Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaHayatKarısından Soğuyan Erkek Belirtileri (Ve Bu Konuda Ne Yapmalı)

Son Yazılar

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri (Ve Bu Konuda Ne Yapmalı)

İlişkinizin eskisi gibi olmadığını düşünüyorsanız, çözmek için karısından soğuyan erkek belirtileri nelerdir tespit etmelisiniz. İşte dikkat etmeniz gereken 13 önemli işaret.

Eşinizin ya da erkek arkadaşınızın sizden uzaklaşmaya başladığınızda bunu içinizde hissedebilirsiniz. İlişkinizde eskisi kadar sağlam olmayan bir şeylerin varlığı sizi rahatsız etmeye başlamış olabilir. Eskiden olduğunuz çift olmadığınızı fark ediyorsunuz. Bu size tanıdık geliyor olmalı ki kendinizi bu sayfada buldunuz. İşte bu yazımızda karısından soğuyan erkek belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır, bununla ilgili 13 işareti sizlerle paylaşacağız.

Zorlu dönemlerden geçen çiftler genellikle sorunları erken tespit edip, müdahale edip duruma el atarak düzeltmeye çalışırlar. Her ilişkide sorunlar olabilir, eğer aranızdaki saygıyı kaybetmediyseniz, sorunlar iki tarafın isteğiyle ve biraz çalışarak yoluna koyulabilir. Sorunları görmeniz yani erken tespit edebilmeniz için bu belirtileri baştan tespit etmenizi sağlayacak 13 işaretten bahsedelim.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

karısından soğuyan erkek belirtileri

1. Eskisi kadar çok zaman geçirmiyor

İlk buluşmadaki ateşli ve heyecanlı konuşmalar geride kaldı. O uzun konuşmalar şimdi gerçekleşmiyor. Evde birlikte oturmak, ikinizin de kendi işinizi yapmanızı gerektirir. Birlikte eskisi kadar zaman geçirmemek, karısından soğuyan erkek belirtileri arasında başı çeker.

İlişkinizi kurtarmak için birlikte bir şeyler yapmak için çaba gösterin. Partnerinize onu özlediğinizi söyleyin. Kocanıza ya da sevgilinize daha fazla zaman geçirmek için dışarıda bir yerlerden rezervasyon yaptırmayı önerebilirsiniz. Bu bir restoran da olabilir, bir termal otelde 2-3 günlük kaçamak da olabilir.

2. Artık sizinle çok şey paylaşmıyor

Sağlam ve iyi iletişimi olan çiftler en iyi arkadaşlar gibidir. Duyguları hakkında konuşurlar. Yaşam hedeflerini paylaşırlar. İletişiminiz kuvvetli değilse ve artık aranızda bir şeyler paylaşmak için zaman ayırmıyorsanız, tehlike çanları çalıyor demektir ve duygularınızın kocanızın üzerinde bir yük olduğunu hissetmeye başlayabilirsiniz.

Onunla tekrar bir şeyler paylaşmaya başlayın. Yaşadıklarınızın eşiniz için önemli olmadığını düşünüyorsanız, bunun hakkında ciddi bir konuşma yapmanın zamanı gelmiş demektir. Sağlıklı ilişkilerde birbirinizle iletişim kurabilirsiniz, denemekte fayda var.

3. Bir kopukluk var

Bazen bir ilişkide kopukluk hissetmek normaldir. Bir kişi bir terfi için çalışıyorsa veya yeni bir bebek gibi ciddi bir yaşam değişikliği olmuşsa, ikiniz arasında biraz mesafe olabilir. Çoğu zaman, bir ilişki bu aşamadan geri dönecektir.

Yine de, ikinizin birbirinden uzaklaşması sadece geçici bir dönem olmayabilir. Bu aşama bir türlü eskiye dönmez. Bunun yerine, aranızdaki kopukluk devam ediyor gibi görünüyor. Tipik olarak, bunun geriye dönmesi, yani eskisi gibi olması, iletişiminizin yeniden başlamasıyla gelişir.

