3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 20, 2023
Ana SayfaCinsellikKamaSutra Pozisyonları Arasında Denemeniz Gereken 17 Seks Pozisyonu

Son Yazılar

KamaSutra Pozisyonları Arasında Denemeniz Gereken 17 Seks Pozisyonu

Cinsel hayatınızı renklendirecek seks pozisyonları var! İşte kamasutra pozisyonları olarak bilinen ve denemeniz gereken 17 pozisyon.

Arkadaşlarınızla seks hakkında mutlaka bir şeyler konuşuyorsunuzdur, peki sizin bilmediğiniz veya hiç uygulamadığınız tavsiyelerde bulunuyorlar mı? Hızlı bir çevrimiçi arama yapın ve onların ne söylediği ile ilgili küçük bir araştırma yapın. Karşınıza mutlaka KamaSutra adı verilen ilgi çekici seks pozisyonları görselleri ya da tarifleri çıkacaktır.

Hintli filozof Vatsyayana tarafından yazılan Kama Sutra, şimdiye kadarki her seks pozisyonu gibi görünen (bazıları diğerlerinden daha farklı) bir rehber olarak hareket etmesiyle büyük ilgi gördü. Fakat asıl mesele bu değil.

Harvard Üniversitesi’nde kadın, toplumsal cinsiyet ve cinsellik alanında yardımcı doçent olan Durba Mitra, “KamaSutra, ABD’de ve batı dünyasının diğer bölgelerinde yayınlanan çevirilerde çarpıtıldı” diyor. Hint Seks Hayatı: Cinsellik ve Modern Sosyal Düşüncenin Sömürge Kökenleri. “Kama Sutra, etik ve estetik üzerine bir felsefe kitabıdır, asla sadece cinsel seks pozisyonları ve cinsel haz üzerine eski bir metin değildir.”

Mitra, Kama Sutra olarak bilinen orijinal metin dizisinin “şehir yaşamından devlet yönetimine, parfümlerden bahçelere kadar her şey hakkında olduğunu” söylüyor. Mitra, kitabın “çarpıtılmasının”, “kısmen KamaSutra’nın İngilizce’deki ilk baskısının on dokuzuncu yüzyılın sonlarında sömürge meraklısı – ve Oryantalist – Richard Burton tarafından yapılmasından kaynaklandığını” açıklıyor. Mitra, Burton’ın “Doğulu insanları hiperseksüel olarak tasvir ederek ilgi duyanlar için bir fantezi dünyası yaratmak istediğini” belirtiyor. Ancak, “Ne yazık ki, insanlar geçmişte ve günümüzde Hint cinselliği hakkında düşünmek için bu indirgemeci, ırkçı fikirleri hala kullanıyorlar” diye ekliyor.

KAMASUTRA POZİSYONLARI

kamasutra pozisyonları

Sertifikalı bir seks koçu olan Gigi Engle‘a göre KamaSutra, seks pozisyonları hakkında farklı bilgileri ele alıyor, ancak sadece bir bölümde. Seks terapisti Debra Laino, “[Bu] iyi yaşama ve sevme ve hayatın zevklerini elde etme ve sürdürme sanatı ile ilgili – seks ve aşk dahil” diyor.

Bununla birlikte, cinsellik bölümü, eşler arasında dokunma ve fiziksel bağlantı yoluyla duygusal yakınlığı teşvik eden bir dizi seks pozisyonuyla doludur. Eski metin, erkeklerin bir kadının zevkine kendi zevklerinden daha fazla öncelik vermeleri gerektiğini, kendi orgazmlarını düşünmeden önce kadının doruğa ulaştığından emin olmaya odaklanarak öğretir. Baştan Çıkarma Sanatları kitabının yazarı seks uzmanı Seema Anand, Kama Sutra’nın cinsellikle ilgili bölümü “bir erkeğe kadının tam anlamıyla tatmin olmasını nasıl sağlayacağını öğretmek için tasarlandı” diyor. “Kadın tamamen memnun olursa, evlilikte seksin daha uzun süre devam edeceğine inanıyorlardı” diye ekliyor. “Bir erkek bir kadını gerektiği gibi tatmin edebiliyorsa, işinin daha iyi olacağını çünkü kadın senin paranı gereksiz yere harcamayacağını ve bir erkeğin daha iyi bir savaşçı olacağını bile söylüyor.”

