in

SevdimSevdim

Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?

Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında, nereli, ne doktoru?

Mehmet Çilingiroğlu Kimdir

Corona virüs ile konuk olduğu haber programlarında sık olarak ekranlarda görmeye başladığımız Mehmet Çilingiroğlu ne doktoru, kimdir, nerede yaşar, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, Haberimizde bulabilirsiniz.

Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi. 1983-1986 yılları arasında Antalya Lisesi’nde eğitimini tamamlayan Çilingiroğlu, 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaptı.

1993 yılında stajını da Hacettepe Üniversitesi’nde yapan Mehmet Çilingiroğlu, 1994 yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde staj sürecini devam ettirdi.

1995 yılında yine aynı üniversitede dahiliye bölümünde görev almaya başlayan Çilingiroğlu, 2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmalarına başladı.

Yaklaşık 25 yılı aşkın süredir akademik çalışmalarına devam eden Mehmet Çilingiroğlu’nun eğitim verdiği üniversiteler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi ve Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi yer alıyor.

Mehmet Çilingiroğlu nereli

Mehmet Çilingiroğlu, konuk olduğu programlarda nereli olduğu ile ilgili olarak, “ailem aslen Antalyalıdır, Antalyalı olmakla gurur duyuyorum, bir gün memleketime dönüp, yılda 1 ay ücretsiz hizmet vereceğim, ülkemi çok seviyorum” dedi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

Loading…

0
Fatih Terim - Abdurrahim Albayrak

Fatih Terim Corona Virüs Testi Negatif Çıktı: İmparator Virüsü Yendi

Afşin Emre Kayıpmaz

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: Haziran Ayında Nefes Alacağız