Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaSağlıkMadecassol Ne İşe Yarar

Son Yazılar

Madecassol Ne İşe Yarar

Sıklıkla araştırılan Madecassol ne işe yarar, krem fiyatı ne kadar, madecassol kullananlar, madecassol sivilce ve yan etkileri bilgileri.

Son zamanların en sık araştırılan kremlerden biri olan MADECASSOL nedir ve ne için kullanılır sorularının cevabını sizler için araştırdım. Sadece eczanelerden satın alabileceğiniz Madecassol ne işe yarar, madecassol krem fiyatı ne kadar, madecassol kullananlar ne diyor, madecassol sivilce tedavisine iyi gelir mi, madecassol yan etkileri nelerdir hepsinin detayı yazımızda…

Madecassol Ne İşe Yarar

Arkadaşlar öncelikle Madecassol, Centella Asiatica adlı bir bitkinin özünden üretilmektedir. Madecassol ne işe yarar diye soracak olursanız yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklarda, bölgesel deri ülserleri, yatak (bası yarası) yaraları, meme başı çatlakları veya yarıkları, sünnet sonrasında, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.

centella asiatica bitkisi
Centella Asiatica Bitkisi

MADECASSOL kremi, hamilelik döneminde kullanılabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ciltteki problemli bölgelerin onarılması kullananlar tarafından da önerilmektedir. Peki bitti mi bitmedi, Madecassol ne işe yarar devam edelim. Sivilce izlerine, ciltteki lekelere, yaraların iyileşmesine ve sonrasında oluşabilecek izlere, mesela lazer epilasyon ya da buna benzer cilt bakımı sonrasında oluşabilmesi muhtemel tahrişlere iyi geliyor ve Madecassol kullananlar tarafından da bunlar özellikle belirtiliyor.

Not: Madecassol kremi açık yaralarda kesinlikle kullanmamalısınız!

Madecassol Krem Nedir?

Hem kullanma talimatında hem de kullanıcı yorumlarına istinaden Madecassol krem ne işe yarar diye soranlara aşağıda faydalarını açıklamamız da gerekli değil mi?

madecassol krem ne işe yarar
Madecassol krem ne işe yarar?

Madecassol krem nasıl uygulanır?

Madecassol kremi kutusundan çıkardıktan sonra, kapağını çıkarıyorsunuz. Kapağı ters çevirip, krem tüpünü deliyorsunuz. Uygulamak istediğiniz yer üzerine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Madecassol kremin faydaları nelerdir?

Madecassol ne işe yarar sorusunun cevabını verdikten sonra, Madecassol kremin cilde olan faydaları üzerinde de durmak gerekli.

  • Ameliyat sonrası kalabilecek olası yırtıkları ya da yaraları onarıcı etkisi vardır.
  • Doğum sonrası oluşabilecek çatlaklarda kullanılabilir.
  • Sivilce lekesi için uygulayanların önerdiği bir krem.
  • Kuru ve hassas ciltleri nemlendirmek için de kullanılabilir.

Madecassol kremin yan etkileri

Kullanım talimatında Madecassol yan etkileri için şöyle denilmektedir: Aşağıdakilerden biri olursa, MADECASSOL’ü kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurun.

  • Alerjik reaksiyonlar
  • Cilt döküntüsü
  • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
  • Kaşıntı

Madecassol krem fiyatı 2023

Eczanelerden alabileceğiniz Madecassol fiyatı 2023 yılı için 111​ TL’dir. Fakat döviz kurlarından etkilenmiş olabilir, bu sebeple en yakın eczaneden teyit edebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!