3.3 C
İstanbul
Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGündemKaymakam Ali Açıkgöz Twitter ve İnstagram Gibi Sosyal Medya Hesaplarını Kapattı!

Son Yazılar

Kaymakam Ali Açıkgöz Twitter ve İnstagram Gibi Sosyal Medya Hesaplarını Kapattı!

Ayasofya’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen İmam Mustafa Demirkıran’a sahip çıkan Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz twitter ve instagram gibi sık kullandığı sosyal medya hesaplarını kapattı.

ali açıkgöz kimdir
ali açıkgöz kimdir

Ayasofya Cami’nde kılınan namazın hutbesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dinlediği sırada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dolaylı olarak hakaret ederek “Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma…” ifadelerini kullanan İmam Mustafa Demirkan’a Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz sahip çıkmıştı. Muhalif medyanın konunun üzerine gitmesi ve dün CHP’li Turhan Doğu’nun açıklamaları sonrasında Kaymakam Ali Açıkgöz twitter ve instagram gibi sık kullandığı sosyal medya hesaplarını kapattı.

Ali Açıkgöz Kimdir?

ali açıkgöz kimdir

Ali Açıkgöz sosyal medya hesabından “Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkan Hocaya, Allah’ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir” ifadelerini kullanarak imama destek çıktığı ve sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İmam Demirkan’a yönelik sert ifadelerinin ardından silmişti. Bu tartışma sonrasında Turhan Doğu da açıklamalarda bulundu ve Kaymakam Ali Açıkgöz twitter ve instagram gibi sık kullandığı sosyal medya hesaplarını kapattı.

TURHAN DOĞU AÇIKLADI: AÇIKGÖZ’ÜN YÜKSELME HİKAYESİ

CHP Muğla Eski İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Turhan Doğu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Ali Açıkgöz kimdir, kariyerindeki hızlı yükseliş nasıl gelişti 7 maddede paylaştı.

Turhan Doğu, Açıkgöz’ün Sedat Peker ve Süleyman Soylu ile olan ilişkisine de dikkat çekti.

Doğu şunları yazdı:

1- Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkıran’dan övgülerle bahseden ve destekleyen bu adam Bilecik/İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz. Bugün biraz ondan konuşalım. Ali Açıkgöz kimdir?

2-Marmara Hukuk’da okuduğu zamanlar çok düzenli bir eğitim hayatı olmasa da Kadıköy’deki dükkanında öğrencilere not satarak para kazanan Açıkgözün hayatı kurduğu bağlantılar ile renklenmeye başlamıştı.

3-Ali Açıkgöz dükkanında ücretsiz şekilde dağıttığı #SedatPeker kitaplarını kendisine temin eden Oğuz Bulut’a teşekkür ediyor. Kimdir bu Oğuz Bulut hatırladınız mı? Küçük bir erkek çocuğuna tecavüz etmek üzereyken kanepede çocuğun annesi tarafından basılan kişi.

4-Değişik bağlantıları ile liyakatsiz yükselişine devam eden Kaymakam son zamanlarda Peker-Soylu restleşmesinde geçmişe dönük fotoğraflarını silip yerine Soylu ile fotoğraflarını ön plana çıkartmaya çalışması dikkat çekiyor.

5-Atatürk’e hakaret eden karakter yoksununu savunacak kadar gözü dönen bu kaymakamın iddia odur ki en büyük özelliği kendi yorumlarına ve paylasımlarına kendi fake hesaplarından yorumlar yazmasıdır.

6-Kaymakam o koltuk senin oturmanla küçülmez ama sen o koltuğun kurulması ve korunmasına liderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edeni savunmakla küçülürsün. Elbet bir gün hukuk karşısında hesap vereceksiniz. Sana diyeceğimiz o dur ki;

7- Yürü bre Hızır Paşa

Senin de çarkın kırılır

Güvendiğin padişahın

Gün gelir o da devrilir

İşte o paylaşımlar:

ali açıkgöz kimdir

ALİ AÇIKGÖZ KİMDİR?

İnhisar Kaymakamı Ali AÇIKGÖZ, 28 Haziran 1990 tarihinde Ankara’nın Keçiören ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki üniversite eğitiminin ardından avukatlık stajını bitirerek ruhsatnamesini aldı.

Üniversite eğitimi devam ederken 2011 yılında İstanbul’da Hukuk alanında yayıncılık faaliyetinde bulunan bir şirket kurarak yedi sene boyunca bu şirketi yönetti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kırklareli Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Valilik Merkez Stajı esnasında Kırklareli/Pınarhisar ve Kırklareli/Kofçaz ilçelerine vekâleten görevlendirildi. Kırklareli Valiliği Merkez stajını tamamlamasının akabinde Şanlıurfa/Ceylanpınar ve Trabzon/Sürmene ilçelerinde Kaymakam refikliği yaptı.

Ardından Edirne’nin Süloğlu İlçesine vekâleten görevlendirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 15.11.2019 tarihli bakanlık onayı ile Kastamonu’nun Cide ilçesine vekaleten atandı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!