Engle, “Bu, içeri girip tüm bu farklı pozisyonları yapabilmekle ilgili değil” diyor. Bu daha çok, bağlantı kurabileceğiniz ve eşinizle birden fazla düzeyde bağlantı kurmanıza olanak tanıyan teknikler ve hareketler bulmakla ilgilidir.

Artık kendinizi kaptırdığınıza göre… KamaSutra seks pozisyonları hakkında daha derinlemesine bilgiler verebiliriz.

69

kamasutra seks pozisyonları

KamaSutra zevk vermekte çok iyidir ve sözlü sevgiden daha iyi ne olabilir? Anand, “KamaSutra’nın tamamı zevkten ve hazzın oluşumundan bahsediyor” diyor. Partnerinizi memnun ederek ön sevişmenizi muhteşem hale getirebilirsiniz veya tam tersi. Partnerinizin farklı açılara ulaşmasına yardımcı olmak için poponuzun altına minderler ekleyebilirsiniz. Anand, açıları çeşitlendirmek “nasıl hissettiğinizi değiştirir ve zevki artırabilir” diyor.

Nasıl Yapılır: Sırt üstü yatın. Ardından, partnerinizin üstünüze çıkmasını sağlayın, böylece üst bedeninizden uzağa baksınlar. Cinsel organlarınız partnerinizin ağzıyla aynı hizada olmalı ve onların cinsel organları sizinkiyle aynı hizada olmalıdır.

YÜZ YÜZE

KamaSutra Seks Pozisyonları – Yüz Yüze

Burada sürücü koltuğundasınız, yani bu konumun hızından açısına ve derinliğine kadar her şeyi kontrol edebilirsiniz. Anand, “KamaSutra, zirvedeyken yalnızca kalçalarınızı hareket ettirin ve vücudunuzun üst kısmını hareket ettirmeyin diyor” diye açıklıyor. Kalçalarınızdan daha fazlasını hareket ettirmek sırtınızı incitebilir. Bu nedenle, zevke odaklanmak için hareketlerinizi kalçalarınıza odaklamaya çalışın.

Nasıl Yapılır: Partnerinizi bir sandalyeye ya da yatağın kenarına oturtun, yüzünüzü ona dönüp kucağına oturun.

ŞAMPANYA

kamasutra seks pozisyonları

Oturmak harika çünkü burada kontrol yine sizde. Anand, KamaSutra’nın kadınların seks sırasında onlara rehberlik edebilecek takılar takmasında büyük rol oynadığını söylüyor. “Oturur pozisyonlar için geleneksel kamasutra’da yedi veya dokuz boncuklu kolye takılmaktaydı” diyor. “Boncukların çok nazikçe bir yandan diğer yana hareket etmesini sağlayarak, seks pozisyonunu kontrol altına alabilirsiniz… vücudun hareketi sadece akacak.” Ağırlığınızı eşinizin dizlerine vermeniz için arkanıza yaslanıp hafifçe yukarı kaldırmanızı önerir.

Nasıl Yapılır: Eşiniz oturur ve siz üstte oturur, onlardan uzağa bakarsınız.

MİSYONER

KamaSutra Seks Pozisyonları – Misyoner

Misyoner pozisyonu, sert vuruşları kolaylaştırır bolca göz teması kurmanıza izin verir. Vücudunuzun farklı bölgelerini parfümleyin. Anand, KamaSutra ile “vücudun her bir parçasının farklı bir parfümle kokulandırılması gerekiyor” diyor. “Neredeyse bir kokular, dokular ve tatlar ziyafeti haline geliyorsunuz, böylece eşinizi vücudunuzda seyahat etmeye teşvik ediyor.”

Nasıl Yapılır: Sırt üstü yatın ve sağ bacağınızı kaldırın, böylece partneriniz vücudunu bacaklarınız arasında 90 derecelik bir açıyla konumlandırabilir ve kolay giriş sağlayabilir. Sol bacağınız doğrudan yatağın üzerine uzanabilir veya penetrasyon derinliğini değiştirmek için bükebilirsiniz. Arkadan giriş seçeneği için, yüzüstü yatın, bir bacağınızı bükün ve partnerinizin kendilerini bacaklarınızın arasına yerleştirmesini sağlayın.

MAGMA

kamasutra seks pozisyonları

Bu eğlenceli, yanardağdan ilham alan pozisyon size köpek stilinin avantajlarını sunarken birbirinizin gözlerinin içine bakmanıza izin verir. Lisanslı bir psikolog ve K-Y’nin seks terapisti Shannon Chavez, “Bunu duyusal bir deneyim haline getirin ve partnerinizin arka tarafını okşayın, uzanın ve meme uçlarını ve göğüsleri uyarın ve doğrudan klitoral uyarım yoluyla bu pozisyondaki zevki artırın” diyor. Sizin için doğru olanı bulmak için farklı açıları deneyerek işleri daha da hızlandırabilirsiniz, diye ekliyor.

