Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana Sayfaİş HayatıLinkedin Platformunda Out of Office Mesajı Nasıl Yazılır?

Son Yazılar

Linkedin Platformunda Out of Office Mesajı Nasıl Yazılır?

Linkedin ağınıza şirketten uzakta olduğunuzu söylemek ister misiniz? İşte Linkedin out of office mesajı ayarları nasıl yapılır? Cevabı...

Linkedin söz konusu olduğunda, fırsatlar her yerdedir. Ancak, size bir işle ilgili soru soranları hemen cevaplamanız gerektiği durumlarda bunu yapamazsanız, belki de önemli bir fırsatı kaybetmiş olacaksınız. Bu sebeple Linkedin üyeliğinizde ofis dışında olduğunuzda bir out of office mesajı bırakmanız harika olur değil mi? İşte bu yazımızda sizlerle Linkedin platformunda out of office mesajı nasıl yazılır, anlatacağım.

Linkedin ofis dışında olduğunuzu duyurabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı. Bu muhteşem ayar ile yanıt vermek için uygun olmadığınızı insanlara bildirebilirsiniz. Alternatif olarak, bu özelliği, acil fırsatlar için sizinle nasıl iletişim kuracaklarını bildirmek için de kullanabilirsiniz.

Linkedin Out of Office Mesajı Nedir?

Ofis dışındayım mesajını, diğer Linkedin üyelerini mesajlarına gecikmeli yanıt verebileceğiniz konusunda bilgilendirmek için kullanabilirsiniz. Linkedin’in Premium kullanıcıları için mevcut olan out of office mesajı mevcut bağlantılarınıza gönderilir.

Bu mesaj, seçtiğiniz günün sonuna kadar size doğrudan mesaj yoluyla mesaj gönderen LinkedIn kullanıcılarına gönderilecektir. Ancak, grup sohbetleri için çalışmayacaktır.

Linkedin, out of office mesajlarının en fazla üç aylığına ayarlanmasına izin verir. Bu nedenle, bundan daha uzun süre uzakta olmayı planlıyorsanız, ayarları yenden yapmanız faydalı olacaktır.

Linkedin’de sizinle iletişime geçen kişilere out of office mesajı bırakmak istiyorsanız, işte nasıl yapacağınız yazımın devamında.

Linkedin Out of Office Mesajı Ayarları

Ofis dışında olduğunuz da ya da mesajları hızlı cevaplayamayacağınız herhangi bir durumda Linkedin’de bir mesaj ayarlamak için Mesajlaşma düğmesini tıklayarak Linkedin Gelen Kutunuzu açın. Ardından, Diğer (…) düğmesi > SET AWAY’e tıklayın.

linkedin out of office mesajı

Ardından, Set Away mesajının yanındaki düğmeyi değiştirin. Ardından, mesaj için tercih ettiğiniz başlangıç ve bitiş tarihini belirtin. Son olarak, out of office mesajını özelleştirin ve onaylamak için Kaydet’e tıklayın.

Hazır başlamışken, daha fazla müşteri elde etmek için Linkedin profilinizi optimize etmeyi düşünebilirsiniz.

Linkedin Out of Office Mesajı Kullanmak

Bu kadar çok sosyal medya platformu varken hepsini takip etmek zor. Bu nedenle çoğumuz Linkedin’i o kadar sık kontrol etmediğimizi görebiliriz.

Neyse ki, Linkedin’in out of office mesajı özelliğini kullanarak, uzaktayken bile bir fırsatı kaçırma konusunda endişelenmenize gerek yok.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İş Hayatı ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!