Ana Sayfa Teknoloji İnternet Mailden Fax Gönderme İşlemini Gerçekleştiren 5 Ücretsiz Online Araç

Mailden Fax Gönderme İşlemini Gerçekleştiren 5 Ücretsiz Online Araç

Mailden ücretsiz ve online araçlar kullanarak fax gönderme işlemini nasıl yapacağınızı gösteriyoruz, işte 5 bedava online uygulama.

0
856
mailden fax gönderme

Faks gönderme ve alma eski usul bir yöntemdir. Bugünlerde pek fazla faks makinesi göremeyebilirsiniz, ancak bunlar hala belirli iş yerlerinde kullanılmaya devam ediyor. Sigorta şirketleri, bankalar ve emlakçılar, önemli belgeleri hızlı ve güvenli bir şekilde değiş tokuş etmek için faks makinelerini kullanır. Peki faks makinesi almadan, mailden fax gönderme işlemi yapılabilir mi? Evet, elbette yapılabilir. İşte bu yazımda sizlerle mail adresinizden faks nasıl gönderebileceğinizi anlatacağım.

Başka hiçbir şey faks makinesini kendi oyununda yenmeyi başaramadı — e-posta bile. Yine de faks makinesi olmadan nasıl faks gönderebilirsiniz? Mailden fax gönderme işlemini gerçekleştirilen bazı ücretsiz online araçlar var.

Bu çevrimiçi faks hizmetleri kullanışlıdır ve hepsinden önemlisi, kullanımı ücretsizdir. Bunları inceleyelim ve bir e-postadan nasıl faks gönderileceğini görelim.

1. GotFreeFax

mailden fax gönderme

Mailden fax gönderme aracı olarak GotFreeFax’ı kullanmak olabildiğince kolaydır. Gönderici olarak bilgilerinizi girin, alıcınızın bilgilerini ve faks numarasını girin ve ardından bir PDF, DOC veya JPG dosyası yükleyin. Faksınıza sağlanan metin kutusuna (biçimlendirmeyle) metin de ekleyebilirsiniz.

Ana hizmet ABD ve Kanada faks alıcılarıyla sınırlıdır, ancak sayfanın üst kısmındaki “Uluslararası Faks Gönder” düğmesini tıklarsanız, belgeleri çeşitli diğer ülkelere fakslama seçeneği sunulur.

Gönderdiğiniz ücretsiz fakslara hiçbir reklam veya filigran eklenmez. GotFreeFax, bu seçeneğe izin veren birkaç ücretsiz hizmetten biridir. Tek sınırlama, fakslarınızın 3 sayfadan fazla olmaması ve günde yalnızca 2 ücretsiz faks gönderebilmenizdir.

Sıradan kullanıcılar için bu ücretsiz faks hizmeti iyi bir seçenektir.


2. FaxZero

mailden fax gönderme

FaxZero, adından da anlaşılacağı gibi, çevrimiçi faks göndermek için sıfır maliyetli bir çözümdür. Gönderici ve alıcı bilgilerini, alıcının faks numarası da dahil olmak üzere sağlanan forma yazarsınız. Bir belge ekleyebilir, sağlanan metin kutusuna bir metin mesajı yazabilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Hizmet, gönderme için DOC, DOCX ve PDF dosya biçimlerini destekler. Etkili bir e-postayı bir faks makinesine göndermenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir.

Mailden fax gönderme aracı olan bu uygulamanın ücretsiz sürümü, kapak sayfasına bir reklam ekler ve yalnızca maksimum 3 sayfaya ve ayrıca kapak sayfasına izin verilir. Reklamla birlikte, FaxZero yasal belgeler için en iyi seçenek olmayabilir. Günde 5 adede kadar ücretsiz faks gönderebilirsiniz, bu nedenle çoğu kullanıcı için iyi bir seçenektir.

2,09 $’lık bir ücret karşılığında (PayPal ile ödenebilir), belge başına 25 sayfaya kadar reklamsız faks gönderebilirsiniz. GotFreeFax gibi, sayfanın üst kısmındaki “Uluslararası Faks Gönder” seçeneğine tıklamak, e-posta yoluyla Türkiye içinde faks göndermenizi sağlar.


