen kadınlar da aldatır. Ama kadınlar neden aldatırlar? Sadakatsizliklerinin ana nedenleri nelerdir? Bu kitapta, bir psikoterapist olan Esther Perel sadakatsizlikle ilgili farklı bakış açılarını tartışıyor.

Kadınlar Neden Aldatırlar: İşte En Yaygın 10 Neden

kadınlar neden aldatırlar

Kadınlar neden aldatırlar? Aldatan evli kadınların bunu yapmak için bazı somut nedenleri olabilir.

Peki böyle bir risk varsa neden hala bir ilişkiniz var? Bunun nedeni, insanların genellikle güçlü bir güvenlik ihtiyacına sahip olmalarıdır. Güvenli bir ilişki isterler ve buna ihtiyaç duyarlar. Elbette her kadın aldatacak diye bir şey yok. Aldatma eylemi, beklentilerin karşılanmamasından dolayı gerçekleşir. Yani ne kadar az beklenti, o kadar az aldatma eylemi de diyebilirsiniz. Tabi bu düşündüğünüz kadar kolay değil.

Kabul edilmesi gereken ilk şey: Kadınlar da erkeklerle aynı sebeplerden dolayı aldatırlar.

  • Evlilikte karşılanmamış fiziksel ihtiyaçları olsa bile ayrılmak zordur.
  • Olumsuz durumu konuşmak ve bunu zor yoldan yapmaktansa aldatmayı ve mevcut ilişkilerine devam etmeyi tercih ederler.

Kadınların erkeklerini aldatma sebepleri, erkekleri sadakatsizliğe iten sebeplerden farklıdır. Aşağıda, kadınların sevgililerini veya kocalarını aldatmalarının en yaygın nedenlerinden bazılarını paylaşacağız.

Kadın sadakatsizliğinin bu nedenlerinden bazıları sizi şaşırtabilir.

1
Duygusal olarak savunmasız.

Kadınlar kendilerini savunmasız hissettiklerinde, umutsuzca başka bir erkeğin sunabileceği gücü ve güvenceyi aramaya başlarlar. Bir erkek tam bu anda harekete geçerse, o gece onunla yatabilir. Bu, kadınların neden kocalarını aldattığının cevabıdır.

Kadınının seninle kendini güvende ve emniyette hissettiğinden emin ol. Bu şekilde, başka yerde güç ve güvence araması çok daha az olasıdır.

2
Para onun için önemli.

Evli kadınlar neden aldatırlar sorusunun diğer cevabı maddi güç olabilir. Seni gerçekten seviyor mu, yoksa seninle sadece paran için mi?

Bazı kadınlar gerçek lüks yaşamayı ve her ihtiyaçlarının erkeği tarafından karşılanmasından mutlu olur. Sahip olduğunuz parayı ve sağlayabileceğiniz eğlenceyi, ona değer vermenizden daha çok önemsiyorlar. Evli kadınların aldatmasının en yaygın nedenlerinden biri, paraya olan bağlılıkları olabilir.

Böyle bir kadınla yola devam etmek anlamsızdır çünkü bu kadınlar kocalarını aldatma konusunda daha yüksek potansiyele sahiptirler. Hedeflerinde her zaman daha fazla parası olan erkekler olacak ve buna ulaşmak için aldatma eylemi sürekli devam edecektir.

3
Aldatabilir çünkü bir ilişki krizi içindedir.

Aklındaki düşünceleri doğru ya da yanlış olsun, bir kadın ilişkisinde sorunlar olduğunu düşünürse aldatma potansiyeli yükselebilir. Ancak gerçek şu ki, ilişkinin her anı romantik anlarla veya muazzam bir cinsel hayatla dolu olmayacak. Fakat genellikle bir kadın bir ilişkide cinsel olarak sıkılmışsa, hayatındaki erkeği duygusal ya da fiziksel olarak aldatabilir.

Her ilişkinin inişleri ve çıkışları vardır ve oyunun bir parçasıdır. Buradaki zorluk, bir arada kalmak ve işleri yoluna koymaktır.

Ama o kolay yolu seçebilir ve kendine bunu hak ettiğini söyleyebilir. Kadınlar akıllarındaki sorulara yanıt bulamazsa, ilişkilerinin amansız bir krizin içinde olduklarını düşünürlerse, kendilerini daha rahat ve mutlu hissettikleri bir erkeğin kollarına atabilirler.

4
Kendisini iyi hissettiren biriyle tanışır.

Bu tip erkekler eminim ki sizin çevrenizde de vardır. Cazibeleri ve yumuşak konuşmalarıyla o güçlü görünüşlü adamlar. Mutsuz evli bir kadının bu adamlara aşık olması alışılmadık bir durum değil.

Bu adamların iltifatlarına ve flörtöz davranışlarına kanıyorlar.

