in

SevdimSevdim

Kadir Şeker Davasında Son Dakika: Başsavcılık İndirim İstedi

Sevgilisini dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’a müdahale etmek isterken öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl ceza alan Kadir Şeker (20) olayı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir Şeker’e haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanmasını talep etti.

Kadir Şeker Davasında Son Dakika: Başsavcılık İndirim İstedi

Konya’da görülen dava sonrasında 12,5 yıl ceza verilen Kadir Şeker (20) olayı ile ilgili verilen cezaya Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya kapsamı, deliller ve olayın oluş şekli değerlendirildiğinde Şeker’e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanması yönünde Konya Bölge Adliye Mahkemesi’ne talepte bulundu.

KADİR ŞEKER OLAYI NEDİR ?

5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda meydana geldi. Özgür Duran’ın sevgilisi Ayşe Dırla’yı darp ettiğini görüp, olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker çıkan arbedede Duran’ı bıçaklayarak öldürmüştü.

Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılandığı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 gün önce görülen duruşmada ilk olarak ömür boyu hapse çarptırıldı.

Suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle ceza, önce 15 yıla, Kadir Şeker’in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirilmişti.

KADİR ŞEKER DAVASINDA GÖRGÜ TANIĞI NE DEMİŞTİ?

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
erotik filmler

Erotik Filmler: İzlerken Keyfe Geleceğiniz En İyi 27 Erotik Film

Hz. Muhammed Karikatürü Kafa Kestirdi

Paris’te Bir Öğretmen Hz. Muhammed Karikatürü Gösterdiği İddiası İle Öldürüldü