3. eFax

eFax, milyonlarca müşteri için “en iyi mailden fax gönderme hizmeti” olduğunu iddia ediyor. Herhangi bir tüketicinin kullanmaktan mutlu olacağı profesyonel bir web sitesi ve hizmet ile bu unvan üzerinde güçlü bir iddiası var.

eFax web sitesine rastladıysanız, bunun ücretsiz bir hizmet sunduğunu düşünmezsiniz. Gizlidir, ancak oradadır, ancak olumsuz yanı, ücretsiz hizmetinin yalnızca faksları göndermek değil, almak olmasıdır. E-posta yoluyla faks gönderebilmek için 14 günlük ücretsiz deneme için kaydolmanız gerekir. Deneme sürümü için kullanılan formda Türkiye yok. Fakat iletişim kurarsanız, sorununuzu çözüyorlar.

Bu size gelen ve giden faks sayfalarının her biri için 150 sayfalık bir izin verecektir. Ek sayfalar size sayfa başına 0,10 ABD dolarına mal olur. Kredi kartı bilgilerinizi vermeniz ve deneme süreniz sona ermeden hiçbir şey ödemeden iptal edebileceğiniz 16,95 ABD Doları tutarındaki bir deneme sonrası aboneliğine kaydolmanız gerekir.

eFax, uluslararası fakslar için 46’ya kadar farklı ülkeyi desteklediğini iddia ediyor, bu nedenle yurt dışına faks göndermeniz gerekiyorsa, bunu yapabilirsiniz.

Web sitesi, eFax iOS veya Android uygulaması aracılığıyla faks gönderebilir veya e-posta ile faks gönderebilirsiniz. Bu, faks makinesine sahip olmayan ve yüksek hacimli faks gönderip alması gerekmeyen herkes için mükemmel, ucuz bir çevrimiçi faks hizmetidir.


4. MyFax

mailden fax gönderme

MyFax, burada bahsedilen diğer mailden fax gönderme hizmetlerinden biraz farklı bir kuruluma sahip ilginç bir hizmettir. Ücretsiz hizmet, kullanıcıları faks gönderme limiti ve özel bir faks numarası olmayan premium hizmetine kaydolmaya teşvik eden bir reklam görevi görür. Ücretsiz hizmet, acil bir durumda bir veya iki faks göndermesi gereken kullanıcılar için oldukça iyidir.

MyFax’ın ücretsiz servisi ile 24 saat içerisinde sadece iki faks gönderebilirsiniz. Faks başına kaç sayfa gönderebileceğiniz veya bir reklam kapak sayfası olup olmayacağı net değil, bu nedenle siz bir deneme çalıştırması yapana kadar olacağını varsaymak gerekir.


5. FAX.PLUS

Uber’den Harvard Üniversitesi’ne kadar kurumsal kullanıcılara sahip olduğunu iddia eden oldukça profesyonel görünümlü bir mailden fax gönderme hizmeti olan FAX.PLUS denemeye değer bir online araç.

Bu hizmetin öncelikle ticari kullanıcıları hedeflediği açıktır, ancak ilgilendiğimiz ücretsiz hizmettir. Göndermek için 10 ücretsiz sayfa hakkına sahipsiniz ve ek sayfalar sayfa başına 0,20 ABD dolarına mal olur. Ücretsiz hizmet yalnızca web siteleri aracılığıyla faks göndermek veya e-postadan faksa hizmetini kullanmak içindir ve yükseltme yapmadan faks alamazsınız.

Bu özelliklerin bir kısmını veya tamamını ayda 4,99 ABD Doları ile 49.99 ABD Doları arasında alabilirsiniz.

FAX.PLUS kullanarak DOCX, XLSX, PDF ve çeşitli görüntü dosyası biçimleri dahil olmak üzere daha geniş bir belge yelpazesi gönderebilirsiniz. Uluslararası faks numaralarına gönderebilirsiniz, ancak FAX.PLUS hedefe bağlı olarak sayfa izninizin daha fazlasını kullanabilir. Faks göndermek için faks numarasını girin, belgenizi ekleyin, bir mesaj ekleyin ve ardından gönder’i tıklayın.

Bununla birlikte, hizmeti kullanabilmeniz için önce cep numaranızı vererek hesabınızı doğrulamanız gerekecektir.


Mailden fax gönderme çok kolay

Faks makineleri bu günlerde nadir görülebilir, ancak ara sıra önemli fakslar göndermeniz gerekiyorsa, bu online faks hizmetleri, bazı eski tarz teknolojilerin peşine düşmeden bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Yalnızca sayfa numaraları, hedef ülkeler ve 24 saatlik veya aylık bir süre içinde ne sıklıkta faks göndermek istediğinizle sınırlısınız. Gönderdiğiniz belgelerdeki filigranları veya reklamları da kabul etmeniz gerekebilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz