Ana Sayfa Sinema Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi Keskin Nişancı Filmleri

Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi Keskin Nişancı Filmleri

Avcılığa meraklı olabilirsin ya da çok iyi silah kullandığını düşünüyorsundur, bu keskin nişancı filmleri fikrini değiştirebilir.

1
1956
keskin nişancı filmleri

Erkek izleyiciler özellikle film seçimleri söz konusu olduğunda, keskin nişancı filmleri listelerini taramaya başlar. Kadınlar genellikle sırılsıklam drama ve aşk türlerini izlemeyi tercih eder. Aksiyon ve savaş filmleri ihanet, intikam, şiddet ve suç temalarıyla doludur. Bir de günü kurtaran kahraman keskin nişancı var.

Cesur askerler tarafından yapılan acımasız savaşın hesapları, cehennemi, karanlık deneyimleri ortaya çıkarır. Bu filmlerin tamamı olmasa da çoğu, şu anda dünyamızı muazzam şekilde şekillendiren ancak yine de insanlığın geleceğini etkileyen tarihe ve gerçek olaylara dayanmaktadır.

Erkekler genellikle keskin nişancı filmleri izlemeyi severler. Niye peki? Binlerce masum insanı acımasızca bombalayan, öldüren teröristlere karşı uzun, zorlu savaşlar kazanan kahramanlara özeniyor veya onlar gibi cesur olduklarını düşünüyor olabilirler.

Büyük film yapımcıları, sinemanın doğuşundan bu yana, beyaz perdeye bu tür heyecan verici, yürekleri hoplatan aksiyonu sundular. Kahraman veya başka bir şekilde tasvir edilen filmlerde yer alan keskin nişancılar, kurnaz ve gizli taktikler sergilerler. Nihayetinde savaşı kazanmak için en büyük düşmanı öldürmek üzere programlanmış ölüm makineleri gibidirler. Ve belki de uzun menzilli tüfeklerinin ucundaki adalet terazisine güveniyorlar.

En yeniden klasiğe, en iyi 24 keskin nişancı filmini rastgele sırayla sizlerle paylaşıyoruz. Tüm bu keskin nişancı filmleri hayal kırıklığına uğratmamayı vaat ediyor.

1. Snipers (2022 – iMDB: 6,4)

22 yaşında, Kore Savaşı sırasında sadece 32 günde 435 atışla 214 Amerikan askerini öldürerek veya yaralayarak rekor kıran genç bir asker olan keskin nişancı Zhang Taofang’ın hikayesi konu alınıyor. Yönetmenliğini Yimou Zhang ve kızı Mo Zhang üstleniyor. Koreli ve ABD’li küçük askeri grupların arasında geçen ve iki keskin nişancının Kore Savaşı savaşı sırasında karşı karşıya gelmesi olayına odaklanılıyor.

2. Jack Reacher (2012 – iMDB: 7,0)

keskin nişancı filmleri

Keskin Nişancı Filmleri arasında büyük olasılıkla izlediğiniz, izlemediyseniz işi gücü bırakıp mutlaka göz atmanız gereken yapımdır. Konusuna gelirsek: Pittsburgh kentinde sakin ve güneşli bir sabah, mesai saatinden hemen önce insanlar işlerine doğru koşturmakta, günlük telaşlarını yaşamaktadırlar. Tam bu sırada 10th Street köprüsüne bakan parkta, nehrin karşı yakasından gelen 6 el silah sesi duyulur ve birkaç dakika içinde 5 masum insan kanlar içinde yere yığılarak hayatını kaybeder. Usta bir nişancının elinden çıktığı belli olan bu olayı Pitssburg polis departmanının çözmesi ve katil zanlısını yakalaması fazla sürmez; daha 24 saat dolmadan 5 cinayetin faili yakalanır. Fakat sorgu esnasında hiçbir şey söylemeyen genç adam bir kağıda sadece “Jack Reacher’ı bulun!” yazar. Tüm kanıtlar gün gibi ortadayken eski bir asker olan Jack Reacher olayın görünmeyen yönlerini açığa çıkartacağı bir davanın içine girecektir. Olağan Şüpheliler filmiyle 1996’da En İyi Senaryo dalında Oscar almış olan senarist ve yönetmen Christopher McQuarrie’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu ikinci filmin başrolü ise Tom Cruise

