3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGündemMillet Bahçesi'nin Adını 'Atatürk Parkı' Yapan CHP'li Belediye Başkanına Soruşturma

Son Yazılar

Millet Bahçesi’nin Adını ‘Atatürk Parkı’ Yapan CHP’li Belediye Başkanına Soruşturma

AKP döneminde yapılan Millet Bahçesinin adını 100. Yıl Atatürk Parkı olarak değiştiren CHP’li Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin’e İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Rize’nin Fındıklı ilçesinde Millet Bahçesi’nin adı, Belediye Meclisi kararıyla 100. Yıl Atatürk Parkı olarak değiştirilmişti. Aynı kararla Millet Kıraathanesine de Kazım Koyuncu Kültür ve Sanatevi adı verilmişti.

Millet parkı, Atatürk parkı oldu
Millet Bahçesi’nin Adını ‘Atatürk Parkı’ Yapan CHP’li Belediye Başkanına Soruşturma

Ancak Kaymakamlık Belediyenin kararını “kamu yararı yok” gerekçesiyle onaylamamıştı. Kaymakamlık parkın girişindeki tabelanın kaldırılması talimatını verince Rize Belediyesi konuyu yargıya taşımıştı.

İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Millet Bahçesinin adının “100’üncü Yıl Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesinden dolayı İçişleri Bakanlığının görevlendirdiği müfettişlerin soruşturma başlattığını belirtti.

Ercüment Şahin Çervatoğlu “Demokrasi ayıbı”

Karara tepki gösteren Çervatoğlu, “Bizim yönetim anlayışımızla ilgili bir durum. İki tür belediyecilik anlayışı var. Birincisi rantçı belediyecilik, ikincisi halkçı ve toplumcu belediyecilik. Biz halkçı ve toplumcu belediyeciliğin yanındayız. Halkımızla birlikte yönetmeye çalışıyoruz. Halkla birlikte halkın taleplerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ve halkın iradesi üstünde hiçbir iradenin olmadığını düşünüyorum” dedi.

Yaşananları “demokrasi ayıbı” olarak değerlendiren Çervatoğlu, “Seçilmişler hakkında sudan gerekçelerle soruşturma başlatılıyor. Ben suçluysam niye seçildim? Yasalar çerçevesinde belediyeyi yönetiyorsak elbette soruşturma açılabilir. İncelensin, biz hesaplarımızı açık tutuyoruz, yaptığımız çalışmaları açık ve şeffaf yapmaya çalışıyoruz. Sevgi kazanır, nefret değil. Nefretle bu işler olmaz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!