Nasıl Yapılır: Sağ tarafınıza yatın. Partneriniz diz çökerek sağ bacağınızı iki yana ayırıyor ve sol bacağınızı sol tarafının etrafında kıvırıyor.

KÖPEK STİLİ

KamaSutra Seks Pozisyonları – Köpek Stili

Elbette, ~teknik olarak~ köpek stili yaptığınızda yüz yüze değilsiniz, ancak Laino’nun şehvetli bir çözümü var: Bir ayna kullanın. “Aynaya bakmak, cinsel deneyimin yanı sıra erotizm ve zevkin mevcudiyetine yardımcı olabilir” diyor. “Ayrıca, ‘köpek’ pozisyonundaki kişi pasif, savunmasız bir pozisyonda olduğu için bunu yapmaktan kaynaklanan çok gerçek bir güven duygusu var.” İster siz, daha agresif veya yumuşak bir tempoya girin, her ikisi de “birbirleri için farklı türde zevk verme ve almalara izin verdikleri için KamaSutra rehberinde en çok uygulanan seks pozisyonları arasındadır” diyor.

Nasıl Yapılır: Dört ayak üstüne çıkın. Ardından, partnerinizin üst bedeni dik veya üzerinize hafifçe örtülmüş olarak arkanızda diz çökmesini sağlayın.

RODEO

kamasutra seks pozisyonları

Laino, burada yüz yüze unsurun harika olduğunu söylüyor. “Nihai yakınlık deneyimi için” – evet, seks yaparken bile – konuşmanızı ve fantezilerinizi paylaşmanızı öneriyor. Chavez, eşinizin meme uçlarıyla oynayabilir, gözlerine odaklanabilir ve yakınlığı artırmak için öpüşebilirsiniz, diyor.

Nasıl Yapılır: Bu, bir kovboy kız seks pozisyonuna benzer, ancak biraz farklıdır. Üstte diz çöküp partnerinizin göğsünü itip kalçalarını yukarı ve aşağı kaydırıyorsunuz. Partneriniz, ağırlığınızın bir kısmını destekleyerek ve her bir itme kuvvetini karşılamak için yükselirken kalçalarınızı veya uyluklarınızı tutarak yardımcı olur.

YAKIN TEMAS

KamaSutra Seks Pozisyonları – Yakın Temas

Orijinal KamaSutra metninde Padmasana veya Lotus olarak adlandırılan bu tutkulu pozisyon, Engle’ye göre, yukarı ve aşağı zıplamak yerine klitoral uyarım için eşinize karşı sürtünme ile en iyi şekilde yapılır. Partnerinizin üstündeyseniz, kendinizi onun penisine alçaltabilirsiniz ya da sürtünebilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Partneriniz bağdaş kurup oturuyor (yoga/pretzel tarzı); yüzlerine bakacak şekilde kucağına oturuyorsun. Bacaklarınızı etrafına sarın ve destek için birbirinize sarılın.

G NOKTASI

kamasutra seks pozisyonları

Siz ve eşiniz özellikle esnek değilseniz, bu iyi bir seçimdir, çünkü hareket sadece belden bükülebilmenizi gerektirir. Engle, “Boy farkınız varsa, diğer kişinin altına birkaç yastık koyabilir veya seks yastığı kullanabilirsiniz” diyor.

Nasıl Yapılır: Eşiniz dizlerinin üzerinde otururken, bacaklarınızı eşinizin her bir omzuna yaslayarak arkanıza yaslanın.

SİHİRLİ DAĞ

KamaSutra Seks Pozisyonları – Sihirli Dağ

Bu makaslama türü hareket penetrasyona elverişliyken, aynı zamanda kız kıza seks için de harika bir harekettir, burada partnerler bir oyuncak veya elleriyle birbirlerini manuel olarak uyarabilirler, diyor Engle.

Nasıl Yapılır: Eşiniz oturur, bacakları bükülür, elleri ve ön kollarına yaslanır. Siz de aynısını yapın ve temas kurana kadar onlara doğru ilerleyin.

