3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Eylül 20, 2023
Ana SayfaKafeGüzellikKısa ve Uzun Saçlar İçin En Güzel Erkek Saç Modelleri

Son Yazılar

Kısa ve Uzun Saçlar İçin En Güzel Erkek Saç Modelleri

Yüz yapısına uygun, dışarıdan güzel görünecek erkek saç modelleri listesi hazırladık. Hem uzun hem de kısa saçlı erkekler mutlaka bakmalı!

Kadınlar saçlarına fazlasıyla önem verirler, ya peki erkekler? Erkek saç modelleri bakımlı erkekler için çok önemlidir. Hatta bazıları haftada bir defa kuaföre giderek saçlarını düzelttirirler. Elbette bakımlı ve dışarıdan güzel görünmek önemlidir. Fakat burada önemli olan hangi yüz tipine hangi saç uygun sorusunun cevabını bulmak önemlidir. Modeller arasında yüz şekline göre bir araştırma yaptık, kısa ve uzun saçlı erkeklerde saç modelleri incelememiz, kuaförünüzle konuşma vaktinizin geldiği anlamını taşıyabilir. İşte erkeklerin tercih ettiği veya yakıştırdığı en güzel erkek saç modelleri listemiz…

erkek saç modelleri

Erkek Saç Modelleri

Ülkemizin yakışıklı erkekleri genellikle düz ve kısa saç modelleri tercih ediyorlar. Bu sebeple saçına şekil veren erkekleri dışarıda görmekte zorlanıyoruz. Bu sebeple erkekler için kısa saç modelleri üzerinde de bir araştırma yaptık. Peki, erkekler hangi kısa saç modelleri tercih etmektedir?

erkek kısa saç modelleri

Erkek kısa saç modelleri seven kişiler için önerimiz, eskiden “amerşkan traşı” tabir edilen saç modeli ideal olacaktır. Özellikle saçı düz olan erkeklere tavsiye edilen bu saç modelinde, yanlar 1 veya 2 numara ile kısaltılması ve üst tarafların ise uzun bırakılması, gayet hoş bir görünüm yaratacaktır. Üst taraftaki saçlara şekil vermek için ise jöle yerine, kesinlikle saçı besleyen bir wax kullanmanızı tavsiye ederiz.

erkek kısa saç modelleri

Erkek saç modelleri arasında son zamanlarda revaçta olan bu stilde, yanlar kısa üst taraf ise şekil verilebilecek uzunlukta olmalıdır. Üst taraftaki uzun saçlar için şekil verildikten sonra saç tutucu sprey kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu modelde wax ve jöle tavsiye edilmemesinin sebebi, spreyin doğal bir görünüm vermesinden dolayıdır. Erkek saç modelleri arasında 2022 yılında en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

erkek saç modelleri
Yanlar kısa ve üst uzun bırakılarak güzel bir görünüme sahip olunan erkek saç modelleri

Erkek düz saç modelleri arasında sürekli şekil vermekle uğraşmayacağınız, dağınık ama bir o kadar da güzel görünen saç modeli. Saçlarınızın boyu hemen hemen aynı ise fazla uğraş gerektirmeyen bu erkek saç modelini deneyebilirsiniz. Çok az bir jöle ile saçınıza hızlıca şekil verip cool bir havaya girebilirsiniz.

erkek dağınık saç modelleri

3 Numara Erkek Saç Modelleri

Saç modelleri arasında 3 numara tabir edilen saç modeli, hemen hemen her zaman en çok kullanılan şeklilerden biridir. Öncelikle erkek kısa saç modeli denemek isteyen her yaştan kişi kolay kullanımı sebebiyle 3 numara saç modelini tercih eder. Peki 3 numara saç modeli kimlere yakışır, 3 numara saç modelleri hangileridir?

Saçlarında dökülme, kırılma ya da kepek sorunu olanların tercih etmesi gereken 3 numara saç modeli, erkekler tarafından en sık tercih edilen kesim şeklidir. Saçın her bir tarafı 3 numaraya vurulması ile elde edilen modeldir. Fakat son zamanlarda yanlar 3 numara, üst kısım çok hafif olması kaydıyla 4 numaraya vurulmasıyla görünüm olarak hoş duruyor. Peki erkek kısa saç modelleri arasında 3 numara nasıl bir kesimdir?

Erkekler’in çok tercih edilen saç modelleri arasında bulunan 3 numara, kafa yapısının arka tarafı oval yani kavisli olan herkese mükemmel derecede yakışır. Bakınız yukarıda kendi fotoğrafımı ekledim :p .