BENZER YAZI: NETFLİX’TE HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ MAFYA KONULU EN İYİ GANGSTER FİLMLERİ

3. The American (2010 – iMDB: 6,3)

keskin nişancı filmleri

Tetikçiliğini de bir sanat gibi icra eden Jack, her zaman işini sağlama alan bir suikastçidir. Ancak son işinde tuzağa düşer ve sevdiği kadının ölümüne neden olur. Jack kendisine verilen işi yaptıktan sonra, mesleğini bırakmaya and içmiştir.Yeni işi için gittiği yer, kartpostallardan fırlamış, hayat dolu bir İtalyan kasabasadır. Oysa Jack için huzur çok uzaktadır, çevresindeki herkes potansiyel birer tehdit unsurudur. Günler geçtikçe Jack, kasaba halkı ile iletişim kurmaya başlar. Kasabada Clara adlı bir kadınla beraber olmaya başlayan Jack’in hayatı, Mathilde adlı Belçikalı’nın devreye girmesi yeniden allak bullak olacaktır. Sırlarla dolu bu kadınla birlikte, bu güzel İtalyan kasabası ölümle yaşamın buluştuğu bir yer olacaktır.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 EROTİK KORKU FİLMİ

4. Wanted – Aranıyor (2008 – iMDB: 6,7)

Wesley hayattan nefret eden zayıf ruhlu ve tembel bir genç adamdır. Hayattan nefret etmek için iyi ve güçlü gerekçeleri de vardır, çünkü yaptığı her işte başarısızdır. Eziktir, kaybedendir, itilir, kakılır, hayatta başarısızlığın yaşayan örneğidir. Çalıştığı işyerinde patronu tarafından azarlanır. Evindeki durum da farksızdır. Wes sürekli kaybettiği ve aşağılandığı için çareyi yüksek dozda panik atak ilaçları kullanmakta bulmuştur.Fox adlı bir kadının hayatına girmesiyle birlikte Wes’in eski yaşantısı sona erecektir. Fox market alışverişi esnasında Wesley ile karşılaşır ve onu yanına alır. O andan itibaren Wes’in uzun süredir kayıp olduğu için artık unutulan babasının da Kardeşlik adlı bir gizli örgüt için çalışırken öldürüldüğü ortaya çıkar. Yüzyıllık bir geçmişi olan ve eğitimli suikastçilerden kurulu Kardeşlik’nin işlevi, kaderin önüne geçilemez emirlerini yerine getirmektir. Bu örgütün tek bir ilkesi vardır: Binlerce insanı kurtarmak için bir kişiyi öldüreceksin!

BENZER YAZI: İZLEMEYENİN PİŞMAN OLACAĞI EN İYİ BİLİM KURGU FİLMLERİ

5. Keskin Nişancı (2014 – iMDB: 7,3)

keskin nişancı filmleri

Keskin Nişancı Filmleri arasında son zamanların en bilinen yapımı. Başrollerinde, Bradley Cooper yer alırken aynı zamanda, Sienna Miller, Kyle Gallner, Jake McDorman, Luke Grimes, Sam Jaeger, Owain Yeoman, Billy Miller ve Eric Close gibi başarılı isimlerde yer alıyor. Filmde cesaretli ve gururlu bir askerin yaşamını takip edebilirsiniz. Cesur ve son derece başarılı bir asker olarak bilinen Chris Kyle, zorlu ve son derece yoğun bir savaşın yaşandığı Irak’a silah arkadaşlarını korumak için gönderilir. Kyle gerçekten de tam bir keskin nişancı olup, yetenekleri ile pek çok savaş alanında görev almıştır. Keskin nişancı olma özelliği savaş meydanında kendisi ve arkadaşları için son derece faydalı olmuştur. İsabetli atışları ile beraber savaş alanında pek çok kez arkadaşlarının hayatını kurtaran Chris, bu kez de Irak’da arkadaşlarını korumak için görevlendirilir. Üstün keski nişancı görevleri ile savaş alanında adeta bir efsane olarak bilinir. Bu başarıları çok geçmeden düşman birlikleri tarafında da duyulunca kendisi bir hedef haline gelir. Bir diğer yandan ise her ne kadar profesyonel bir asker olsa da aklı, Amerika’da evde bıraktıklarındadır.

