in

AğlaAğla

Kanada’da silahlı saldırı: 17 kişi öldü

12 saatten fazla süren operasyon sonunda, saldırganın ölü ele geçirildiğini aktardı.

Gabriel Wortman

Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde bir kişinin gerçekleştirdiği silahlı saldırılarda son duruma göre 17 kişi yaşamını yitirdi. Saldırı ülke için son yılların en kötü cinayeti olarak tanımlanıyor.

Kanada haber kuruluşu CTVNEWS haberine göre, Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP’nin Sözcüsü Lee Bergerman, yaptığı açıklamada, Nova Scotia eyaletinin kırsal bölgesi olan Portapique kasabasında cumartesi gecesi başlayan saldırıda, 51 yaşındaki Gabriel Wortman’ın silahıyla etrafa rastgele ateş açarak 17 kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Reuters haber ajansı ülkedeki bu olayı 1989 yılından bu yana yaşanan en kötü şiddet eylemi olduğu bilgisini paylaştı.

Bergerman, 12 saatten fazla süren operasyon sonunda, saldırganın ölü ele geçirildiğini aktardı.

RCMP Sözcüsü Bergerman, aldığı çağrı üzerine bölgeye giden 23 yaşındaki RCMP polisi Heidi Stevenson da saldırganın kurşunlarına hedef olduğunu ve hayatını kaybettiğini ifade etti. Bergerman, olayda bir polisin daha yaralandığını ancak hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

SALDIRININ NEDENİ BİLİNMİYOR

Günün ilk saatlerinden bu yana haber bültenlerinin ilk sırasına oturan olayda, cumartesi gecesinden itibaren bölgeyi gezerek saldırılar gerçekleştiren saldırgan ile ilgili önce çelişkili haberler geldi.

Nova Scotia Polisi’nin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan ilk paylaşımlarda, saldırgan Wortman’ın önce yakalandığı ve gözaltında olduğu bilgisi paylaşılırken, daha sonra ise bir benzin istasyonunda dinlenen bir TIR sürücüsünün ihbarı ile düzenlenen operasyon sonucu saldırganın ölü ele geçirildiği duyuruldu.

Günün ilerleyen saatlerinde bir RCMP polisinin de saldırılarda öldüğü haberleri verildi.

Öte yandan saldırganın olayı neden gerçekleştirdiğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ülkelerde Koronavirüs Test Sayıları

En fazla koronavirüs testi yapan ülke hangisi, ülkeden ülkeye pozitif test oranları neden değişiyor?

İstanbul Koronavirüs

New York Times gazetesinden, Türkiye’de koronavirüs salgını ile ilgili çarpıcı iddia