Modeller arasında yeni bir kesim şekli girdi hayatımıza: Çizgi attırma. Saça atılacak çizginin belirgin olabilmesi için en ideal erkek saçı modeli ise 3 numara saç traşıdır. Dışarıdan görüntüsü gayet hoş olan kesik çizgi atılmış saç modelleri 2021 yılında baya popülerdi, bakalım 2022’de de devam edecek mi?

erkek saça çizik atma

Uzun erkek saç modelleri

2022 yılında moda olan erkek uzun saç modellerini sizler için inceledik, hepsini detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Hadi bakalım “2022 erkek uzun saç modelleri” hangileridir? En güzel erkek uzun saç modelleri nelerdir? İşte, 2022 yılında erkeklerin en çok tercih edeceği uzun saç modelleri…

erkek dalgalı saç modelleri

2021 yılında kısa kadar erkek uzun saç modelleri de çok kullanıldı. Özellikle dalgalı saça sahip olan erkekler şanslıydı. Çünkü 2021 yılında en çok tercih edilen erkek uzun saç modellerinin başında geldi. Saçlarınız çok düz ise, hafif bir saç şekillendirici kullanarak kendiniz dalgalandırmaya çalışabilirsiniz.


Dağınık erkek saç modelleri

Dağınık Uzun Saç Modeli

Topuz Saç Modeli

2017 yılından beri moda olan topuz saç modeli, erkek uzun saç modelleri arasında en dikkat çekici olan kesim şeklidir. Bu modelin ingilizce adı “Man Bum Hairstyle” olarak geçmektedir. Uzun saçlı erkeklerin saçlarını başın arkasında ya da üst orta kısımda toplayarak kullandıkları bu model, kullanım açısından çok rahattır. Eğer saçlarınız uzunsa, arka ya da üst kısımda lastik toka ile tutturarak toplayabilirsiniz

Topuz Saç Modeli

Dağınık Topuz – At Kuyruğu Saç Modeli

Topuz saç tipinin farklı bir model ile kullanılmasıdır. Man Bum modelinin dağınık şekilde toplanması şeklidir. Erkek uzun saç modelleri arasında tercih edilen bu toplama şekli, kullanım rahatlığı ve doğal görünümü ile dikkat çekicidir. Ayrıca erkek topuç saç modelinde jöle, wax veya saç tutucu sprey kullanmanız da gerekmez.

Erkek At Kuyruğu Saç Modeli

Mohawk Erkek Saç Modeli

Kısa ve uzun modelleri bulunan Mohawk Erkek Saç Modeli, gerçekten güzel kesimle, bence en dikkat çekici ve estetik erkek saç modelleri arasındadır. Son yıllarda özellikle Avrupa’da çok kullanılmaktadır. Saçınızın ön kısmı uzunsa hemen deneyebilirsiniz. Saçı istenen şekilde tutabilmek için saç tutucu sprey kullanılması önerilmektedir.Arka kısımlara ise az miktarda wax sürerseniz tadından yenmez.


2022 Erkek Saç Modelleri

  1. Kıvırcık ve salaş saç stili
  2. Asimetrik saç kesimi
  3. Orta boy saç kesimi
  4. Önden uzun saç modelleri
  5. Keskin çizgili saç modelleri
  6. Karmaşık saç stili
  7. Erkek topuz saç stili
  8. Dağınık dalgalar
  9. Uzun ve düz saçlar
  10. Orta uzun dalgalı saçlar

Kıvırcık ve Salaş Saç Modeli

Erkek saç modelleri arasında doğal görünümü ile en çok tercih edilen kesim kıvırcık ve salaş saç modelleri olarak gözümüze çarpıyor. 2022 yılının en beğenilen saç tasarımları içinde saçı kıvırcık ya da yoğun dalgalı olan herkesin kullanabileceği, dikkat çekici bir tasarım. Oval ya da keskin hatlı yüz tipine uyacak bu model ile sokakların tozunu attırabilirsiniz. En yeni erkek saç modellerinden olan kıvırcık ve salaş saç modeli denemek isteyenler için…

Erkek Kıvırcık ve Salaş Saç Modeli

Asimetrik Saç Kesim Modeli

Saçlara bak dedirtmek isteyenlerin saç modeli asimetrik saç kesimi! Doğal görünümlü ve farklı değil mi? En güzel erkek saç modelleri arasında sıradışı fakat bir o kadar da estetik görünen bu saç tipi asimetrik saç modeli, 2021 yılında da moda olacağa benziyor. Saçlarınız ince ve gür ise bu saç modelini kullanabilirsiniz.

Erkek Asimetrik Saç Kesim Modeli

Orta Boy Saç Kesim Modeli

En moda tasarımlarından biri orta boy saç kesimidir, erkek saç modelleri 2022 kategorisinde ön plana çıkan ve ülkemizde en çok tercih edilen kesim şeklidir. Saçlarınız sık ve orta uzunlukta ise, hemen kuaföre gidip aşağıdaki gibi bir saç modelini deneyebilirsiniz. Erkek orta boy saç kesiminde, yanlar kısaltılıyor, ön kısım uzun bırakılıyor ve arkaya doğru hafifçe kısaltılıyor. Erkek saç modelleri içinde en havalı kesimlerden birisi, sizce de öyle değil mi?