“Sadece eğlenmek” olarak başlayan şey, hızla sıradan bir eğlenceden daha fazlasına dönüşebilir. Bu, kadınların aile sadakatinin duvarlarının sınırları içinde kalmak yerine neden ilişkileri olduğunu açıklıyor.

Evli kadınların neden flört ettiğini ve bunu yaparken niyetinin ne olduğunu merak eden bir kesim var. Bu da ‘kadınlar neden aldatırlar’ sorusunu akıllara getiriyor elbette.

Bazı evli kadınlar ise gerçekten aldatmak istemiyorlar. Amaçları yalnızca biraz heyecan ve sahte bir mutluluk arayışı.

Onlara göre, biraz, görünüşte zararsız flört etmek, biraz mutlu edici edici bir deneyim. Bir flört anının sağladığı kısacık bir heyecan duygusudur. Bunlar ilişki arayan kadınlar değil. Fakat elbette bu da aldatmaya girer.

5
Cinsel ihtiyaçlarının karşılanmadığını düşünüyor.

Bazı kadınlar bunun kendilerine partnerlerini aldatma hakkı verdiğini düşünüyor. Sevgi dolu partnerlerine rağmen cinsel arzularının tatmin edilmesini isterler. Yani anlayacağınız sevgi mi cinsellik mi sorusunun cevabı genellikle cinsellik olabiliyor.

6
Duyguları hakkında kafası karışık.

Bazen senin ne kadar iyi olduğundan bahsetmeden duramaz, bazen de senden şikayet etmekten kendini alamaz. Doğru anda başka bir adam onun duygularına hitap ettiğinde, kadınının aklını hızla çelebilir ve onu kendisi için kazanabilir.

7
Ondan duygusal destek alıyor.

Kadınlar anlaşılmak ister. Duygusal desteğe ihtiyaçları var. Ve ona veremezsen, başka bir yerde bulacaktır.

Bazen yaslanılacak bir omuz veya daha kötüsü üzerinde yatılacak bir yatak olur.

Bu nedenle, onun için zihinsel ve duygusal olarak destek vermek amacıyla her zaman müsait olmalısınız. İkinizin de birbirinizden duygusal destek alabilmesi için iletişimin yanı sıra sağlıklı bir ilişkinin temel taşlarından biri de budur.

8
Günaha karşı koyamaz.

Gittiğiniz her yerde sevimli kızlar size asılsa nasıl tepki verirsiniz?

Ülkemizde kadınlara maalesef sürekli bakılıyor. Hem gözle hem de sözle taciz inanılmaz boyutlarda. Bir noktada pes etmesi o kadar da garip değil, bu yüzden kadınların aldatmasının nedeni, ayartmaya teslim olma eğilimleri olabilir. Aslında bu da bir zayıflık belirtisidir.

9
Partnerinin ona ayıracak zamanı olmadığında.

Kadınların şefkate ve direkt olarak cinsellikle ilişkisi olmayan duygusal etkileşime ihtiyacı vardır. Çok meşgulseniz, ihmal edilmiş hissetmeye başlar.

Sonuç olarak, başka bir yerde duygusal etkileşim aramaya gidebilir.

Her zaman birbirinize zaman ayırın.

Haftada en az bir akşamı sadece birbiriniz için geçirmek iyi bir alışkanlıktır. İlişkinin en başında onun kalbini kazanmaya çalışırken yaptığın gibi, bunu bir randevu gecesi olarak gör.

10
Onun ihtiyaçları karşılanmıyor.

Bir kadın, ilişkisinde bir şeylerin eksik olduğunu hissettiğinde – ve bunu bu ilişkiden sağlayamayacağını bildiğinde – onu başka yerde aramaya karar verebilir. Bu, aldatan çoğu kadın için yaygın bir durumdur.

Sonuç olarak kadınlar neden aldatırlar sorusunun temel cevapları bunlardır.

Sadakatsizliğin psikolojik etkilerinden veya aldatan evli kadınların derinlemesine incelenmesinden bağımsız olarak, erkeklerin ve kadınların neden aldattığını anlaması zor olabilir. Fakat gerçekte en önemli sorun aslında birbirlerine uyumlu olmamalarıdır.

Ama sonuçta, herkesin yaptığı eylemler için bir nedeni vardır. Bu nedenle, kadınlar neden aldatırlar yazımızı okuyan erkekler için, kadınına iyi bakman, zamanını ve enerjini ona ayırman ve onun ihtiyaçlarını bildiğinden emin olman önemlidir.

Kadınların sadakatsizliğini umarız ortadan kaldırırken, onu mutlu etmek ve bir arada kalmak için temel malzemeler bunlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. Aldatılmış bir erkek olarak söyleyebileceğim tek şey, kanı bozuksa sebep aramasına gerek yok. Bu sebeple önce ailesini ve arkadaşlarını tanıyın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!