Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSoru - CevapKonsomatrislik Nedir? Konsomasyon Ne Demek? Konsomatris Nedir?

Son Yazılar

Konsomatrislik Nedir? Konsomasyon Ne Demek? Konsomatris Nedir?

Esra Erol, Müge Anlı ve Didem Arslan Yılmaz programlarında işlenen konular içinde sıklıkla duyduğumuz kelimelerden biri olan konsomatrislik nedir, konsomatris nedir ve konsomasyon nedir, ne demek, iş ilanları ve ne kadar kazanır yani maaşları ve konsomatrise aşık olmak gibi sorular da akıllara geliyor.

Aleyna Çakır, Irmak Kravishvili olayları gibi belki de binlerce kadın zorla veya zorunlu olarak bu sektörde çalışıyor. Programlarda işlenen ve gazino kültürüyle işittiğimiz bu kelimeleri araştırmaya başladık. Peki konsomasyon nedir, konsomatrislik nedir, ne anlama gelir, konsomatris nedir, iş ilanları ve ne kadar kazanır yani maaşları ve konsomatrise aşık olmak gibi merak ettiğiniz konuları ve bu kelimelerin ne anlama geldiğini açıklayayım. İşte tüm detaylar

KONSOMATRİS NEDİR?

Peki Konsomatris nedir, TDK’ya göre “gazino, bar vb. eğlence yerlerinde müşteri ile birlikte yeyip içerek çalıştığı işletmeye kazanç sağlayan kadın.” anlamına geldiği yazılmıştır. Konsomatris, konsomatrislik ve konsomasyon nedir öğrendik peki kelimelerin kökeni nereden geliyor? Elbette Fransızca dilinden Türkçe’ye geçmiştir.

KONSOMATRİSLİK NEDİR?

Konsomatris kişiyi tarif eder, konsomatrislik nedir denildiği zaman, bu aslında yapılan işi tarif etmektedir. Bir kadının, kişinin gazino, bar vb. eğlence yerlerinde müşteri ile birlikte yemek yeyip içki içerek çalıştığı yere kazanç sağlaması durumuna konsomatrislik denilmektedir.

KONSOMASYON NE DEMEK?

Konsomasyon, Türk Dil Kurumu’na göre ” Gazino, bar vb. eğlence yerlerinde yenilip içilen şey/şeyler” anlamına geldiği yazılmıştır. Bununla birlikte, konsomasyon, “eğlence yerlerinde konsomatrisin masadan masaya dolaşması” anlamında kullanıldığını da belirtmemiz gerekiyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!