Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaTeknolojiMACMAC için En İyi 8 Ücretsiz ve Ucuz Ses Düzenleme Programı

Son Yazılar

MAC için En İyi 8 Ücretsiz ve Ucuz Ses Düzenleme Programı

MAC cihazınızda kayıtlı olan sesleri düzenlemek mi istiyorsunuz? İşte Mac cihazlarda kullanacağınız en iyi ve ucuz 8 ses düzenleme programı.

Basit uygulamalardan profesyonel araçlara kadar Mac için en iyi ücretsiz ve ucuz ses düzenleme programı için seçtiklerimizi yazımızın devamında bulacaksınız.

Arkadaşlarınızla bir şeyler paylaşmak isteyen normal bir MAC kullanıcısı olabilirsiniz, aldığınız ekran kayıtlarına ses dosyaları eklenin eğlenceli olacağı fikri aklınıza gelmiş olabilir. Peki MAC cihazlarda ses dosyaları düzenleme işlemi için hangi programı kullanmak en iyi tercih olur?

İster müzik yapmak, ister bir podcast kaydetmek veya bir zil sesini bir araya getirmek istiyorsanız, bu listede muhtemelen Mac için en iyi ses düzenleme programları arasından birini seçebileceksiniz. Çoğu ücretsiz veya kaliteli ama ucuz olanları sizler için derledim.

Hızlı ve basit uygulamalardan profesyonel düzeyde Mac ses yazılımına kadar, indirebileceğiniz Mac için en iyi ses düzenleme programı için en iyi seçimlerimiz burada.

1. Audacity

mac ses düzenleme programları

MAC cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen ses düzenleme programı Audacity, açık kaynaklıdır, oldukça basit bir arayüze sahiptir ve MP3 ve WAV dahil olmak üzere çok sayıda dosya türünü destekler. Doğrudan uygulamaya kayıt yapabilir veya mevcut dosyaları düzenleyebilirsiniz. Frekansları analiz etmek için bir spektrogramın yanı sıra kullanabileceğiniz çok sayıda efekt vardır. Ayrıca, yüksek kaliteli 32 bit sesi destekler ve bu da bunu dikkate alınması gereken güçlü bir ücretsiz ses düzenleme programı yapar.

İndir: Audacity (Ücretsiz)

2. WavePad

WavePad başka bir mükemmel Mac ses düzenleyicisidir ve ticari olmayan kullanım için ücretsizdir. WavePad birçok dosya türünü destekler ve aynı anda birden çok dosya üzerinde çalışmanıza olanak tanır; hatta aynı anda binlerce dosyayı toplu işleyebilirsiniz. Çoklu pencere arayüzüne alışmak biraz zaman alıyor, ancak ücretsiz ses düzenleme yazılımı Mac’e gelince, bakmaya değer.

İndir: WavePad (Ticari olmayan kullanım için ücretsiz)

3. Ocenaudio

mac ses düzenleme programı

MAC cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen ses düzenleme programı ocenaudio, tamamen ücretsiz ve özelliklerle dolu bir ses kaydedici ve düzenleyicidir. Mac için en iyi ücretsiz müzik düzenleme yazılımları arasında gösterilen uygulama, MP3, FLAC ve WMA dahil olmak üzere çok sayıda dosya türünü destekler. Ayrıca, MKV kapsayıcısı da dahil olmak üzere çeşitli video formatlarını destekliyor

İndir: ocenaudio (Ücretsiz)

4. PreSonus Studio One Prime

En iyi ücretsiz ses düzenleme programı için Studio One Prime’dan başkasını aramayın. Bu, normalde 399$’a mal olacak profesyonel bir ses mühendisliği araçları paketinin ücretsiz sürümüdür. MAC cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen ses düzenleme programı özellikleri ile göz dolduruyor. Çok sayıda yerleşik efekt, enstrüman ve döngü ile müzik oluşturabilir veya karıştırabilirsiniz, bununla birlikte podcast’leri ve seslendirmeleri kaydetmek ve düzenlemek için de iyi bir yazılım. Arayüzde ustalaşmak bir yana, yolunuzu bulmak biraz zaman alabilir, ancak çabalarınız boşa gitmeyecek. Zaman ayırmaya istekliyseniz, Studio One Prime, Mac için ücretsiz ses yazılımında son noktadır.

İndir: PreSonus Studio One Prime (Ücretsiz)

5. Avid Pro Tools First

mac ses düzenleme programları

MAC cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen ses düzenleme programı Pro Tools, Mac veya PC için müzik prodüksiyonu yapmak isteyenlerin kullandığı muhteşem bir araçtır. Avid Pro Tools First, yeni kullanıcıların denemesi için uygulamanın ücretsiz bir sürümüdür. Zengin özelliklere sahip, ancak karmaşık bir arayüz ve öğrenmesi göz korkutucu bir sistem. Ayrıca burada listelediğimiz diğer uygulamalardan daha güçlü bir bilgisayar gerektirir. Ücretsiz kullanıcılara uygulanan bazı sınırlamalar vardır; dosyalarınızı yalnızca Avid bulut sunucularına kaydedebilirsiniz ve aynı anda yalnızca üç proje hazırlayabilirsiniz.

İndir: Avid Pro Tools First (Ücretsiz)

6. GarageBand

Mac için ücretsiz ses editörleri söz konusu olduğunda, muhtemelen makinenize zaten yüklemiş olduğunuz klasiği gözden kaçırmayın: Mac için ses düzenleme programı olan GarageBand, öncelikle müzik yapmak için bir araç olarak tasarlanmış olsa da, uygulama diğer tüm temel ses düzenleme yazılımlarıyla aynı şekilde çalışır. Doğrudan uygulamaya kayıt yapabilir veya mevcut kayıtları içe aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz. Yerleşik ses optimizasyonu özellikleriyle podcast yayıncıları için de iyi bir seçenek.

İndir: GarageBand (Ücretsiz)

7. Reaper

mac ses düzenleme programı

MAC cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen ses düzenleme programı içinde, ücretlileri de öğrenmek isteyebilirsiniz. 60 $ ‘da Reaper, ucuz bir ses editörü olarak sınıflandırdığımız şeyin en üstünde. Mac için bu ses düzenleme yazılımı, 60 günlük çok cömert bir ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

İndir: Reaper (60 $)

8. Fission

Fission, tümü düzgün ve şık bir pakette bulunan hızlı, kayıpsız düzenlemeye odaklanan Mac için bir ses düzenleme programıdır. Uygulama, tek bir temel özellik dışında her şeye engelsiz erişim sağlayan iyi bir ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir: ses dosyalarını yüksek kalitede kaydetme yeteneği vardır.

İndir: Fisyon (35 $)

Mac Kullanıcılarının Seveceği Basit Ses Düzenleme Yazılımı

Mac için bu ücretsiz ve ucuz ses düzenleme programları ne kadar kapsamlı olduğunu kullanınca anlayacaksınız. Hızlı, beş dakikalık işlerden kayıt imparatorluğunuzu başlatmaya kadar bir Mac ses düzenleyicisine ihtiyaç duyacağınız hemen hemen her şey için uygundurlar.

Apple’ın macOS’u her zaman yaratıcı türler için tercih edilen platform olmuştur. Bu listedeki en basit uygulamalar bile, hayallerinizi hayata geçirmek için kullanılabilecek derin ve sağlam bir ses mühendisliği araçları paketi sunar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!