3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKim KimdirKırmızı Oda Boncuk Kimdir? Boncuk'un Hastalığı Nedir?

Son Yazılar

Kırmızı Oda Boncuk Kimdir? Boncuk’un Hastalığı Nedir?

Son ayların en çok izlenen yapımlarından biri Kırmızı Oda dizisi biliyorsunuz. Her bölümde farklı konular ele alınan dizinin 13. bölümünde Boncuk karakteri konuya dahil oldu. Peki Kırmızı Oda Boncuk kimdir, Boncuk’un hastalığı nedir?

kırmızı oda boncuk kimdir

Kırmızı oda dizisinin 13. bölümünde konulardan birine dahil olan Boncuk karakterini kim canlandırıyor. Kırmızı Oda Boncuk karakterine Burcu Biricik hayat veriyor. Kırmızı Oda dizisinin ilk şizofreni hastası olan Boncuk, hayalindeki dervişlerle konuşuyor, gülüyor ve çevresinden kopuyor. Burcu Biricik, Boncuk karakteriyle aslında hayatımızın bir gerçeği ile yüzleştirecek bizi. Peki Kırmızı Oda Boncuk kimdir, neden hastalanmıştır, hastalığı nedir?

kırmızı oda boncuk kimdir

Kırmızı Oda Boncuk Kimdir?

Kırmızı Oda dizisine dahil olan Boncuk karakteri 30 yaşlarındadır. Kocasından psikolojik şiddet görmüştür. Aslında güzelliği başına bela olmuş da diyebiliriz. Hollanda’da yaşayan Sadık ve Boncuk 7 yıllık evlilerdir. Sadık eşini hiç dövmemiştir fakat genç ve güzel kadını eve kapamıştır. Yıllardır Hollanda’da yaşayan Boncuk, eve o kadar fazla kapatılmıştır ki,Türkçe haricinde bir dil bilmemektedir. Bakkala gittiğinde bir ekmek alacak kadar bile Felemenkçe öğrenmemiştir. Boncuk adeta ev hapsine girmiştir. Eşi Sadık, fabrikada çok yoğun çalışmasından dolayı, Boncuk’u adam gibi gibi dışarıda gezdirmemiştir bile. Zamanla psikolojisi bozulan Boncuk’taki bu değişimi bile görmemiştir Sadık.

kırmızı oda burcu biricik

Kırmızı Oda Boncuk hastalığı nedir peki? Boncuk çok yalnız kalmıştır ve zaten potansiyeli olan hastalığa daha çabuk yakalanmıştır. Zihin oyunlarına engel olamayan Boncuk, hayalinde yaşattığı yeni arkadaşlar edinmiştir: “3 Derviş“. Sakallı yaşlı dervişler, Boncuk’un aslında hayalinde canlandırdığı yeni dostlarıdır ve Boncuk kendisini daha uygun biriyle evlendireceklerini düşünmektedir. Çünkü hem çok yalnız hem de Sadık’ın kendisine uygun olmadığını bilinçaltında düşünmektedir.

kırmızı oda burcu biricik

Ağır bir depresyonun daha ilk aşamasında olan Boncuk, şizofren hastasıdır. 3 dervişi sadece kendisi görmektedir ve başkalarının onları görememesine ve bu iletişimi anlamamasına sinir olmaktadır. Her konuda 3 dervişten onay istemektedir. Sadık şaşırtıcı bir şekilde işe yarar bir hareket yapıp, onu en sonunda psikiyatriste getirmiştir. Ama saf Sadık, hala ne olup bittiğini anlamamıştır. Maalesef Boncuk şizofren, ama Sadık da salak, bu nasıl evlilik anlamak mümkün değil? 🙂

kırmızı oda burcu biricik

Kırmızı Oda Boncuk’un Hastalığı ne?

Kırmızı Oda dizisinde Boncuk’un hastalığı nedir? Boncuk, şizofreni hastalığının bir türüne sahiptir. Tedavi edilmediği durumlarda buna benzer hayali kişilerle sohbet edebilirler. Bazıları sadece kendilerinin duydukları sesler işitirler. Tedavileri sonunda şizofreni hastalığından kurtulamazlar. Ömür boyu kontrol ve ilaç tedavisine devam etmeleri gereklidir.

Burcu Biricik Kimdir?

burcu biricik kimdir

Son olarak Netflix’in Fatma ve Blue TV’nin İnsanlar İkiye Ayrılır dizilerinde yer alan Burcu Biricik şimdi de Kırmızı Oda dizisinde konuk oyuncu olarak yer alacak. 4 Mayıs 1989 Antalya doğumlu olan Burcu Biricik 31 yaşındadır.

burcu biricik kimdir

2019 da Kuzgun dizisinde hayat verdiği Dila karakteri ile izleyicini gönlünde taht kura Burcu Biricik 8. Gün dizisinde ise başarısızlığı tatmıştır. Burcu Biricik’in ünlü olduğu dizi ise Hayat Şarkısı dizisi olmuş hayat verdiği Hülya karakteri ile çokça sevilmiştir.

burcu biricik eşi

Burcu Biricik 1.70 metre boyunda, 53 kilo ağırlığındadır ve Emre Yetkin ile evlidir.

Kırmızı Oda Boncuk Fragmanı

Burcu Biricik İnstagram

Burcu Biricik’i instagram hesabından takip edebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer dizi yazılarımız da ilginizi çekebilir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!