Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaHayat'Kız Arkadaşım Çok Kıskanç': Duygularını Yönetmenin 18 Yolu

Son Yazılar

‘Kız Arkadaşım Çok Kıskanç’: Duygularını Yönetmenin 18 Yolu

İşte 'kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım' diyenler için, sevgilinizin duygularını etkili şekilde yönetmenizi sağlayacak 18 yöntem.

Hayatınızda kıskanç bir kız arkadaşla uğraşıyorsanız, ne yapacağınızı tam olarak bilmiyor olabilirsiniz. Kıskançlık normaldir ama öyle bir an gelir ki ‘yeter artık’ diyebilirsiniz. İşte bu yazımızda ilişkinizin bozulmaması için dikkat etmeniz konulara odaklanacağım. Kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım diye soran erkeklerdenseniz, size kız arkadaşınızın duygularını yönetmek için uygulayacağınız 18 yöntemden bahsedeceğim. Pişt erkekler, dikkatli okuyun!

Kadınlar, sevdiği erkeğin başka birine baktığını veya onunla ilgilenen birini izlediğini gördüğünde biraz kıskanması insani bir davranıştır. Ancak güvensizlikle özdeş olduğu bir nokta vardır. Kıskanç kız arkadaş seni boğacak kadar güvenmiyorsa, onunla birlikte olmaya değip değmeyeceğini bir düşün.

Erkekler kendilerini kıskanan kızları severler fakat zamanla bu davranış tahammül edilemez duruma gelirse, ilişkileri ayrılıkla da sonuçlanabilir. Kıskanç kızlar, erkeklerin özgüvenleri yükseltir. Kendilerini bir şeymiş gibi hissettirir. Bu kısa süreli ya da ilişkinin başlangıcında iyi hissettirse de, uzun dönemde erkekleri çok sıkar.

Belki de bu kıskançlık krizleri son bulmazsa ilişkinize son vereceğinizi düşünebilirsiniz. Ama bitmesini istemiyor ve onu sevdiğinizi düşünüyorsanız da, işleri tersine çevirebilir ya da en azından yönetebilirsiniz.

Kız arkadaşınız normalde soğukkanlı ve başkalarıyla ilişkisinde başka bir kıskançlık eğilimi görmüyorsanız, onun davranışını yönlendiren başka bir şey olabilir. İşte yazımda tam da bundan bahsedeceğim. Erkekler toplaşın, ‘kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım’ diyorsanız yazımın tamamını dikkatli okuyun.

Kız arkadaşım neden kıskanç?

Her şeyin özüne inmek istiyorsanız, kendinize iki soru sormalısınız. Sen kız arkadaşını kıskandıracak bir şey yapıyor musun? Yoksa davranışları sadece onun karakteri ile ilgili bir şey mi?

Hangisi olduğu önemli değil çünkü ona yardım etmenin ve güvenini tazelemenin her zaman bir yolu vardır. Her şeyden çok anlamanız gereken şey kıskançlığın sevilmeme ya da az sevilme duygusundan kaynaklanabiliyor olacağıdır.

Birini seviyorsan ama seni sevdiğini iddia eden kişi tarafından önemsenmediğini veya yok sayıldığını hissediyorsan, kıskançlık duyman kaçınılmazdır. O kişinin sizi sevgisine ikna etmesini istiyorsunuz çünkü onlardan hak ettiğiniz sevgiyi ve ilgiyi görmediğinizi hissediyorsunuz. Ee ne yapıyorsun? Kıskançlık şeklinde saldırıyorsun.

Kıskançlıkta göründüğünden çok daha fazlası var. Bu yüzden ona gözlerinizi devirmek ya da ona önemsiz ve yapışkan olduğunu söylemek yerine, belki de olayları onun bakış açısından görmeyi deneyebilirsiniz. Birlikte bir ilişkide kıskançlığın üstesinden nasıl geleceğinizi ve kıskançlığı kesmek ve ilişkinizi içeriden düzeltmek istiyorsanız sevginizi nasıl iyileştireceğinizi anlatan bu makalemi okuyun.

Kıskanç kız arkadaşınızın korkularını yönetin – Harikalar yaratan basit 18 adım

Kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım diyenlerin öncelikle bilmesi gereken tek şey, onun bazı korkularının olduğudur. Ama iyi haber şu ki, korkularını yatıştırmak için yapabileceğiniz şeyler var. Ne sıklıkla ve hangi koşullarda ortaya çıktığını keşfetmek veya kendi tepkilerinizi değiştirmek, kıskançlığı aşmanın bir yolunu bulmak için yeterli olabilir. Bu daha yumuşak bir kontrol sağlayacaktır. Size gönderdiği sinyalleri dinlerseniz, onun güvensizlikleriyle savaşabilir ve ilişkinizi düzeltmek için güven inşa edebilirsiniz. [İlgili Yazı: Kıskanç Burçları Açıklıyoruz]

İşte kıskanç kız arkadaşınıza yardım etmenin ve belki de ilişkinizi kurtarmanın birkaç yolu.

