Ana Sayfa Kim Kimdir Artvin’in Kemalpaşa İlçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Artvin’in Kemalpaşa İlçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

0
222
mehmet faruk saygın kimdir

Kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ deyip, sınıftan kovduğu iddia edilen Artvin’in Kemalpaşa ilçesi kaymakamı Mehmet Faruk Saygın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Meslektaşlarının verdiği bilgiye göre, 20 Ağustos 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kemalpaşa İlçesine Kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okulda inceleme yapan ve idareciler ile görüşen Kaymakam Saygın, ders sırasında bir sınıfa girdi. Bu sırada derste bulunan öğretmen elini uzatarak “Hoş geldiniz” dedi.

Öğretmeni kovduğu iddia edilen kaymakam Mehmet Faruk Saygın Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Kaymakam Saygın, elini uzatıp kendisine “Hoş geldiniz” diyen öğretmene “Bu ne hadsizlik” diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyleyerek kovduğu iddia edildi. Bu haberden sonra Artvin’in Kemalpaşa ilçesi kaymakamı Mehmet Faruk Saygın kimdir, kaç yaşında, nereli? soruları araştırılmaya başlandı.

Öğrencisinin gözü önünde yaşanan olayın ardından öğretmen sınıftan dışarıya çıkarken, sınıfta bulunan diğer öğretmen olaya müdahale etmek isteyince de kaymakam Saygın tarafından azarlandığı da iddialar arasında.

Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu, yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu açıklama yaptı:

Kaymakam ve öğretmenin ilçede yeni göreve başladıklarını ve aralarında hiç bir sorun olmadığını belirten Emiralioğlu, olayın aniden ve beklenmedik bir anda yaşandığını söyledi.

Kullanıcılar Artvin’in Kemalpaşa ilçesi kaymakamı Mehmet Faruk Saygın kimdir, kaç yaşında, nereli? Sorularının cevabını araştırmaya başladı.

Emiralioğlu kimsenin öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı.

  • Bugün çok programlı anadolu lisesine, okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.
  • Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık kaymakam, ‘Sen kimsin, ücretli misin?’ diyerek tehditvari konuşmuştur. Ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur.
  • Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız. Kimse unutmasın ki, biz kapıkulu değil öğretmeniz.

Öte yandan kaymakam tarafından sınıftan kovulan öğretmen, devlet memuru olduğu için olay hakkında konuşmaktan kaçınırken, kendisine ulaşmak isteyen habercilere kaymakam Saygın’ın da toplantıda olduğu belirtildi.

Kaymakam Mehmet Faruk Saygın Kimdir?

Bursa’da 1993 yılında doğdu. İlk ve ortaöğrenimi Bursa’da tamamlayan Kaymakam Saygın, 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2018 yılında 106. dönem Kaymakamı olarak Bursa Valiliğinde Mülki İdare Amirliğine intisap etti. 2020-2021 yıllarında Konya – Emirgazi Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Saygın, 20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, 19.08.2021 tarihli ve 2021/142 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanmıştır.

Mehmet Faruk Saygın Twitter hesabı önce kapandı sonra açıldı.

mehmet faruk saygın kimdir

Mehmet Faruk Saygın kimdir diye arayanlar, kaymakam Mehmet Faruk Saygın twitter hesabını da izlemeye aldılar, bir süre hesabın kapalı olduğu görüldü, dakikalar içinde yeniden açıldı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim kimdir yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.