Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaCinsellikKadınların G Noktası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son Yazılar

Kadınların G Noktası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1950'de Alman jinekolog Ernst Gräfenberg, vajinanın üst iç duvarında belirgin bir erotik bölge tanımladı. O zamandan beri kadınların G noktası, bilimsel ve cinsel tartışmaların konusu olmaya devam ediyor.

Bazı kadınlar, bu noktanın uyarılmasından büyük bir zevk aldıklarını söylüyorlar. Bununla birlikte, diğerleri onu bulamamalarından veya bir G noktasına sahip olmadıklarına inanmalarından dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtiyorlar. Peki cinsellik ve seks ile ilgili araştırmalara konu olan kadınların g noktası nedir, nerede ve nasıl bulunur siz de merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

G noktasını bulmak, bazı kadınların cinsel zevkini artırabilir ve çiftlere peşinden koşmaları için eğlenceli bir cinsel hayat sunabilir.

Bununla birlikte, G noktasını bulamayan veya bulmaya çalışmak istemeyen kişilerin seksin doruğuna çıkarmayı sağlayan kadınların g noktası hakkında bazı soruları olduğuna eminiz.

G Noktası Nedir?

kadınların g noktası

Gräfenberg alanı veya Gräfenberg noktası olarak da bilinen G noktası, vajinanın içindeki erojen bir bölgedir.

Erojen bölge, vücudun cinsel uyarılmaya duyarlı bir bölgesidir.

Bazı insanlar, bu bölgenin uyarılmasının ya boşalmalarına ya da normalden çok daha fazla kayganlık üretmelerine neden olduğunu belirtmektedir. Diğerleri daha yoğun bir orgazm sunduğunu veya vajinal penetrasyondan orgazm olmayı mümkün kıldığını söylüyor.

Kadınların G noktası uyarımına tepkileri değişkenlik gösterir. Bazıları G noktasını bulamazlar veya sahip olduklarına inanmazlar. Diğerleri bölgenin uyarılmasını acı verici veya nahoş bulur.

Bazıları, G noktasının diğer uyarım biçimlerinden alamadıkları farklı bir yoğun zevk biçimi sunduğunu söylüyor.

G noktası Nerededir?

Kadınlar, G noktasıyla ilgili biraz farklı deneyimler paylaşıyorlar. Ancak neredeyse tamamı vajinanın üst iç duvarında bir his hissettiklerini söylüyor.

Nokta vajinanın içinde yaklaşık 2-3 santimetredir. Bazı insanlar, bölgeye dokunduklarında pütürtülü bir his hissettiklerini veya bölgeyi hissetmek için çok fazla zorlamaları gerektiğini söylüyorlar.

Diğerleri, muhtemelen mesanenin altında olduğu için bu bölgeye dokunduklarında bazen idrara çıkma ihtiyacı hissettiklerini söylüyor. Sonuç olarak G noktasını aramadan önce banyoyu kullanmak faydalı olabilir.

Kadınların G noktasını bulmak biraz deneme yanılma gerektirir. Bulma olasılığını artırmak için, insanlar aşağıdakileri deneyebilir:

  • Sert, yumuşak, titreşimli veya okşayarak gibi farklı uyarım türlerini deneyin.
  • G noktası için tasarlanmış kavisli bir seks oyuncağı kullanmayı deneyin.
  • Bölgeye daha iyi erişim için cinsel pozisyonları değiştirin.
  • Vajinanın içindeki birkaç farklı bölgeye basınç ve stimülasyon uygulayın. Neyin iyi veya farklı hissettirdiğine dikkat edin.
  • G noktasını partnersiz keşfedin. Bölge hassas olabileceğinden ve uyarım yoğun olabileceğinden, kişi tam kontrole sahip olduğunda rahat bir ritim bulması daha kolay olabilir.

Kadınlarda Diğer Erojen Bölgeler

Çoğu kadın için en hassas ve önemli erojen bölge klitoristir. Çoğu kadın orgazm olmak için klitoral uyarıma ihtiyaç duyar.

Bazıları için G noktasının uyarılması, dolaylı olarak klitorisi veya vajina duvarına uzanan köklerini uyarabilir.

Bazı kadınlar ayrıca göğüslerin veya meme uçlarının uyarılmasından hoşlanırlar veya klitoris veya vajinada belirli türde uyarımları tercih ederler.

Vücudun herhangi bir kısmı erojen bir bölge olabilir ve her insanın dokunmaya tepkisi değişir. Açık iletişim ve deneme isteği, yeni erojen bölgelerin ve yeni zevk kaynaklarının keşfedilmesine yardımcı olabilir.

