in

KızgınKızgın

Karantinada Olmaları Gerekirken Okey Masasında Olanlara 362 bin 250 Lira Ceza Uygulandı

Ataşehir’de bulunan kafelere baskın yapıldı. Kısıtlamalara uymayan ve okey masasında yakalanan vurdumduymazlara 362 bin lira ceza uygulandı.

okey masasında 362 bin lira ceza

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan kısıtlama kararına rağmen gizlice müşteri kabul ederek faaliyetlerine devam eden kafelere düzenlenen ani baskında okey masalarını dolduran 115 kişiye toplam 362 bin 250 lira para cezası uygulandı.

Ataşehir’de kısıtlamalar kapsamında kapalı olması gereken kafelere düzenlenen baskında, halkın sağlığını tehdit eden vurdumduymazlar oyun oynarken yakalandılar.

Dışarıdan kapalı görünen işletmeye yan taraftan giriş yapan ekipler, restoranın arka bölümünde çok sayıda müşterinin bulunduğunu tespit etti. Yemek yiyen, oyun oynayan ve nargile içen kişilerin her birine Umumi Hıfzısıhha Kanunu uyarınca cezai işlem uygulandı.

Bu sırada etraftan gelen oyun gürültülerini fark eden polis ekiplerinin çevrede yaptığı araştırma sonucunda işletmenin hemen yanında bulunan başka bir kafe restoranın daha müşteriler ile dolu olduğu görüldü. İçeri giren ekipler yine aynı manzarayla karşılaştı.

KARANTİNADAKİ KİŞİ DE KAFEDE ÇIKTI

Öte yandan, baskın düzenlenen ikinci kafede bulunan bir müşterinin yapılan kimlik sorgulamalarında temaslı olduğu için karantinada olması gerektiği ortaya çıktı. Bunun üzerine olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Karantina kaçağı müşteri ambulansla Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’na götürüldü.

115 KİŞİYE CEZA YAĞDI

Yapılan baskınlarda 115 kişiye Umumi Hıfzısıhha Kanunları uyarınca kişi başı 3 bin 150 liradan toplam 362 bin 250 lira para cezası uygulandı. Ayrıca işletmelere de cezai işlem uygulanacağı öğrenildi. (DHA)

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
ilk yerli aşı tetadif

Türkiye’nin İlk Yerli Aşısı Hazır, Tetanos-Difteri Nedir, Tetadif Aşısı Güvenli mi?

sevgiliye iyi geceler mesajı uzun

Sevgiliye İyi Geceler Mesajı En Güzel İyi Geceler Mesajları Güncel