Birlikte daha fazla zaman geçirerek ilişkinize samimiyeti geri getirmeye odaklanın. Daha fazla konuşun. Ona bazı şeyler hakkındaki görüşlerini sorun.

4. Farklılıklar tartışmalara dönüşüyor

Eskiden sağlıklı iletişimin rol modelleriydiniz ve bu artık yok oldu. Artık anlaşamadığınızı düşünüyorsunuz. İkiniz de ya bir şeyleri tartışmayı bırakmayı ya da sadece amacınızı kanıtlamak için tartışmayı seçiyorsunuz. Her sorun buna dönüşüyor gibi görünüyor. Bunu özellikle partnerinizin daha çok yaptığını düşünüyorsanız, bu karısından soğuyan erkek belirtileri arasında kırmızı bayraklardan biridir. Çünkü birbirini seven çiftler, haklılıklarını ispat etmekten çok, çözüm yolu bulmaya çalışırlar.

Bunun nedeni, ikinizin arasında bir boşluk olmasıdır. Artık bir takım olarak çalışmıyorsunuz. Bununla mücadele etmek için eşinizle iletişim hakkında konuşun. Gerekirse, bir terapistten yardım almayı düşünün. Birbirinizle konuşarak ve birlikte vakit geçirerek iletişim kurmayı unutmayın. Herhangi bir konuşma sırasında kimin haklı olduğuna odaklanmayın. Konu bu değil.

5. Sizinle daha az seks yapıyor

Ara sıra çarşafların arasında dolaşmanın tadını çıkarmaya devam etmiyorsanız, tutku gitmiş demektir. Bunun istisna olduğu tek zaman, erektil disfonksiyon gibi fiziksel nedenlerden kaynaklandığı zamandır. Bu, ikiniz arasında bir mesafe olduğunun en büyük göstergelerinden biridir. İlişkiniz tekrar yoluna girdiğinde, seks hayatınız da yoluna girecek.

6. İş yerinde zaman geçirmeyi tercih ediyor

Partneriniz genel olarak ilişkinizdeki sorunlardan kaçınmak için çalışma ofisi gibi yerlerde evden uzakta zaman geçirmeyi tercih edebilir. İşyerinde fazladan saatler boyunca gönüllü olacak veya ilişkiden kaçınmak için sürekli olarak yeni kariyer hedeflerine doğru ilerleyecek. Sizinle vakit geçirmektense ofiste vakit geçirmeyi tercih ediyorsa, evliliğinizde ayrışıyorsunuz demektir.

Evliliği kurtarmak için evde vakit geçirme ve sahip olduğunuz sorunları çözme zamanı.

7. Size destek olmuyor

Bir şey olduğunda, kendinizi arkadaşlarınızı veya ailenizi ararken bulursunuz. Bazen, eşinize bundan bahsetme zahmetine bile girmezsiniz. Destek için kocanıza ulaşmıyorsanız, bu, birbirinizden uzaklaştığınızın işaretlerinden biridir. Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında sorunlarınızla ilgilenilmemesi de bulunur.

Sağlıklı bir ilişkide birbirinize yaslanabilmelisiniz. Birbirinize dikkat ederek ve iletişim becerileriniz üzerinde birlikte çalışarak ilişkinizdeki boşluğu kapatın.

8. Size ilgi göstermiyor

Sağlıklı ilişkilerde çiftler birbirlerine dikkat ederler. Bu sona erdiyse, partnerinizin sizden uzaklaştığını kabul etmenin zamanı geldi. İlişkiler sona ermeden önce, sevginin varlığı sona erer. Bu, izlenmesi gereken en büyük işaretlerden biridir.

İlişkinizde sevgi eksikliği fark ettiyseniz, eşinizle konuşun. Evliliğinizi kurtarmak için sizin ve eşinizin odaklanması gereken diğer alanları belirleyin. Mümkünse, eşinizle sorunlar hakkında konuşun, böylece ikiniz birlikte bunun üstesinden gelebilirsiniz.