BENZER YAZI: AMAZON PRİME’DAKİ EN İYİ 12 ROMANTİK FİLM

6. Kavanoz Kafa – Jarhead (2005 – iMDB: 7,0)

Anthony Swoff, Sacramento’da Camus okuyan bir gençtir. 1980’lerin sonlarında askere alınır. Kim olduğunu bilmediği ve esas nedeni de kavrayamadığı bir düşmana karşı savaşması gerekmektedir. Körfez Savaşı sırasında Amerikalı askerler, kendilerine yapılan saç tıraş modeli için bir isim takmışlardır. Kavanozkafa. Yani Jarhead. İşte savaşta duruşları da zaten tam da bu ironik yaklaşım etrafında döner. Aksi takdirde gönüllülük kisvesi altında direnç gösterip de mücadele etmeleri o kadar kolay olmayacaktır. Anthony Swofford’un romanından uyarlanan filmin yönetmeni Sam Mendes.

BENZER YAZI: ALEXANDRA DADDARİO FİLMLERİ

7. Er Ryan’ı Kurtarmak (1998 – iMDB: 8,6)

keskin nişancı filmleri

Dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın (Matt Damon) ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır. Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır. Ancak yüzbaşı John Miller (Tom Hanks) tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır.

BENZER YAZI: NETFLİX PLATFORMUNDA YAYINLANAN EN İYİ 25 PSİKOLOJİK GERİLİM FİLMİ

8. Üç Kral (1999 – iMDB: 7,1)

Bir grup maceraperest Amerikan askeri Irak’taki Körfez Savaşı’nın hemen ardından ülkelerine dönmeyip, çölün derinliklerinde gömülü olduğu söylenen bir hazineyi bulmaya karar verirler. Bir haritanın kılavuzluğunda yaşamlarını değiştirecek ve onları onurlu bir mücadeleye sürükleyecek macera dolu bir yolculuğa adım atarlar.

BENZER YAZI: ÖRÜMCEK ADAM (SPİDERMAN) FİLMLERİ İZLEME SIRASI

9. Avcı (1978 – iMDB: 8,1)

keskin nişancı filmleri

Vietnam sonrası sendromunu en iyi anlatan Keskin Nişancı Filmleri arasında listelenen AVCI, savaş sonrası her şeyin bittiğine ve artık her şeyin iyi olacağına inanmak isteyen bir kaç arkadaşın sivil yaşama uyum sağlayamamaları öykünün odak noktasını oluşturuyor. Savaşın insanlar üzerindeki tahribatı ile bir savaş karşıtı film olmasının yanısıra, Michael Cimino’nun karakterler üzerinde yaptığı usta çalışmayla da öne çıkan bir film. Birlikte savaştığı ve aynı kasabaya döndüğü arkadaşına yardım etmek için elinden geleni yapan Robert De Niro’nun varlığını ve usta oyunculuğunu da vurgulamadan geçmemek gerek. Bu arada, filmde savaşın anlamsızlığını vurgulayan Rus ruleti sahnesi çok beğenilmiş ve konuşulmuştu…

BENZER YAZI: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM

10. Savaş Günahları (1989 – iMDB: 7,1)

Dünya tarihinin kanlı sayfalarından bir yaprak: Vietnam Savaşı. Beş Amerikan askeri, yerli halktan bir kızı kaçırarak tecavüz eder. İçlerinden sadece biri, bunu reddetse de, diğerlerine engel de olmaz. Genç kızın daha sonra öldürülmesiyle olayın asla kapanmayacak insani boyutu açılacaktır. Tek bir olay üzerinden, genel olarak savaşın insanı acımasızlaştıran yönlerini eleştirel bir gözle ele alan Brian De Palma imzalı film, savaş karşıtı filmler arasında önemli yeri olan bir çalışma.