Erkek Orta Boy Saç Kesim Modeli

Önleri Uzun Saç Modeli

En beğenilen erkek saç modelleri arasında bulunan bu kesim, son yıllarda revaçta. Erkek moda saç tasarımları içinde önleri uzun saç modeli, ne uzun ne de kısa saç sevenlerin tercih ettikleri saç modelidir. Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi, oldukça havalı bir saç. İyi bir kuaförün kolaylıkla bu modeli verebileceğini söyleyebilirim. 3 haftada 1 düzeltme istediğini de söylememiz gerekli. Saçın şeklini korumak için çok az wax ve saç tutucu sprey kullanılması gerekmektedir.

Erkek Önleri Uzun Saç Modeli

Keskin Çizgili Saç Modeli

Siz de mutlaka dışarıda keskin çizgili saç modeli yaptıran erkekler görmüşsünüzdür. 2021 yılında pek de görülmeyen bu kesim şekli, 2022 ve 2023’de moda olacağa benziyor. Erkek saç modelleri arasında oldukça karizmatik bir hava oluşturan 2022’nin moda saç tasarımını denemek istemez misiniz?

Erkek Keskin Çizgili Saç Modeli

Karmakarışık Saç Modeli

Erkeklerin kullanabileceği en kolay saç şekli karmakarışık olanıdır. Özellikle saçınız dalgalı veya kıvırcık ise çok karizmatik bir hava sağlayabiliyor. Erkek saç modelleri 2022 kategorisi içinde yer alan bu havalı saç modeli, sabah uyandığınızda saçınızla çok da uğraşmanızı sağlamayacak bir model. 2022 yılının en çok tercih edilen saç modelleri arasında kalmaya devam edeceği de kesin!

Erkek Karmakarışık Saç Modeli

Erkek Topuz Saç Modeli

Uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği saç modeli olan erkek topuz saç modeli, en çok beğenilen erkek saç modelleri arasında yer alıyor. Saçların uzun olmasından dolayı, bakımına özen göstermek gereklidir. Saça özel bakım kremleri mutlaka kullanılmalıdır. Saçınız hafif dalgalı ise, topuz saç modeli daha şık duracaktır. Elbette düz saçlı erkeklerinde topuz saçı kullanması karizmatik bir hava verir. Erkek topuz saç stili bu sezonun en güzel ve en çok tercih edilen modellerinden biri olarak harika bir tasarıma sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Erkek Topuz Saç Modeli

Dağınık Dalgalı Saç Modeli

Erkeklerde en güzel duran modellerden biri olan dağınık dalgalı saçlar, havalı görünmek isteyen erkeklerin tercih ettiği modeldir. Bu saç modelinde sakal ve bıyık kullanılmaması özellikle tavsiye ediliyor. Kullanımı kolay, fazla bakım istemeyen, kuaförde sık sık düzelttirmeye gerek duymayan 2022’nin en moda erkek saç tasarım modelidir.


Uzun ve Düz Erkek Saç Modelleri

Kendine güvenen, egosundan arınmış, sadece kendine yakışanı yapan başka insanları pek de takmayan düz saçlı erkeklerin tercih ettiği uzun saç modeli bence gerçekten çok havalı. Yürürken rüzgarın etkisiyle havalanması ayrı bir karizma katacaktır. Uzun saç modelini kullanmak isteyen erkeklere tavsiyemiz ise, duş alırken özellikle kaliteli saç bakım kremleri kullanmaları olacaktır. Uzun saça yakışacak diğer bir tamamlayıcı ise kirli sakal olacaktır. Saçların aynı boyutta olması, kırıklardan arındırılmış olması daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Erkek Uzun ve Düz Saçlar Modeli

EN GÜZEL ERKEK SAÇ MODELLERİ 2022

Erkek uzun saç modelleri ve erkek kısa saç modellerini sizler için inceledik. Bununla birlikte erkek saç modelleri içinde en beğenilen 3 numara saç kesimi üzerinde de durduk. Kıvırcık, dağınık, topuz saç modellerini elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Eğer sizlerde saç tasarımınızı sayfamızda yayınlamamızı isterseniz, bizimle paylaşabilirsiniz.

Erkeklere özel en güzel saç modelleri listesi yapmış olduk. Elbette beğenilen tasarımları herkes uygulamak ister. Fakat unutulmamalı ki saç belirgin yapan yüz tipidir. Her yüze, her kafa yapısına her saç uymayabilir.

İşte, sizler için özenle seçtiğimiz 2022 en güzel erkek saç modelleri ve şekilleri

en güzel erkek saç modelleri

Erkek Kıvırcık Saç Modeli

Erkek saç modelleri yazımızı umarım beğenmişsinizdir, eğer merak ettiğiniz şeyler olursa ya da yazımızı beğendiyseniz lütfen aşağıda yorumlarınızla belirtmeyi unutmayınız. 🙂

Bizi twitter‘dan ya da google haberlere üye olarak da takip edebilirsiniz.


Merak edebileceğiniz diğer yazılarımıza da bakmalısınız

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!