Hemen uygulamanız gereken 18 yöntem!

1
Ona değerli olduğunu hissettir

Kıskançlık yaşayan birçok insan öz saygıdan yoksundur ve onları onaylayacak birini arar. Kıskanç bir kız arkadaş kendini güvende hissetmediğinde, sürekli senden ilgi bekler.

Onu aldattığınızı düşünmese bile, bunun otomatik olarak sizin ilginizi çekmesi için bir tetikleyici olduğunu biliyor olabilir.

Ona ihtiyaç duyulduğunu ve değer verildiğini hissettirirseniz, muhtemelen onayınızı ve dikkatinizi yanlış şekillerde aramayacaktır. Bunun yerine, senin ona ait olduğunu ve kendisinin de sana ait olduğunu bildiği için kendini daha güvende hissedecektir.

2
Kıskançlığını neyin tetiklediğini takip edin

Kadınlar tekrarlayan varlıklardır. İlişkinizde olanların dışında bir şeyler olduğunda daha çok kıskandığına bahse girebiliriz. Bunun saçma geldiğini biliyoruz, ancak kıskançlıktan köpürdüğü zamanları hatırlayın. Alışılmışın dışında bir şey yaşadığınızda, kıskançlık seviyesinin yükseldiğini görebilirsiniz. Mesela evde oturan biriyseniz, dışarıda biraz uzun zaman geçirdiğiniz kıskançlık dozu artacaktır.

Muhtemelen, ayın zamanına ve hayatında meydana gelen diğer stres faktörlerine göre ruh halini neredeyse tam olarak belirleyebilirsiniz. Bir ortak özellik fark ederseniz, en hassas olduğu zamanlarda onu bu kadar çıldırtan şeyleri yapmamak, ona yönelmeyi ve yapmamayı kolaylaştırır.

3
Duygularını onunla paylaş

Sizden ihtiyacı olan onayı ve iletişimi alamayan bir kadın, muhtemelen duygularınızı ve fikirlerinizi başka birine verdiğinizi düşünecektir. Bazen kadın ya da erkek fark etmez, ona güvenmemeniz ve onu hayatınıza almamanız gibi düşüncelerle aldatılmış hissine kapılabilir.

Onunla iletişim kurmaz ve durumu yönetmezseniz, bunun başka birinin dikkatinizi ve odak noktanızı bozduğu şeklinde yanlış yorumlayabilir. Kendini incinmiş hissedeceği için de sizi suçlama yoluna sapmasını sağlayabilir.

Ona hayatınızda neler olup bittiğini anlatırsanız, zor zamanlar geçirdiğiniz ve konuşmak istemediğiniz zamanlarda bile, neden geri çekildiğinizi bilir ve başka birini bulduğunuz gibi yanlış bir varsayımda bulunmaz. [İlgili Yazı: İlişkiniz toksik mi?]

4
Ona olan hisleriniz konusunda onu rahatlatın

Ona davranışları sonucunda nasıl hissettiğinizi söylerseniz, anlayacağını bilmelisiniz, çünkü kadınlar sözel varlıklardır.

Böyle bir konuşmayı onunla en son ne zaman yaptın? Ona senin için ne kadar önemli olduğunu en son ne zaman söyledin? Onu ne kadar seviyorsun?

Nasıl hissettiğini bilmesine izin vermezsen, yoruma yer bırakmış olursun. Açıkçası, erkekler ve kadınlar ilişki kurma biçimleri ve bir ilişkide ihtiyaç duydukları şeyler bakımından farklılık gösterir. Duygularınız hakkında biraz dürüstlük ve açıklık uzun bir yol kat etmenizi sağlar ve muhtemelen sizi birçok sancılı süreçten kurtarır.

5
Çatışma yaratan şeylerden kaçının

“Onun için neden değişmem gerekiyor?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama sorunu çözmek istiyorsan, ya onu olduğu gibi bırakmalısın ya da onu çılgına çevirdiğini bildiğin tetikleyicilerden kaçınmalısın.

Pek çok erkek, aşırı dramatik davranan kız arkadaşlarının intikamını almak ister, bu yüzden tam da onu “çıldıracak” şeyler yaparlar. Dikkatli olun, yılanı deliğinden bir defa çıkardıktan sonra geri sokmanız oldukça zor olacaktır.

İş yerindeki arkadaşına mesaj atmandan hoşlanmıyorsa, o etraftayken yapma. Onun hakkında konuşmanı istemiyorsa, yapma. Hangisi daha değerli, ondan sembolik olarak intikam almak mı yoksa barışı korumak mı?

