in

KızgınKızgın

Kendi kendini işten atan adam gibi adam Ahmet Sarıduman

Ahmet Sarıduman
Ahmet Sarıduman

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Halk Ekmek Eski Genel Müdürü Ahmet Sarıduman’ın kendi kendini işten atıp, kıdem tazminatı aldığını açıkladı.

Mansur Yavaş açıklamasında: “Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü, aynı zamanda yönetim kurulu başkanı. Kendini işten atıyor. Gazetelere ‘istifa ettim’ diyor ama kendi kendini işten attığı için kıdem tazminatı alıyor. Fakirin fukaranın ekmeğinden alıyor. Hangi parti toplantılarına ne kadar ücretsiz ekmek gitmiş, hepsi savcılıkta.” dedi.

Yalova’da Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından belediye AKP’ye geçince Sarıduman da 3 ay önce Yalova Belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandı. Saruduman, hem belediye başkan yardımcısı hem özel kalem müdürü hem de belediyenin personel şirketinde yönetim kurulu üyesi oldu.

5 AY SONRA İSTİFA ETMİŞTİ

31 Mart’ın ardından belediye başkanlığı koltuğuna oturan Mansur Yavaş ve kamuoyunun tüm baskılarına rağmen istifa etmemekte direnen Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) bağlı Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, 5 ay sonra istifa etmişti.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Savcılık Sayın Yazdı

Savcılık ‘Sayın’ yazdı, ortalık yine karıştı

Ahmet Yaramış

Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış: “Yanlış Anlaşıldım”