3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemKadir Şeker Davasında Karar Verildi: 12.5 Yıl Hapis Cezası

Son Yazılar

Kadir Şeker Davasında Karar Verildi: 12.5 Yıl Hapis Cezası

Konya’da gerçekleşen olayda, sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) darp ettiği öne sürülen Özgür Duran’ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Kadir Şeker 12.5 yıl hapis cezası aldı.

KADİR ŞEKER OLAYI NEDİR

5 Şubat akşamı Konya ilinde gerçekleşen olayda, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda, Ayşe Dırla (35) ve Özgür Duran (32) ikilisi arasında birlikte yaşadıkları evde tartışma yaşanmış ve Ayşe Dırla evden çıkıp, parkagitmişti. Kadının arkasından gelen Özgür Duran, iddiaya göre Ayşe Dırla’yı dövmeye başladı. Tesadüfen parktan geçen Kadir Şeker (20) de kadını dövmesine engel olmak istedi.

Kadir Şeker’in elindeki bıçak, Özgür Duran’ın kalbine saplandı ve hayatını kaybetti. Adliyeye sevk edilen Şeker, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

Üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, 12,5 yıl hapis cezası aldı. Üniversite sınavına hazırlanan Şeker’in aldığı ceza ile kamuoyu ve sosyal medyada destek mesajları yayınlandı.

Soruşturma sonunda Kadir Şeker hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, yargılamanın ömür boyu hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca, ‘yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları’ kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

EN ALT SINIRDAN CEZA TALEP EDİLDİ

Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Şeker hakkında Cumhuriyet Savcısı da mütalaasında iddianameye bağlı kalarak suçun ağır tahrik altında işlendiğini belirterek, ‘kasten adam öldürme’ cezasının en alt sınırdan, tahrik indiriminin de en üst sınırdan verilmesi talep edildi.

Kadir Şeker, bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Kadir Şeker’i suçu haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle ‘kasten adam öldürme’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!