BENZER YAZI: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ

11. Kara Şahin Düştü (2001 – iMDB: 7,7)

keskin nişancı filmleri

1993’te birleşmiş milletlerin Somali’ye yiyecek yardımı yapmasının ardından gelen yardımları adamları tarafından toplatan Mohamed Farrah Aidid onbinlerce insanın ölmesine yol açmıştır. Bu olaya bir son vermek için özel eğitimli bir ekibin Aididin iki önemli adamını şehir merkezinde bir binada yakalamasına karar verilir. Plana göre şehre helikopterle gidilecektir binada 2 adam yakalanarak sıcak çatışma olmadan geri dönülecektir. 45 dakikada bitmesi planlanan bu görev helikopterlerden birinin düşürülmesiyle bir anda tersine döner. Bundan sonra sayıları az olan askerlerle binlerce Somali isyancısı 18 saat süren bir savaşa başlar.

BENZER YAZI: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ

12. Tetikçi (2007 – iMDB: 7,1)

Keskin Nişancı Filmleri arasında benim favorim: Eski bir keskin nişancıdan (Mark Wahlberg) son bir görev için işine geri dönmesi istenir. Ancak bu yeni görevi sırasında ABD Başkanına yönelik bir suikast senaryosu tuzağına düştüğünü fark etmesi uzun sürmez. Öncelikle bu komplo üzerindeki karanlık perdeyi kaldırmak zorundadır.

BENZER YAZI: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ

13. 12 Savaşçı (2018 – iMDB: 6,5)

keskin nişancı filmleri

11 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde, takım liderliğini Mitch Nelson’ın (Chris Hemsworth) yaptığı bir ABD özel kuvvetler ekibi, çok tehlikeli bir görev için Afganistan’a ilk ayak basan Amerikan askerleri olacaktır. Kayalıklarla dolu dağlar içinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’u (Navid Negahban), onlarla birlik olarak Taliban ve onların müttefikleri El Kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar. Karşılıklı güvensizlik ve kültür farkına ek olarak, Amerikalı askerler, Afgan atlı askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamak zorundadırlar. Bu zor kurulan bağa rağmen, yeni ortaklar çok güç durumlarla karşılaşırlar. Sayıca ve silah olarak azken, kendilerini öldürmeye çalışan acımasız bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ DİN VE İNANIŞ KONULU EN İYİ 7 BELGESEL

14. Kapıdaki Düşman (2001 – iMDB: 7,5)

Tarihin devasa dönüm noktalarının birinin gözalıcı canlandırması Keskin Nişancı Filmleri arasında ‘Kapıdaki Düşman’ ile karşımıza çıkıyor… Yıl 1942. Naziler Rusya’da ölümcül bir harekata girişmiştir. Kruschev’in (Bob Hoskins) liderliğindeki Stalingrad vatandaşlarıysa cesur bir direnişe geçmiş, yerel halk kahramanı Vassili Zaitsev’in (Jude Law) ışığıyla tek yumruk haline gelmiştir. Uzman bir keskin nişancı olan Vassili’nin gösterdiği kahramanlıklar en yakın arkadaşı politik subay Danilov (Joseph Fiennes) tarafından yürütülen bir propaganda sayesinde efsaneleşmiştir. Vassili’yi durdurmak için Almanlar en iyi keskin nişancıları olan Albay Konig’i (Ed Harris) Stalingrad’a gönderirir…

