3.3 C
İstanbul
Cuma, Mart 24, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiye'Davamızın Delisi TURAN'ın Fedayisiyiz' Sloganı ile Bilinen MHP'li İl Başkanı Cihan Kayaalp...

Son Yazılar

‘Davamızın Delisi TURAN’ın Fedayisiyiz’ Sloganı ile Bilinen MHP’li İl Başkanı Cihan Kayaalp Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Neden Tutuklandı?

MHP Diyarbakır İl Başkalığı kısa bir açıklamayla apar topar kapatıldı. Bir gün sonra ise İl Başkanının gözaltına alındığı haberi geldi. Peki MHP'li İl Başkanı Cihan Kayaalp Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Neden Tutuklandı?

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın tutuklanması ile birlikte Cihan Kayaalp kimdir? Neden tutuklandı? Cihan Kayaalp olayı nedir? soruları merak ediliyor. İşte Cihan Kayaalp biyografisi…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün sosyal medya hesabından, “MHP Diyarbakır il teşkilatımız görülen lüzum üzerine parti tüzüğümüzün ilgili maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden feshedilmiş, il başkanlığımız kapatılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

MHP’den yapılan açıklamanın ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı bir soruşturma kapsamında MHP Diyarbakır İl Başkanlığı yöneticilerine operasyon düzenlendi. Operasyonda, MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ile bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın tutuklanması ile birlikte Cihan Kayaalp kimdir? Neden tutuklandı? Cihan Kayaalp olayı nedir? soruları merak ediliyor. İşte Cihan Kayaalp biyografisi

Cihan Kayaalp neden tutuklandı? Olayı nedir?

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayla ilgili gizlilik kararı alırken, ortaya mide bulandırıcı iddialar ortaya atıldı. Kayaalp’in ofisindeki çay ocağında çalışan küçük çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü.

OdaTV’nin iddiasına göre olay MHP’ye yakın gençlerin gittiği müstakil bir yerde yaşandı. Buraya cinsel istismara uğrayan 16 yaşındaki erkek çocuk da gidiyordu. Cihan Kayaalp’in makam odası da olan bu yerde, Kayaalp 16 yaşındaki lise öğrencisine 4 aydır cinsel istismarda bulunuyordu. Çocuk bu durumu ailesine ve okuduğu okulun müdürüne söyledi.

Cinsel istismara uğrayan çocuğun okuduğu okulun müdürü, bu olayı dinledikten sonra hemen adli makamlarla paylaştı. Bunun üzerine harekete geçen polis Cihan Kayaalp’i gözaltına aldı. Emniyet ve Savcılık ifadelerinde suçlamayı kabul etmeyen Cihan Kayaalp tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’ın tutuklanması ile birlikte Cihan Kayaalp kimdir? Neden tutuklandı? Cihan Kayaalp olayı nedir? soruları merak ediliyor. İşte Cihan Kayaalp biyografisi

OdaTV’nin iddiasına göre Cihan Kayaalp ile ilgili tek suçlamanın cinsel istismar olduğunu söylendi. Öte yandan MHP’nin tutuklanan eski il başkanı Cihan Kayaalp 2008’de Temiz Toplum Derneği İl Başkanıydı. O dönemde de işsizlere iş, çiftçilere gelir desteği, tutuklu ve hükümlülerin davalarını Yargıtay’da bozarak cezalarını düşürecekleri vaadiyle insanları dolandırmaktan tutuklanmıştı.

Kayaalp, dönemin Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi üyeleri Abdurrahman Yona, Mehmet Hanifi Demirtaş, Ahmet Dilmen ve Mustafa Taş 18 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Kayaalp, Diyarbakır T Tipi Cezaevi Kampusü’ne götürülürken, emniyet şikâyetçi olan ailenin ikamet adresinde, güvenlik amacıyla polis görevlendirdi.

‘Vahim Boyutu Anlayınca Teşkilatı Derhal Feshettik’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili açıklamasında, “Hadise çok hassastı. İddialar çok ciddiydi. Yine de temkinli yaklaşmalı, neyin ne olduğuna iyi bakmalıydık. O sebeple adaletten ayrılmamak için kılı kırk yardık. Biz MHP olarak hiçbir zaman kol kırılır yen içinde kalır mantığı içinde olmadık, içimizden biri de olsa hiçbir şeyin üzerini örtmeyiz.” dedi.

İstismarın Detayları Ortaya Çıkıyor

Öte yandan yaşanan olayla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. İsmail Saymaz’ın köşesinde aktardığı bilgilere göre her şey, E.A. adlı 17 yaşında erkek bir çocuğun ifade vermesiyle başladı. İlçe başkanlığında tanıştığı kişiler tarafından Kayaalp’in villasına götürülen E.A burada geçirdiği belli bir süreden sonra istismara uğradığını; Kayaalp’in odasına çağrıldığını, bacaklarına ve cinsel organına masaj yapmaya zorlandığını öne sürdü.

Saymaz yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “E.A.’nın her gün villaya gittiği, konuklara çay servisi yaptığı ve kimseler olmadığında Kayaalp’in masaj bahanesiyle çocuğa istismarda bulunduğu ileri sürülüyor. Bu istismarın en az altı kez gerçekleştiği iddia ediliyor. Son olayda Kayaalp’in sürtünerek, istismarda bulunduğu öne sürülüyor. E.A.’nın ‘Masaj yaptıracağı zaman odadaki iki kapıyı kapatıyor ancak kilitlemiyordu. Dışarıdakiler kapıyı çalmadan girmedikleri için bu sürede toparlanma fırsatı buluyordu’ dediği vurgulanıyor.”

Cihan Kayaalp Kimdir?

Cihan Kayaalp, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Kayaalp, cinsel istismar suçu ile cezaevine atıldı. KRT Editörü Cem Özkeskin’in paylaşımlarına göre MHP’nin tutuklanan eski il başkanı Cihan Kayaalp 2008’de Temiz Toplum Derneği İl Başkanıydı. O dönemde de işsizlere iş, çiftçilere gelir desteği, tutuklu ve hükümlülerin davalarını Yargıtay’da bozarak cezalarını düşürecekleri vaadiyle insanları dolandırmaktan tutuklanmıştı. Cihan Kayaalp‘ın biyografi bilgisi şimdilik bulunmuyor.

Cihan Kayaalp Twitter Paylaşımları

cihan kayaalp kimdir

Cihan Kayaalp Twitter Yorumları

cihan kayaalp kimdir
cihan kayaalp kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

TAKİYE kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.