Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiMicrosoft Teams Yakında Toplantılara Link Kullanmadan Katılmanıza İzin Verecek

Son Yazılar

Microsoft Teams Yakında Toplantılara Link Kullanmadan Katılmanıza İzin Verecek

Teams dijital kodlar kullanarak toplantılara katılmanıza izin vereceği için artık mail adresinizde gelen kutunuzdaki toplantı linklerini aramanıza gerek kalmayacak. Yani Microsoft Teams toplantı linki tarihe karışacak!

Microsoft Teams’de bir toplantıya katılmanın birçok yolu vardır ancak hiçbiri dijital bir kodla katılmanıza izin vermez. Uygulama şu anda, davet linkini kullanarak Teams’deki toplantılara katılmanıza izin veriyor, fakat bu çok yakında değişecek – Zoom ve diğer benzer uygulamalarda kullandığınız özellik Teams’te de olacak!

Toplantı Kimliği Kullanarak Microsoft Teams’de Toplantılara Katılın

Petri tarafından hazırlanan bir rapora göre Microsoft, Teams’e dijital bir kod kullanarak çevrimiçi toplantılara katılmanıza izin veren bir özellik eklemeyi planlıyor. Bu olduğunda, gelen kutunuzdaki ve diğer klasörlerdeki toplantı linklerini aramak zorunda kalmayacaksınız.

Özellik henüz kullanıma sunulmadı, ancak bu rapora göre Mayıs 2021’in sonunda siz de dahil olmak üzere, tüm şirket çalışanları kullanabilecek.

Microsoft Teams’de Toplantıya Katılma Yolları

Şu anda, Microsoft Teams’de bir toplantıya katılmanın birkaç yolu vardır. Toplantı e-postanızdaki bir linke ya da takviminizdeki toplantıya tıklayarak veya akıllı telefonunuzdan bir toplantıya katılmak için Teams’in telefon numarasını arayarak, davet edildiğiniz toplantıya katılabilirsiniz.

Fark edebileceğiniz gibi, şu anda bir toplantıya katılmak için bir kimlik veya başka bir şey girmeniz mümkün değil.

Microsoft Teams’de Kod Kullanarak Bir Toplantıya Nasıl Katılırım?

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, toplantı e-postalarınızda bir davet kodu göreceksiniz. Toplantılarınıza girmek için bu 13 haneli kodu kullanacaksınız. Kod, web sürümü dahil Teams uygulamasının tüm sürümlerinde çalışacak.

Teams masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, uygulamanızda çevrimiçi bir toplantıya katılma seçeneğine tıklamanız gerekir ve toplantı kodunu girmeniz için açılacak bölüme kodu girmeniz kafi olacak. Doğru kodu girdikten sonra, toplantıya girmenize izin verilecektir.

Gelen Kutunuzda Toplantı Linklerini Aramanız Gerekmeyecek

Toplantınız planlandığında ve toplantının günü ve saati geldiğinde o toplantının e-postasını gelen kutunuzda bulmak zorlaşır. Toplantı kodlarının eklenmesiyle bu sorun artık çözülmüş olacak!

Artık toplantı düzenleyicisinden 13 haneli bir kod istemeniz gerekecek ve Microsoft Teams’teki toplantılarınıza katılmak için ihtiyacınız olan tek şey bu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!