3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemMelih Gökçek'in 750 Milyon Dolar Harcayarak Yaptırdığı Ankapark’ta Tahliye Kararı

Son Yazılar

Melih Gökçek’in 750 Milyon Dolar Harcayarak Yaptırdığı Ankapark’ta Tahliye Kararı

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek tarafından 750 milyon dolar harcanarak yaptırılan ancak hiç kullanılamayıp olduğu yerde çürüyen Ankapark için tahliye kararı verildi.

MANSUR YAVAŞ: ‘750 MİLYON DOLAR’

Mevcut Başkan Mansur Yavaş, 750 milyon dolar maliyetle yapıldığını açıklamış ve 2018 yılında işletmesi özel bir şirkete verilmişti. Ankapark’ı işletmeye başlayan ve ziyaretçi gelmemesinden dolayı 7 ay sonra parkı hizmete kapatan şirket, 30 Nisan 2020 tarihinde ödemesi gereken 26 milyon 400 bin TL kirayı ödeyemedi. Parkın 30 gün içerisinde tahliye edilmesi istendi.

TEMNİNAT MEKTUPLARI KULLANILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi de sözleşmeyi fesih öncesi 90 günlük fesih ihtarı çekti. İhtara rağmen ödemeyi yapmayan şirketin ihaleyi aldığında teminat mektuplarının karşılığı olarak yatırdığı 26 milyon 400 bin TL, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gelir olarak kaydedildi.

90 günlük fesih ihtarı süresinin geçmesinin ardından Belediye, işletmeciye sözleşme gereği parkı 30 gün içerisinde tahliye etmesi yönünde son ihtarnameyi gönderdi. Ankapark’ın bundan sonraki akıbetine sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları ve vatandaşların fikri alınarak karar verecek.

MELİK GÖKÇEK BÜYÜK HAYALLERLE YAPTIRMIŞTI

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Mart 2019’da açılışı yapılan Ankapark için “Muhteşem oldu. Bütün dünyayı gezdim, Ankara’da yapılanın eşi yok. Çinliler, Katarlılar talip, Arabistan’dan ilgilenenler var. Ankara’ya turist getirecek. Guinness Rekorlar kitabına gireceğiz” demişti. Gökçek, hedeflerinin bir kaç yıl içinde 1 milyon yabancı turist, 3-5 milyon da yerli turiste ev sahipliği yapmak olduğunu dile getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!