SANDALYE

kamasutra seks pozisyonları

Bu, zıplamanın doğru hareket olduğunu düşünebileceğiniz başka bir seks pozisyonu. Bu pozisyonu kadın yönetir ve nasıl zevk alıyorsa erkeğini buna göre kullanır. Bu derin penetrasyon, partnerinizin omuzlarınızı ve boynunuzu öpmesi ve meme ucuyla oynama için harika bir başlangıç hareketidir.

Titreşimli bir vibratör ile kadını daha da çıldırtabilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Partneriniz yatağın kenarına oturur ve siz de ona sırtınız dönükken yüzünüz uzağa dönük olarak oturun.

G-MIS

KamaSutra Seks Pozisyonları – G-MIS

Engle, “G-MIS, en az değer verilen pozisyonlardan biridir” diyor. Elbette, basit ama bu, eşinize daha yakın hissetmenizi sağlayamayacağı anlamına gelmez – sonuçta, bu yüzden KamaSutra’da. “Çok farklı varyasyonlar var” ve tüm bu yakın göz teması ve tüm bu ~hisler~ sayesinde çok samimi, diye ekliyor.

Pelvisinizin altına yastık koymayı deneyin, böylece üstteki partneriniz yukarı doğru çapraz yönde iterek klitorisinize sürtünebilir.

Nasıl Yapılır: Eşiniz yüzüstü üstünüzde yatarken sırt üstü yatın.

SİHİRBAZ

kamasutra seks pozisyonları

Engle, derin penetrasyon için bir KamaSutra hareketi olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, tam olarak pozisyonu sağlayamazsanız veya eşiniz alt bedeninizi kollarıyla destekleyemiyorsa, belki başka bir şeye geçebilirsiniz. Çünkü biraz efor gerektiren bir pozisyon!

Nasıl Yapılır: Ağırlığınız omuzlarınızdayken kısmi bir köprü pozisyonuna girersiniz. Partneriniz size diz çökmüş bir pozisyondan giriyor.

TERS RODEO

KamaSutra Seks Pozisyonları – Ters Rodeo

Bu biraz daha zor, diyor Engle, çünkü çoğu penisin doğal eğrisi bu pozisyona gerçekten uymaz, ancak yapılabilir. (Kadınların bu seks pozisyonundan nefret etmelerine şaşmamalı.)

Profesyonel ipucu: En üstteyken hareket aralığınızı artırmak için Engle, her dizinizin altına bir yastık koymanızı öneriyor.

Nasıl Yapılır: Partneriniz sırt üstü yatar; yüzleri ayaklarına dönük olacak şekilde üzerine çıkar ve oturursunuz.

SERT GİRİŞ

kamasutra seks pozisyonları

Daha sert ve hakimiyetin sadece erkekte olduğu bir pozisyona ne dersiniz. Bu, olduğu gibi sığ penetrasyon için iyi olan KamaSutra onaylı bir hareket. Daha derin bir penetrasyon arıyorsanız,dizlerinizin üzerine çökebilirsiniz – Engle’nin dediğine göre bir boy farkını telafi etmenin harika bir yolu. Destek için bir masaya veya sandalyeye yaslanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır: İkiniz de ayaktayken belden eğilirsiniz; size arkadan girerler.

BALET

KamaSutra Seks Pozisyonları – Balet

Engle, siz ve eşiniz bu seks pozisyonunda uğraşırken denge zorlaşmaya başlarsa, sinirlenmeyin, diyor Engle. Bunun yerine, döndürün. “Dizlerinin üstüne çök ve o kişiye oral seks yap.” Önemli olan, onun zevk almasını sağlaman.

Nasıl Yapılır: Bir ayağınızın üzerinde durun, yüzünüzü partnerinize çevirin ve diğer bacağınızı beline sarın, bu sırada onlar size destek olur.

OLDIES

kamasutra seks pozisyonları

Engle, bu samimi pozisyonun göründüğünden daha kolay olduğunu söylüyor. Aynı anda kendi üzerinizde kullanmanız için “Titreşimli bir vibratör ile daha fazla haz alabilirsiniz”. Ve her kim oturur pozisyonda ileri geri sallanıyorsa, ilave stimülasyon için bir popo vibratörü kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Bacaklarınızı öne doğru bakacak şekilde yatağa oturun. Partnerinizin sağ bacağını solunuzun üzerine kaldırın ve sağ bacağınızı solunun üzerine kaldırın. Bir araya gelin, böylece size girebilsinler. Şimdi ikiniz de arkanıza yaslanın, bacaklarınız X şeklini alıyor. Yavaş, yavaş dönüşler itme hareketinin yerini alıyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!