3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemMichelle Obama Trump'a Verdi Veriştirdi ve "Biden'e Oy Verin" dedi

Son Yazılar

Michelle Obama Trump’a Verdi Veriştirdi ve “Biden’e Oy Verin” dedi

Amerika Birleşik Devletleri’nde kasım ayında yapılacak olan seçimler öncesinde Trump karşıtları bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de ABD’nin ilk siyahi başkanı olan Barack Obama’nın eşi Michelle Obama. Yaptığı açıklama ile dünyanın gündemine oturdu ‘Trump bu ülke için yanlış başkan ve onun döneminde yaratılan kaosu sona erdirmek için yaşamınız buna bağlıymış gibi Biden’a oy verin’ ifadelerini kullandı.

Kasım ayındaki seçimlerin öncesinde Demokrat Parti resmen şov yaptı. Eski First Lady Michelle Obama, George Floyd’un kardeşi Philonise Floyd ve birçok siyasetçi ve aktivistin katıldığı organizasyonda tüm dünyada yankılanan açıklamalar yapıldı.

Trump yönetimini daha önce beğenmediğini ima eden Michelle Obama dün yaptığı konuşmada, “Trump ülkemiz için yanlış başkan. Kasım ayında Joe Biden’a oy vererek Trump’ın liderliğinin yarattığı kaosu sona erdirebilirsiniz. Beyaz Saray’da kaos, ayrılık ve tamamen empati eksikliği var. Eğer işlerin daha da kötü gideceğini düşünmüyorsanız bana güvenin, bu seçimlerde bir değişim olmazsa durum çok daha kötü olacak. Eğer bu kaosu bitirmek için herhangi bir umudunuz varsa, yaşamınız buna bağlıymış gibi Biden’a oy verin” dedi.

George Floyd’un kardeşi Philonise Floyd’un konuşması

Kongreye katılan isimlerden biri de sadece birkaç ay önce polisin ırkçı bir tutumla orantısız güç kullanarak öldürdüğü George Floyd’un kardeşiydi… Kardeş Philonise Floyd, “Bu adalet mücadelesini taşımak size kalmış. Bizim hareketlerimiz onlara miras kalacak” dedi.

Bernie Sanders, Biden’e destek mesajı verdi

Biden’ın demokrat başkan adaylığında bir dönem rakibi olan senatör Bernie Sanders da, “Trump’ın yarattığı nefreti ve ayrımı Biden sona erdirecektir. Irkçılığı, kadın düşmanlığını, azınlıklara saldırıyı durduracaktır” dedi.

Etkinlikte söz alan isimlerden biri de sıkı bir cumhuriyetçi olan John Kasich’ti. Kasich, Biden’ın istikrarlı yaklaşımının corona virüsü, ekonomik kriz ve ırkçılığı bitireceğini söyledi.

Michelle Obama konuşmasının tamamı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!