6
Onunla ilişkinize sorun çıkaranlar arasında seçim yapın

Hayatınızdaki belirli insanların çatışmaya neden olduğunu biliyorsanız, kimin daha önemli olduğuna karar verin. Belki de annenle ilişkiniz onun rahatsız ediyor olabilir. Bu durumda, işleri biraz geri alın. En iyi arkadaşın ilişkide sorun çıkarmayı seviyorsa, bir süreliğine onu onun yerine seç.

Onunla inişli çıkışlı bir güven ilişkisi kurduğunuzda, diğer ilişkilerinize kaldığınız yerden devam edin. Size yakın olan ve sizi sevenler, önce ilişkiniz üzerinde çalışmanızı istemelidir. Ve sonra tekrar hayatınızdaki yerlerini alabilirler.

7
Onu her şeye dahil et

Onu büyük kararların, girişimlerin ve günlük hayatınızın dışında bırakırsanız, muhtemelen onu aldatıyormuşsunuz gibi hisseder. Açıkçası, onu bir kadınla aldatmak ve hayatından dışlamak farklıdır. Ama güvensiz ve kıskanç bir kız arkadaş için durum böyle değil.

Ondan bir şeyler saklıyorsan, onun zihninde kendisini aldatıyormuşsun gibi bir hisse kapılmasını sağlarsın. Onunla bir hayat kurmak istiyorsan, bir tane kur. Yani siz ikiniz bu ilişkinizin temelsiniz, ve unutmamanız gereken ilk şey kız arkadaşınızın bir aksesuar olmadığı olmalıdır.

8
Onu hayatınızın önemli bir parçası gibi hissettirin

Sizi anlamadığından ya da hayatınızın neresinde olduğunu bilmediğinden şikayet ediyorsa, muhtemelen onu hayatınızdaki önemli şeylerden dışlıyorsunuz. Bir kız arkadaş dünyanızın mihenk taşı olmayabilir, ama siz onunsunuz.

Aynı şekilde hissetmiyorsanız, dürüst olmanız gerekir ve ilişkinizi sonlandırma zamanı gelmiş demektir. Artık devam etmek istemiyorsan, dürüst olmalı ve bunu onunla konuşmalısınız. Ona bir numaralı önceliğiniz olduğunu söyleyerek duygularıyla oynamayın ve sonra öyle olmadığı öğrendiğinde daha büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına sebep olmayın.

9
Anın içinde olun – onunla birlikteyken telefonu kapatın

Erkekler ve cep telefonları kadınları hayal kırıklığına uğratıyor ve incitiyor. Dijital bir cihazın her şeyden daha önemli olduğunu düşünmeniz onu deli ediyor.

Mesajlarınızı veya e-postanızı sürekli kontrol ettiğiniz veya sadece mobil cihazınıza baktığınız için onu aldattığınızı düşünüyor. Bir soruna neden oluyorsa, seçim yapma zamanı gelmiştir. Bence cep telefonunu daha az kullanabilirsiniz, elbette tercih sizin.

10
Sosyal medya hesapları güvensizliği artırır

Sosyal medya siteleri, tartışmasız en büyük ilişki bozuculardan biridir. Güçlü bir ilişkiniz yoksa, muhtemelen yaptığınız her şeyi izler ve gözetler.

Daha da kötüsü, internette eski bir kız arkadaşla flört edersen ya da fotoğraflarına bakarsan ve o bunu görürse kıskanmasından daha doğal bir şey olamaz. İlişkinizde karşınızdaki kadına değer vermiyorsanız, bunları yapmanız normal. Fakat bir gelecek düşünüyorsanız, alışkanlıklarınızı ve eskiden iletişim kurduğunuz insanları gözden geçirme ve silme zamanı gelmiş demektir.

11
Varsaymak yerine nasıl hissettiği hakkında sorular sorun

Kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım, diyenlerin aslında yapmadıkları şeylerden biri de ‘onu anlamak’ için zaman ayırmamalarıdır. Belki onu gerçekten rahatsız eden başka bir şey vardır ve kaygısının kaynağı budur. Neden öyle olduğu ve kıskandığını bildiğinizi varsaymayın. Bilmediğiniz bir şey olabilir veya aranızda varsaydığı bazı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Ona “Neden bu kadar çok kıskanıyorsun?” diye sormak için zaman ayırırsanız, muhtemelen size derinden hissettiği şeyi söyleyecektir. Onu neyin kızdırdığına dair herhangi bir yanlış anlaşılma olmayacak, bazı şeyler açığa çıkacak. Unutmayın ki iletişim bir çok şeyi çözer.

