3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaSağlıkKorona Virüs Aşı Randevuları Nereden Alınır? Sorgulama Nasıl Yapılır? Randevu Nasıl Alınır?

Son Yazılar

Korona Virüs Aşı Randevuları Nereden Alınır? Sorgulama Nasıl Yapılır? Randevu Nasıl Alınır?

Korona virüs aşı randevusu alınmaya başlandı. Vatandaşların korona virüs aşısı yaptırma hakkı olup olmadıklarını öğrenebiliyorlar. Peki korona virüs aşı randevusu nereden alınır, nasıl kontrol edilir, kimler korona virüs aşısı yaptırabilecek?

KORONA VİRÜS AŞI RANDEVUSU NEREDEN ALINIR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları korona virüs aşısının randevusu MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sistemi üzerinden alabiliyorlar. Aşı yaptırmak isteyenler e-Nabız veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden korona virüs aşısı hakları olup olmadığını öğrenebilecek ve aşı hakları varsa randevu oluşturabilecekler. Peki korona virüs aşı randevusu nereden alınır, nasıl kontrol edilir, kimler korona virüs aşısı yaptırabilecek?

Sağlık çalışanları ve 65 yaş üstünden başlanarak uygulanacak olan korona virüs aşısının randevusu MHRS sistemi üzerinden alınıyor. Korona virüs aşıları, Aile Sağlığı Merkezleri ile kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak Covid-19 aşı uygulama birimlerince yapılacak.

AŞIDA ÖNCELİK SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARDA

Aşılama çalışmalarında ilk etapta sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayanlar aşılanacak.

KORONA VİRÜS AŞISI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Korona aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182’den randevu alınarak başvuru yapılabilecek.

MHRS Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

KORONA VİRÜS AŞI RANDEVULARI CEP TELEFONUNDAN DA ALINABİLİYOR

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Korona virüs aşısı randevusu için, sisteme giriş yapıldıktan sonra “Hastane randevusu al” seçeneği üzerinden “Genel Arama” ardından “Covid-19 aşı” seçeneğini tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Diğer yazılarım da ilginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!