Sağlıklı Seks için İpuçları

Herkesin mutlu olmasını sağlayan bir cinsel strateji veya stil yoktur.

Bunun yerine, sağlıklı seks, her bir partner için en iyi olanı bulmakla ilgilidir. Seks sırasında ve dışında açık iletişim, deneyimi herkes için iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Orgazm şansını en üst düzeye çıkarırken kadınların G noktasını uyaran cinsel pozisyonlar bulmakla ilgilenen kişiler, aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyebilir:

  • Arkadan penetrasyona izin veren bir pozisyon seçin. Erkek-Kadın çiftler için erkek, erkek kadının arkasında ve kadının kalçaları yüksekte olmalıdır. Bu yüksekliği ayarlamak için yastıklardan destek almayı deneyebilirsiniz.
  • Kadının uyarımını yönetmesi için daha fazla hareket alanı sağlayın. Kadın üstte bulunması, uyarının yönünü ve yoğunluğunu kontrol ederek G noktalarına ulaşmayı kolaylaştırır.
  • Seks sırasında kadının klitorisini uyarmak için bir vibratör veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz.
  • Cinsel deneyimlerinize oral seks ekleyin. Eşleri kendilerine oral seks yapan kadınların orgazm olma olasılığı daha yüksektir. Bir partner, G noktasını uyarmak için parmaklarını kullanırken dişinin klitorisini uyarabilir.

Güncel Araştırma ve Görüşler

Kadınların G noktası ile ilgili bilimsel literatür, kesin veya tutarlı veriler üretmemiştir. Çoğunun yazarları erkek olan bazı araştırma makaleleri, G noktasının var olmadığı ve G noktası olduğunu iddia eden kadınların kendi deneyimlerini yanlış yorumladıkları konusunda ısrar ediyor.

G noktasıyla ilgili bilimsel literatürün 2012 tarihli bir analizi, bir G noktasını destekleyen tutarlı veriler bulamadı veya bunun için belirli ve tutarlı bir konum belirlemedi. Ancak çalışma, çoğu kadının bir G noktası olduğuna inandığını ortaya koydu.

2010 yılında yapılan bir çalışma, kadınların G noktası deneyimlerine de baktı. Araştırmacılar, G noktasıyla ilgili deneyimleri hakkında 1.804 kadını inceledi. Bunların toplam %56’sı bir G noktasına sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Bununla birlikte, araştırmacılar genetik etkileri kontrol ettiler ve daha fazla gen paylaşan ikizlerin bir G noktasına sahip olduklarını bildirme olasılıklarının daha yüksek olduğunu bulamadılar.

Bu bulgular, bir dişinin G noktasını bulup bulamaması veya G noktası olarak belirli bir noktayı tanımlayıp tanımlayamaması konusunda diğer faktörlerin rol oynadığını düşündürmektedir.

Çalışmanın yazarları, bulguları kadınların G noktası için fizyolojik bir temel olmadığı şeklinde yorumluyor. Ancak bu sonuç, kadın çalışma katılımcılarının çoğunluğunun görüş ve deneyimlerini dikkate almamak anlamına gelir.

Journal of Sexual Medicine’de 2010 yılında yayınlanan bir makale, birkaç uzmanın çelişkili görüşlerini vurgulamaktadır.

Bir uzman, bölgenin kadınlar arasında değişken olabileceğini savunuyor ve potansiyel olarak neden bazılarının bulabildiği halde diğerlerinin bulamadığını açıklıyor. Diğerleri, G noktasının var olmadığını iddia ediyor.

Çoğu bilimsel çalışma, kadınların G noktasını tutarlı bir şekilde bulmakta başarısız olmuştur. Bunun, yerin bulunması zor olduğu için mi yoksa bulunmadığı için mi olduğu belli değil.

Bununla birlikte, çok sayıda kadının sürekli olarak bir G noktasına sahip olduğunu söylediği göz önüne alındığında, bunun varlığını çürüttüğünü iddia eden araştırmalar, gereksiz yere çok erken bir sonuca varıyor olabilir.

Özet

G noktası zevkiyle ilgili bildirilen deneyimlerin ölçülmesi ve yorumlanmasıyla gelen zorluklar nedeniyle G noktası muhtemelen tartışmalı bir konu olmaya devam edecektir.

Kadınların G noktasını keşfetmekle ilgilenen kişiler, deneyimlerinin geçerli olduğunu kanıtlamak için bilimsel araştırmalara ihtiyaç duymazlar. Aynı şekilde, G noktasını bulamayan kişilerin de aramaya devam etmesine gerek yoktur. İnsanlar yine de G noktası olmadan zevkli seksin tadını çıkarabilirler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!