BENZER YAZI: EVİNİZDE OTURURKEN NETFLİX’TE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 99 GÜZEL FİLM

15. Tetikçi (1993 – iMDB: 6,1)

keskin nişancı filmleri

Amerikalı denizciler Panama kanalı yakınlarında bir grup adamla karşı karşıya gelir. İki grup arasındaki savaş kanlı olaylara sahne olur. İyi bir sniper filmi olan “Keskin Nişancı” bol heyecanlı ve aksiyonlu dakikalar sunmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Billy Zane, Tom Berenger ve Aden Young gibi isimler yer alırken yönetmen koltuğunda da Luis Llosa oturmaktadır.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 8 BOKS KONULU FİLM

16. Ölümcül Tuzak (2008 – iMDB: 7,5)

Film, muharebe sırasında bombaları etkisiz hale getirmekle görevli askerlerin yaşamından bir kesit sunuyor. Çavuş James yeni atandığı görevinde, yüksek eğitim almış bir grup askeri şiddet dolu bir çatışmaya gönderir. James adeta ölüme meydan okurca kaygısız davranmaktadır. Askerler yeni ve vahşete eğilimli önderlerini zaptetmeye çalışırken, şehirde kaos başlar.

BENZER YAZI: DİSNEY’İN 2022 YILINDA YAYINLANACAK FİLMLERİ VE VİZYON TARİHLERİ

17. Full Metal Jacket (1987 – iMDB: 8,3)

keskin nişancı filmleri

Amerikan Ordusu ve Vietnam Savaşını konu alan Keskin Nişancı Filmleri arasında bir Stanley Kubrick bakışı. Filmin başlarından ortalarına kadar askeri disiplinin farklı kişiliklerdeki askerler üzerinde nasıl bir etki yarattığını izliyoruz. Bu etki daha çok psikolojik bir tahribat olarak yorumlanabilir. Filmin geri kalanında savaş alanındayız ve tüm gerçekliği ile savaşı hissediyoruz . Filmin, esas olarak bir savaş filmi olması dışında özetlenebilecek bir konusu yok fakat bu konunun işlenişi savaşın insanları ne hale getirdiğini anlatmaya yetiyor. Kurguda kullanılan savaş bunu göstermek için bir araç sadece. Bu yüzden, bir ‘Rambo’ filmi beklentisi içinde olmayınız.

BENZER YAZI: NETFLİX BEST MOVİES: HEMEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 FİLM

18. Hizmetiniz İçin Teşekkürler (2017 – iMDB: 6,6)

David Finkel’in aynı adlı romanından sinema ekranlarına uyarlanan film, Irak’tan ülkesine dönen bir grup askerden biri olan Adam Schumann’ın (Miles Teller) Post-Travmatik Stres Bozukluğu yaşaması üzerine sivil hayata ve ailesine karşı yabancılaşmasını anlatıyor.

BENZER YAZI: KOMEDİ FİLMLERİ – ÇOK İZLENEN IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ 26 KOMEDİ FİLMİ ÖNERİSİ

19. Çakal (1997 – iMDB: 6,4)

keskin nişancı filmleri

Çakalın öykü akışındaki temel unsur, FBI Başkan Yardımcısı Carter Prestn, (Sidney Poiter) yer altı örgüt üyesi Irlandalı Declan Mulqueen (Richard Gere) ve Rus istihbarat görevlisi Valentina Koslova (Diane Gere) arasında kurulan zoraki bir ittifaktır.Çakal (Bruce Willis) takma adıyla ün salmış geçen yüzyılın en acımasız teröristinin izini sürmek amacıyla biraraya gelmişlerdir. Birbirlerine karşı tam anlamıyla yabancı olan bu üçül, zaman içinde hayatta kalabilmek amacıyla birbirlerine destek olmak zorundadırlar. Birbirlerine güvenmek ve aralarında sıkı bir işbirliği bulunması gerektiğini anlarlar. Peşlerinde oldukları bu esrarengiz katilin geride bıraktığın elektronik ipuçlarının peşine düşerler. Tıpkı korku almış bir tazı gibi.Ancak her defasında bu ipuçları onlara hiçbir fayda sağlayamaz. Bu arada geriye sayım hızla devam etmekte. Çakal söylediği terör eylemini gerçekleştirmek için olanca gücüyle çalışmaktadır.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DOĞAL AFET VE FELAKET FİLMİ

