3.3 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaGündemKanal İstanbul Projesine Karşı Çıkan Ekrem İmamoğlu'na Bölücülük Soruşturması

Son Yazılar

Kanal İstanbul Projesine Karşı Çıkan Ekrem İmamoğlu’na Bölücülük Soruşturması

FOX TV’de yayınlanan sabah programına katılan İyi Parti Genel Başkanı MeralAkşener, canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için soruşturma açıldığını söyledi.

Bu sabah FOX TV’de yayınlanan ve sunuculuğunu İsmail Küçükkaya’nın yaptığı Çalar Saat programına katılan Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ projesine karşı çıkmasından dolayı soruşturma açıldığını ifade etti.

Akşener, canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için soruşturma açıldığını söyledi.

Akşener şu ifadeleri kullandı:

“Sayın İmamoğlu’na yönelik bir soruşturma açılmış. Niye biliyor musunuz? Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için. Sayın İmamoğlu devlet projesine karşı çıktığından, devlete karşı durma ve bölücülükle suçlanıyor.”

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: AKŞENER’İN İMAMOĞLU HAKKINDA AÇILAN KANAL İSTANBUL SORUŞTURMASI AÇIKLAMASI DOĞRUDUR

Akşener’in sözlerinin ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun sosyal medyadan açıklamadı. Soruşturmanın doğru olduğunu söyleyen Ongun şunları kaydetti:

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in bugün FOX TV’de yaptığı, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur.

T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında “Ya Kanal Ya İstanbul” “Kanal İstanbul’a Kimin İhtiyacı Var” afişleri ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı tebliğ edilmiştir.

Bu inceleme kapsamında afişlerin Anayasa’nın 104., 123. ve 127. maddelerinde belirtilen “İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı” iddialarıyla yazılı ifadesinin 7 gün içinde verilmesi istenilmiştir.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!