9. Kendinizi yalnız hissettiriyor

Eşiniz karşınızda oturuyor olsa bile, bir yalnızlık duygusu vardır. Bütün gün onunla birlikte olabilirsin ama bu evde tek başına oturmak gibi. Bunun nedeni, ikiniz arasında o kadar güçlü bir kopukluk olması ki, orada hiç bulunmamaları daha iyi olabilir. Birlikte daha kaliteli zaman geçirmek için çalışın.

10. Yavaş yavaş ayrıldığınızı hissettiriyor

İlişki içinde olduğunuz birinden uzaklaşmaya başladığınızda bunu hissedebilirsiniz. İkinizin arasında bir boşluk var. Başlangıçta, kesin sebebi belirlemek zor olabilir. Bunun iletişim mi, cinsel yaşam mı, yoksa birinizin iş yerinde bir şeyler mi olduğunu bilmiyorsunuz. Bunun yerine, içgüdüleriniz size bir şeylerin ters gittiğini söyler.

Bu olduğunda, içgüdülerinizi dinlemelisiniz. İlişkinizde bir şeylerin ters gittiğini hissediyorsanız, muhtemelen vardır. Bazen soruna tam olarak işaret edemezsiniz, ancak bu, eşinizle iletişim kurmaya çalışamayacağınız anlamına gelmez.

Ona, ikiniz arasında daha önce olmayan bir boşluk olduğunu hissettiğinizi söylemek, ilişkinizdeki güncel sorunlar hakkında sağlıklı bir konuşma başlatmak için harika bir yoldur.

11. Başka yerde kabul arıyorsun

Siz ve eşiniz, ilişkiniz boyunca her zaman aynı noktada olmayacaksınız. Bazı konularda hemfikir olmaya mahkumsun.

Ancak yine de seni sen olduğun için kabul etmeli. Evde alamadığınız için genellikle diğer insanlardan kabul beklediğinizi fark ederseniz, bu, karısından soğuyan erkek belirtileri arasında bulunur. Birlikte bu konuyu çözmeyi veya evlilik danışmanlığına gitmeyi düşünün.

Seninle vakit geçirmesini sağlamak çok mu zorlaştı? Çözmenin anahtarı, erkekleri çok daha derin bir duygusal düzeyde anlamaktır. Erkeklerin bu şekilde davranmasına neden olan 1 numaralı faktörü, aslında ona söyleyebileceğiniz birkaç ince şeyle değiştirmek nispeten kolaydır.

12. Uzun zamandır size soğuk davranıyor

Bir ilişkide bunun gibi belirli aşamalardan geçmeyi bekleyebilirsiniz. Her ilişkide, genellikle şiddetli değişikliklerden sonra olur. Ancak, ayrılıyorsanız, bu aşamadan sonra geri dönmediğinizi fark edeceksiniz. Aslında, ilişkinizde daha iyi olmanız gerektiğini ve olmadığınızı anlamanız aylar alabilir.

Bu durum, genellikle bir aşama olarak başlar. Bir değişiklik var. İkiniz de hayattaki yeni şeylere uyum sağlıyorsunuz. Buna alışma evresine girdiyseniz, bir çok şey eskisi gibi olmayacak demektir. Hayatlarınız, normalde ilişkilerde olduğu gibi birleşmiyor. Bu da şaşırtıcı derecede normal. Bu, ikinizin de ayrı dünyaların insanları olduğunuzun bir işareti.

Yeniden yakınlaşmak için birbirinizle uzlaşın, iletişim kurun ve flört edin.

13. Beden dili kötü yönde değişiyor

Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında beden dili değişimi gelir. Fark edeceğiniz başlıca farklılıklardan biri, birbirinizin gözlerinin içine çok nadiren bakmanızdır. Konuşmalar sırasında biriniz diğerinin telefonuna bakarak vakit geçirdiğini fark edebilir. Belki biriniz kıpırdanacak bir şey bulur ve ona bakar.

Gerçekleşen göz teması nispeten kısadır. Bu sizden gelebilir veya eşiniz olabilir.

