in

SevdimSevdim

Keratin Saç Dökülmesini Durduruyor

Saçları yıpratan ve dökülmesine sebep olan sülfat ve paraben gibi maddeler, uygulanacak olan bakım ürünleriyle saç dökülmesini azaltıyor, düzenli kullanımlarda ise tamamen önlüyor.

keratin saç dökülmesi

Saç dökülmesi en çok şikayet edilen sağlık sorunlarının başında geliyor. Peki saç dökülmesi nedenleri nedir, neden olur, saç dökülmesine ne iyi gelir, saç dökülmesine karşı şampuan işe yarar mı, keratin saç dökülmesini önler mi, tamamı yazımızda.

Saç dökülmesi mevsim geçişlerinde özellikle belirgin hale gelir, bu sebeple uzmanlar keratin kullanımını önermektelerdir. Saç dökülmesine ne iyi gelir, saç dökülmesi nasıl geçer diye sorduğunuzu duyuyoruz.

Saçların dökülmesi, yıpranması ve kırılması kadınlarda görüldüğü kadar erkeklerinde sorunu haline geldi. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların sıklıkla karşılaştıkları bu durumu önleyen bir çok ürün mevcut ve keratin de bunlardan biri.

Saç dökülmesi neden olur sorusuna konunun uzmanları şöyle cevap veriyorlar. Özellikle mevsimsel değişikliklerde saçların yoğun olarak dökülmesinin sebebi olarak, saçlarda bulunan nem ve proteinin azalmasını işaret ediyorlar.

Özellikle mevsimsel değişikliklerde nem ve proteinin azalmasından kaynaklı cansız ve yıpranmış gibi görünen saçlar dökülmeye başlıyor. Bunun yanında kullanılan şampuan ya da saç şekillendiriciler de saçı yıpratabiliyor. Olumsuz hava koşullarının saç köklerine yaptığı etkileri ise besleyici kremlerle engellemek mümkün. Saç dökülmesinin nedenlerini en aza indirmek için keratin bakımı öneriliyor.

KERATİN BAKIMI NE İŞE YARAR

Saç dökülmesini engelleyen bakım ürünlerinden biri keratin özlü olanlardır. Saçların hem doğal hem de canlı görünmesini sağlayan keratin, düzenli aralıklarla kullanılması durumunda saç dökülmesini de durduruyor. Saç dökülmesini engellemek için pH dengesinin sağlanması gerekiyor. Keratin bakımını 3 aylık periyotlarda uygulamak dökülme oranını gözle görülür şekilde önlüyor. Saçın nem ve protein oranını dengelemek için saç bakımına özen göstermek gereliyor.

Saçları yıpratan ve dökülmesine sebep olan sülfat ve paraben gibi maddeler, uygulanacak olan bakım ürünleriyle saç dökülmesini azaltıyor, düzenli kullanımlarda ise tamamen önlüyor.

ERKEKLERDE SAÇ BAKIMI

Kadınlar saçlarının bakımına daha özenli yaklaşıyorlar. Fakat gün geçtikçe erkekler de iyi görünmenin bir koşulu olarak saçlarına bakım yapmaya başladılar. Saç dökülmesi sanılanın aksine erkeklerde daha sık görünüyor, bu sebeple de erkeklere de keratin bakımı öneriliyor.

HANGİ SAÇ ÜRÜNLERİ KULLANILMALI

Saç dökülmesine karşı şampuan kullanımı önem arz ediyor. Tabi herhangi bir şampuan değil. Marketlerden alışveriş yaparken saç bakımı için faydalı şampuanları ayırt edebilirsiniz. Normal bir saçın pH oranı yaklaşık olarak yüzde 4,55 olmalıdır. pH oranının dengelenmesi için sülfat ve parabenden arındırılması gereklidir. Saç dökülmelerini engelleyen keratin özlü bakım ürünleri kullanılmalı ve mümkün olduğu kadar içeriğinde sülfat, silikon ve paraben bulunmayan saç ürünleri kullanılması tavsiye ediliyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

Loading…

0
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli Nişanlandı

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli Nişanlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sondaj Gemisi'nden müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğal Gaz Rezervi Müjdesini Verdi