12
Sen de onu kıskan

Ona güvendiğiniz için ne yaptığı ya da kiminle konuştuğu hiç umurunuzda değilse, fakat bu, başkasını umursadığınız için umurunuzda olmadığını düşünmesine neden olur. Bir erkek arkadaşıyla konuştuğu zaman kim olduğunu bile sormadığınızda, bu güvenin ötesine geçer ve onu kaybetmenin umurunda olmadığı duygusunu onda yaratır.

Kıskançlık çok normaldir, fakat abartıldığında hayatı çekilmez yapar, ama bir kadın için daha da dayanılmaz olan, onun ne yaptığına aldırış etmemenizdir.

Tabii ki, kız arkadaşınız kadar aşırı kıskanç davranışlar göstermeyin. Ama en azından ne yaptığıyla ilgilendiğinizi ona hissettirin.

13
Sorunu görmezden gelmeyi bırak

Bunu görmezden gelirsen sonunda yok olacağını sana kim söylediyse, yanılmış. Öfke nöbeti geçiren iki yaşındaki çocuklar değilsiniz. En kötüsü onu görmezden gelmektir. Bu, kıskanç bir kız arkadaşın vites yükseltmesine sebep olur ya da hayatından çıkıp gitmesini görmenin kesin bir yoludur.

14
Davranışları hakkında ciddi bir konuşma yapın

İşler gerçekten kötüye giderse ve onun kaygısını dizginleyemezseniz, o zaman kıskanç kız arkadaşınızla daha ciddi ve sert bir konuşma yapmanın zamanı gelmiş demektir.

Size güvenmeyi öğrenemezse ve siz ona onu aldatacağınızı düşünmesi için hiçbir sebep vermediyseniz, bir şeylerin değişmesi gerekir. Yıkıcı davranışı durdurması gerekiyor, yoksa her halükarda ilişkiniz biter. Temel olarak, ya durur ya da ayrılırsınız.

15
Ne kadar sinirli olursan ol, onun arkasından kötü konuşma.

Yüzüne ve arkasından başka bir şey söylersen, o zaman sana olan güvenini kaybeder, nokta. Sana güvenemezse, bir nedenden dolayı kıskanacak.

Onu kötüleme ya da çevrende onun hakkında olumsuz konuşmalar yapma. Sevgili olduğunuzu ve aranızda olanın aranızda kalması gerektiğini asla unutmayın.

16
Ondan habersiz iş çevirmeyin

Tavsiye almak isteseniz bile, başvuracağınız en iyi kişi en iyi arkadaşınız, anneniz ve hatta onun en iyi arkadaşı değildir. Bir başkasına ne yapacağınızı sormak için sevgilinizin arkasından dolanırsanız, bir güvensizlik ve endişe ortamı yaratırsınız. Sorun hakkında sadece onunla konuş.

17
Zamanlamayı iyi ayarlayın, sorunu çözmeye odaklanın

Bir sorun artmaya devam ederse, onu hemen ele alın. Bunun hakkında mantıklı konuşun, savaşın tepe noktasına gelene kadar beklemek yerine, böylesi her zaman daha iyi biter. O daha sinirlenmeden harekete geçersen, o zaman savaşa hiç girmek zorunda kalmazsın.

18
Sözünüzü her zaman tutmaya çalışın

Bir şeyi yapacağım diyorsan, o zaman yap. O zaman nerede olduğun, ne yaptığın veya kalbinin nerede olduğu konusunda kıskançlık sorunu yaşamazsınız.

Kıskançlık neden oluyor? Temel sorunu tespit edin, Önlem alın

Kız arkadaşım çok kıskanç ne yapmalıyım sorusuna cevapları aldınız. Bu maddeleri uygularsanız, sorunu büyük ölçüde çözebilirsiniz.

Kıskanç bir kız arkadaş, yüzleşmesi zor bir meydan okuma olabilir. Ancak, onu kıskandıran şeydeki rolünüzü değerlendirmek ve değiştirebileceğiniz her şeyi değiştirmek önemlidir.

Sorunu şiddetlendirmek için yaptığınız bir şey var mı? Değilse, gerçek tetikleyicinin ve sorunun ne olduğunu öğrenin. Bu konuda hiçbir şey yapamıyorsanız, ilişkinizi değerlendirme zamanı gelmiş demektir.

Kıskançlığın normal bir insani duygu olduğunu unutmayın. Yine de bu, buna neden olacak hiçbir şey yapmadığınızda kendinizi güvensiz ve rahatsız hissetmeniz gerektiği anlamına gelmez. Sonunda bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu sorunu birlikte çözebilirsiniz.

Kıskanç bir kız arkadaşını dizginlemek için üç seçeneğin var: ayrılırsın, davranışını değiştirirsin ya da sorunuyla yüzleşmesine yardım edersin. Ona tutunmak istiyorsanız, bu 18 adımı kullanarak ilişkinizi düzeltebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!