in

KızgınKızgın

Musa Dinç Olayı Nedir? Boz Ayının Bakireliği Nasıl Gitmiş?

Musa Dinç Kimdir? Namuslu Boz Ayının Bekareti Türkiye’nin Gündemi Oldu

Musa Dinç Tecavüz

Musa Dinç, kitabındaki tecavüz fantazisi için özür diledi fakat çocuk kitabı olduğu iddia edilen “Gül ve Düşün” adlı eser de +18 ifadeler bulunması, özrün pek de kabul edilemeyeceğini düşündürdü. Kitapta alenen bir tecavüz hikayesi bulunuyor. Musa Dinç kimdir, kaç yaşında, nereli aramaları oldukça arttı. Çocuk kitabındaki tecavüz betimlemeleri Türkiye’nin zihniyet olarak nereye geldiğini sorgulattı!

Hikayede geçen boz ayının bakireliği, tilkinin çapkınlığı, çocuk hikayesinde bulunmaması gereken ifadeler Musa Dinç’i zor durumda bıraktı! Kitabın yazarı Musa Dinç, sosyal medya hesabından özür dilese de tepkiler dinmedi.

1960 yılında Diyarbakır’da doğan Musa Dinç’in Gül ve Dünya isimli kitabındaki o yazıların çocuk kitabında nasıl yer aldığı büyük tartışma konusu oldu.

Musa Dinç, sosyal medya hesabı üzerinden özür diledi.

Musa Dinç Kimdir

Şair, yazar, editör ve sağlık eğitimcisi Musa Dinç, 7 Ocak 1960 yılında Diyarbakır’ın Çınar İlçesine bağlı Aşağı Konak Köyünde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da tamamlamış, bir yıl Diyarbakır Öğretmen Lisesi’nde okumuştur.

1982 yılında Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu Bölümünü, 1986 yılında Anadolu Üniversitesi, AÖF İş İdaresi lisans Programını, 1992 yılında Sağlık Bakanlığı’na bağlı Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü Toplum Sağlığı Bölümü’nü birincilik ile bitirmiştir.

2000-2008 yılları arasında Diclem Sahaf’ı kurarak yayıncılık ve editörlük hizmetlerinde bulunan Musa Dinç, 2008 yılında yayıncılığı bırakarak, tercihini editörlükten yana kullanmıştır. Aykırı Sanat, Damar, Öğretmen Dünyası dergilerinin Diyarbakır temsilciliklerini yürütmüştür.

Boz Ayının Kızlığı Ne Oldu

Musa Dinç Kitabı

Boz ayı çırpınıyor, arkasına geçen tilki neler yapıyor neler? Musa Dinç fantezisi çığır açıyor.

Musa Dinç Kitabı

Boz ayının bakireliği son bulmuş. Bu nasıl bir fantezi Musa Dinç!

Musa Dinç Kitabı

Musa Dinç’in boz ayı fantezisi tepkiler çekti.

Musa Dinç Kitabı

Musa Dinç Özür Diledi

Musa Dinç Özür Diledi

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Şevket Çoruh kimdir

Şevket Çoruh Kimdir? Kavuk Yeni Sahibi Şevket Çoruh Kaç Yaşında, Nereli?

Tardigrad - Dünyanın en dayanıklı canlısı

Milyarlarca Yıldır Yaşayan En Dayanıklı Canlı Tardigrad