Yine de değişen tek vücut dili göz teması değildir. İletişim yavaş yavaş durmaya başladığında, birinizin veya her ikinizin de kapalı bir vücut dili sergilemeye başladığını göreceksiniz. Kapalı vücut dili, vücudunuzun kapalı olduğu zamandır. Kollarınız çapraz olabilir. Bacaklar çapraz veya kapalıdır. Ekstremiteleriniz vücuda daha yakın çekilerek diğer insanları dışarıda bırakır.

Eskiden olduğu gibi açık vücut dili görmeyeceksiniz. Açık vücut dili, açık bacakları içerir. Duruş daha rahat. Kollar çapraz yerine açık veya yanlarda.

Vücut dilinize ve eşinizinkine dikkat edin. Biriniz veya her ikiniz de kapalı bir vücut diline sahip olacaksınız ve birbirinizden uzaklaştığınızda çok az göz teması kuracaksınız. Bu, bir tartışmadan sonra veya stres zamanlarında bir ilişkide yaygındır, ancak genellikle uzun süreler sürmez.

Sık Sorulan Sorular

Karısından soğuyan erkek belirtileri temelde nasıl anlaşılır?

İletişim azdır veya etkisizdir. Dışarıda daha az zaman geçiriyorsunuzdur. Aslında, birlikte zar zor zaman geçiriyorsunuz. Biriniz geç saatlere kadar çalışmak için gönüllü olmak gibi diğeriyle vakit geçirmemek için çaba sarf ediyor gibi görünüyor. Kavgaları seçersiniz veya basitçe bir şeyleri tartışmazsınız.

İlişkide soğumak ne demek?

İlişkide soğumak, ikinizin artık eskisi gibi bağlı olmadığınız anlamına gelir. Duygusal olarak birbirinize o kadar yakın değilsiniz. Bu genellikle fiziksel olarak da daha fazla ayrı olmanıza yol açar. Bazı çiftler sonunda ayrı yatak odalarında uyurlar veya artık birbirleriyle vakit geçirmekten hoşlanmadıklarını fark ederler.

Çiftlerin birbirinden soğuması normal mi?

Yaşamlarında büyük bir değişiklik olduğunda veya farklı hedefleri olduğunda çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmaya başlaması yaygın bir durumdur. Bazen çiftler zaman geçtikçe birbirlerinden uzaklaşmaya başlar. Ancak, ikincisi ilk senaryodan daha az yaygındır. Burada, durumu düzeltmek için her iki tarafında istekli olması gereklidir.

Arayı soğutmamak için neler yapmalı?

Birbirinizle iletişim kurun. Her gün birbiriniz için güzel bir şey yapın. Haftada bir gece gezmesi gibi birbirinizle kaliteli zaman geçirin. Sorunları kendi başınıza çözemiyorsanız, profesyonel bir evlilik danışmanına ulaşmayı düşünün. Sizi birbirinize yaklaştırmak için hem sizinle hem de eşinizle birlikte çalışabilirler.

Evlilikte saygısızlık belirtileri nelerdir?

Bir evlilikte saygısızlık belirtileri şunlardır: sizi küçük görmek, fikrinizi önemsememek, duygularınızı önemsememek, lakap takmak, dürüst olmayan davranışlarda bulunmak, hoşunuza gitmediği halde diğer insanlara cinsel ilgi göstermek ve kasıtlı olarak duygularınızı incitmek.

Sonuç

Birlikteliğinizin soğuması demek, ilişkinizin bittiği anlamına gelmez. Bu, partnerinizle bir şeyler üzerinde çalışmanız gerektiğinin bir işaretidir. Hiç bu durumda bulundun mu? Bir şeyleri düzeltmek için ne yaptın?

Düşündüğünüz tek şey onun kendisiymiş ama o sadece kendini düşünüyormuş gibi mi hissediyorsunuz?

Bu senden hoşlanmadığı anlamına gelmez. Nasıl bağlı olduğunu anlamalısın. Bunu yaptığınızda, ona söyleyebileceğiniz ve size karşı duygularını gösterme biçimini büyük ölçüde değiştirecek ince bir şey olduğunu göreceksiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!