in

HadiiHadii

Meksika’nın Akapulko Şehrinde 7 Şiddetinde Deprem

Meksika’nın Akapulko yakınlarında 7.0 şiddetinde deprem olduğunu bildirdi. Deprem, 230 mil uzaklıktaki Mexico şehrinden bile hissedildi.

meksika akapulko deprem

ABD Jeolojik Araştırma Enstitüsü, 7 Eylül Salı Gecesi Meksika’nın tatil beldesi Akapulko yakınlarında 7.0 şiddetinde deprem olduğunu bildirdi. Deprem, merkez üssünden yaklaşık 230 mil uzaklıktaki Mexico City kadar uzakta hissedildi.

Sosyal medyada yayınlanan videolar, Meksika’nın başkentinde sallanan binaları, trafoların patladığı ve ışıkların söndüğü gibi korkutucu görüntüleri tüm dünya ile paylaştı. Haber ajansları şehrin “bazı bölgelerinde yaklaşık bir dakika boyunca” deprem sebebiyle sallandığını bildirdi.

Reuters, şok dalgalarının Akapulko yakınlarındaki hasarlı binalara neden olduğunu bildirdi, ancak henüz bir can kaybı bildirilmedi. Halkı, evlerine girmemeleri konusunda uyarılıyor. Akapulko’nun bulunduğu Guerrero eyaletinin valisi Hector Astudillo önlemlerin alınmaya devam ettiğini bildirdi.

Meksika kıyıları için merkez üssünden yaklaşık 185 mil uzakta bir tsunami uyarısı yayınladı. Bu tür dalgaların Akapulko’ya ulaşmasının an meselesi olduğunu, halkın tedbir için yüksek yerlere çıkması uyarısı yapıldı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
nipah virüsü nedir

Nipah Virüsü Nedir, Ne Zaman Çıktı, Belirtileri Neler, Aşısı, Türkiye’de Var mı?

doğum günü mesajları

Doğum Günü Mesajları – Etkileyici, Komik, Uzun, Kısa, En Güzel, Anlamlı ve Resimli Doğum Günü Mesajları