Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaCahillerYunanistan'daki PKK Terör Kampı Lavrion Nerede?

Son Yazılar

Yunanistan’daki PKK Terör Kampı Lavrion Nerede?

Terör örgütü PKK sempatizanlarının eğitim yuvası Lavrion kampı Yunanistan'da nerede, kapatıldı mı, nasıl bir yer, hangi bölgede? İşte detaylar.

NATO üyesi Yunanistan “mülteci kampı” adı altında Lavrion’da yüzlerce teröristi barındırıyor. Türkiye’de kanlı saldırılar gerçekleştiren terör örgütlerinin Avrupa’daki üs bölgesi haline gelen Lavrion Kampı’nda silahlı ve bombalı saldırı eğitimleri veriliyor. Peki terör yuvası Lavrion kampı Yunanistan ‘da nerede, Lavrion terör yuvasının güncel fotoğrafları yazımızda.

Lavrion Kampı Yunanistan ‘da Nerede?

lavrion kampı yunanistan nerede

Yunanistan’da 1985 yılında mülteciler için kurulan Lavrion Kampı’nda Türkiye’ye karşı kullanılmak üzere bugüne kadar yüzlerce teröriste ev sahipliği yapıldığı ortaya çıkmıştı. ‘Yunanistan’ın Kandil’i diye nitelendirilen bölgeye ait yeni görüntüler ortaya çıktı…

Lavrion kampını harita üzerinde nerede olduğunu bulmak zor olmadı.

lavrion kampı yunanistan nerede

Lavrion, Yunanistan’ın Doğu Attika Bölgesi’ne bağlı Lavreotiki belediyesinin merkezi olan köydür. Köy, Atina’nın güneydoğusunda yer almakta olup Atina metropolitan alanının bir parçasıdır. Köyün nüfusu 2011 yılı itibarı ile 7,078’dir.

Lavrion Nerede?

Lavrion kampı olarak bilinen terör örgütü PKK sempatizanlarının eğitim sahası tam olarak burada.

lavrion yunanistan nerede

Lavrion Kampı Kapatıldı mı?

Son dönemde Ankara-Atina hattında yaşanan yakınlaşma sürerken Yunanistan, nisan ayında Lavrion Kampı’nın “yaşamaya uygun olmadığı” gerekçesiyle kademeli olarak kapatılacağını açıklamıştı.

Yunan Kathimerini gazetesi de, kamptaki sığınmacıların önemli bölümünün halihazırda Attika’daki barınaklara yerleştirildiğini aktarmıştı. Haberde, bu kararın kampın kapatılmasında ısrar eden Türkiye’yi de memnun edecek bir adım olacağı kaydedilmişti.

Son olarak Yunan Polis Teşkilatı (ELAS) tarafından yapılan açıklamada, kampta kalan 53 kişinin Göç ve İltica Bakanlığına ait başka yerleşkelere taşındığı belirtildi. Açıklamada, 1947’de inşa edilmiş kampın yapılarının kötü durumda olması nedeniyle boşaltıldığı, taşınma sırasında sorun yaşanmadığı kaydedildi.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cahiller kategorimizdeki ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!