Perşembe, Aralık 7, 2023
Ana SayfaTeknolojiMicrosoft Office 2021: Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı Ne Kadar Olacak, Özellikleri Neler?

Son Yazılar

Microsoft Office 2021: Ne Zaman Çıkacak, Fiyatı Ne Kadar Olacak, Özellikleri Neler?

Microsoft Office 2021’in yeni sürümü neredeyse piyasaya sürülmeye hazır. Siz de artık eski versiyondan sıkıldıysanız merakla beklenen MS Office 2021 başınızı döndürecek. İşte bu yazımda sizlerle Microsoft Office 2021 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak, özellikleri nelerdir, işte merak edilen tüm sorularınızın cevapları.

Microsoft Office 2021, yeni işletim sistemi Windows 11’in uzun zamandır beklenen lansmanı ile birlikte 5 Ekim’de satışa sunulması bekleniyor. Microsoft 365 abonelik planıyla birlikte devam edecek. Office 2021’in fiyatı henüz açıklanmadı fakat paketin bağımsız bir sürümünü satın alma seçeneğinin Microsoft 365 abonelik planıyla birlikte devam edeceğini biliyoruz.

Peki Microsoft Office 2021 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak, özellikleri nelerdir, işte merak edilen tüm sorularınızın cevapları.

Microsoft Office 2021 Ne Zaman Çıkacak?

5 Ekim 2021, Microsoft için büyük bir gün olacak şekilde şekilleniyor. Windows 11’in tanıtılacağı günde Microsoft Office 2021’i de piyasaya sürülecek. Office 2021, dizginleri Microsoft Office 2019’dan alarak dünyanın en popüler ofis paketinin yeni kalıcı sürümü olacak.

Office 2021 aşağıdaki sürümlerde mevcuttur:

 • Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2021
 • Microsoft Office Ev ve İş 2021
 • Microsoft Visio 2021
 • Microsoft Visio Pro 2021
 • Microsoft Project 2021
 • Microsoft Project Pro 2021

Microsoft Office, macOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ayrıca Microsoft, 64 bit donanımı olmayanlara Microsoft Office 2021’in 32 bit sürümünü sunmaya devam edecek. Bu, 32 bit uygulamaları yavaş yavaş devreden çıkaran diğer teknoloji şirketlerine göre güzel bir haber.

Office 2021 için minimum sistem gereksinimlerine gelince! Microsoft, Office 2019’dan fazla bir değişiklik beklemiyor olsak da, herhangi bir özel bilgilendirme yapmadı. Microsoft Office 2019 gerekli olan sistem gereksinimi:

 • 1GHz çift çekirdekli işlemci
 • DirectX 9 veya üstü
 • 4 GB RAM
 • En az 4 GB depolama

Windows 11’in gereksinimleri göz önüne alındığında, en son işletim sistemine yükseltme yapan herkes bu sistem gereksinimlerini büyük bir başarı ile geçecektir.

Microsoft Office 2021’deki Yenilikler Nelerdir?

Microsoft Office 2021 görsel olarak tamamen değişti. Menü ve araç çubukları biraz daha canlı görünüyor, ancak yine de standart modern Office tasarımı olarak bildiğimiz şeye sahipler.

Her zaman olduğu gibi, Microsoft Office’in yeni sürümü, Word, Excel ve PowerPoint’in temel ürünlerinde yeni özellikler sunacak. Paketteki diğer uygulamalar için de yeni özellikler gelecek, ancak şimdilik en sık kullanılan üç araca bir göz atıyoruz.

Word 2021’deki Yenilikler

Microsoft Word 2019, kelime işlemcisi gibi birkaç yeni araç ve birkaç kullanışlı özelliği sunan güzel bir ara güncellemeydi.

Microsoft Word 2021, belgelerinizi hayata geçirmenize yardımcı olmak için çok daha fazla sayıda hazır görsel, simge ve diğer zengin medya özelliklerini kullanıma sunarak bunu daha da ileriye taşıyacak. Bunun bir kısmı, işinize kişisel bir dokunuş katmak için harika çizim araçları sunacak.

Word (ve diğer Office 2021 uygulamaları) ayrıca daha derin Microsoft Arama entegrasyonundan yararlanarak dosya ve klasörleriniz arasında gezinmek yerine Word içinden dosya ve diğer öğeleri bulmayı daha hızlı hale getirecek.

Excel 2021’deki Yenilikler

Microsoft Excel 2021, üç yeni özellik ve işlev sunan en büyük güncellemeyi beraberinde getiriyor.: Dinamik Diziler, XLOOKUP ve LET.

 • XLOOKUP: Bir tabloda veya aralıkta istediğiniz her şeyi bulabileceksiniz.
 • LET: Formüllerin içindeki hesaplamaları depolamak veya kullanmak için hesaplama sonuçları için adlar atayabileceksiniz.
 • XMATCH: Belirtilen bir öğeyi arayabilecek ve öğelerin göreceli konumunu ortaya çıkarabileceksiniz.
 • FILTER, SIRALA, SIRALA, BENZERSİZ, SEQUENCE ve RANDARRAY dahil olmak üzere dinamik dizi işlevleri, daha fazla kontrol ve analiz imkanı sunacak.

Ardından, performansta olağan ince ayarlar var, süreçleri düzene sokar ve diğer küçük ince ayarlar sunuluyor.

PowerPoint 2021’deki Yenilikler

Herkesin favori slayt gösterisi aracı başka bir sürüm için geri döndü. Microsoft PowerPoint 2021 yükseltmeleri Excel’den daha az etkileyicidir ancak yine de özellikle sık kullanıcıysanız bahsetmeye değer.

 • Slayt Gösterisini Kaydet özelliği artık sunum yapan kişinin video kaydını, mürekkep kaydını ve lazer işaretçi kaydını destekleyecek.
 • Mürekkep vuruşları artık yeniden oynatılabilir, bu da adım adım çizim yapmanıza olanak tanır.

PowerPoint slayt gösterisi özelleştirme seçeneklerinizi genişleten, düzenleme ve ekran öğelerine yönelik geleneksel güncellemeler de var. PowerPoint ayrıca Microsoft Word ile aynı genişletilmiş stok görüntü ve içerik yelpazesine erişime sahip olacak.

Resmi sitede Microsoft Office 2021’e gelen tüm araç ve özelliklere göz atabilirsiniz.

Microsoft Office 2021 5 Ekim 2021’de Piyasada

Tabii ki, Windows 11 de aynı gün karşımıza çıkacak. Görünüşe göre Microsoft, maksimum performans ve işlevsellik için yapılması gerekenleri tamamlamış bile. Microsoft Office 2021, Win 11’in tanında günün yıldızı olmasa bile, çıktığında önceki sürümden hoş bir güncelleme olacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!