20. Telefon Kulübesi (2002 – iMDB: 7,1)

Stu Shepart (Colin Farrell) New York’ta başarı basamaklarını tırmanmakta olan hırslı bir reklamcıdır. Hayatındaki her şey, karısını aldatırken kullandığı telefon kulübesine gelen bir çağrıya yanıt vermesiyle değişir. Artık ona telefon açan ve yukarıdaki binalardan birisinde görünmeyen nişancının (Kiefer Sutherland) merhametine muhtaçtır…

BENZER YAZI: KIYAMET SONRASINI VE DÜNYANIN SONUNU KONU ALAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 FİLM

21. Sniper: Duvar (2017 – iMDB: 6,2)

keskin nişancı filmleri

Irak’ta savaşmakta olan iki Amerikan askeri olan Matthews (John Cena) ve Isaac (Aaron Taylor-Johnson), çölün ortasında terk edilmiş gibi görünen bir bölgedeki boru hattı inşaatında öldürülen Amerikalılarla ilgili araştırma yapmaktadır. 22 saat sabırla gizlendikten sonra tehlike olmadığına ikna olarak saklandığı yerden çıkan Matthews, cesetlere yaklaşınca başka bir keskin nişancının yaylım ateşine maruz kalır ve yaralanır, Isaac de yaralanmasına rağmen kendini son derece dayanıksız bir duvarın arkasına güç bela atar. Telsizle yardım isteyen Isaac, Iraklı keskin nişancının da telsizde olduğunu ve konuşmalarını dinlediğini fark eder. Isaac ve Matthews, gerçek bir kedi-fare oyununun ortasında kalmıştır.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ

22. Elephant White (2011 – iMDB: 5,0)

Kızı beyaz kadın tacirlerince öldürülen bir işadamı, kızının öcünü alması için kiralık bir katil tutar.İşe koyulan suikastçı garip olaylarla karşılaşacaktır…

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 14 SERİ KATİL FİLMİ

23. Jason Bourne: Geçmişi Olmayan Adam (2002 – iMDB: 7,8)

keskin nişancı filmleri

Bir İtalyan balıkçı teknesi, ölmek üzere bir adamı bularak kurtarır. Genç adam iyileştiğinde, ciddi bir hafıza kaybı geçirdiği farkedilir. Kim olduğunu ve o hale nasıl düştüğünü hatırlamamaktadır.Kim olduğunu araştırırken, bazı özel yetenekleri olduğunu farkeder. Yakın dövüş ve yabancı dillere inanılmaz yatkınlığı vardır. Marie adlı güzel kadının da yardımıyla kendisini öldürmeye çalışan suikastçilerden kaçarak kimliğini bulmaya çalışır…

BENZER YAZI: ÜCRETSİZ VE YASAL OLARAK ÇEVRİMDIŞI İZLEMEK İÇİN FİLM İNDİRME SİTELERİ

24. Büyük Hesaplaşma (1995 – iMDB: 8,3)

Miami Vice ile televizyon tarihinin en önemli polisiye dizisini gerçekleştiren Michael Mann, suç dünyasını en iyi yansıtan filmlerden biriyle çıktı karşımıza. Kovalanan, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta bir soyguncu Neal McCauley’dir. Kovalayan ise başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna’dır. Los Angeles dekorunda birbirine çok benzeyen ve aslında başka şartlarda iki iyi dost olabilecek bu iki sıkı adam arasında büyük bir kovalamaca yaşanıyor. Birbirleriyle sadece iki kere yüzleşiyorlar. Birincisinde kahve eşliğinde güzel güzel sohbet ediyorlar, ikincisinde ise birinin ölmesi gerekiyordur.

BENZER YAZI: ANGELİNA JOLİE FİLMLERİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz