in

KızgınKızgın

Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı Kimdir?

Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, kimdir, hakim mi, savcı mı, polis mi, acaba neci?

mustafa lafcı kimdir

Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, belediye makamında kurduğu sözde mahkeme ile bir vatandaşı ilçeden kovduğu iddia edildi. Peki Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı kimdir, hakim mi, savcı mı, polis mi, acaba neci?

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde son dönemlerde görülmemiş bir olay yaşandığı iddia edildi. AKP’li Belediye Başkanı’nın makamında toplanan muhtar ve esnaflardan oluşan bir grup kendilerince hakkında hüküm verilen vatandaşın ilçeyi terk etmesini istediği iddia edildi.

Belediye binasındaki makam odasının ortasına oturtulan A.A. isimli vatandaşa aldıkları kararı AKP’li Başkan Mustafa Lafcı bildirdiği iddia edildi.

Yaşadıklarını Yeniçağ’dan Baran Furkan Gül’e anlatan A.A. kısa bir süre içerisinde ilçeyi terk etmek zorunda olduklarını açıkladı.

Mustafa Lafcı Kimdir? Kadı mı Hakim mi?

Eldivan ilçesinde esnaflık yapan A.A.’nın anlatımına göre her şey geçtiğimiz aylarda eşi ile çektikleri özel görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla başladı.

Ahlaksız Teklif Nedir?

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından A.A.’nın iddiasına göre ilçede fırıncılık yapan bir şahıs kendileriyle görüşmek istedi.

Bir hafta önce eşi ile görüşmeye giden A.A., fırıncının videonun elinde olduğunu ve kendilerine ahlaksız bir teklifte bulunduğunu anlattı.

Teklifi reddeden ve tepki gösteren çift, karakola giderek fırıncıdan şikayetçi oldu.

Başkanın babası mı geldi? Neden?

Geçtiğimiz Perşembe günü AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’nın babası Hasan Lafcı ve mahalle muhtarının dükkanına gelerek kendisini tehdit ettiğini ve görüntüdeki sözde mahkemeye götürüldüğünü anlatan A.A. şunları söyledi:

“Başkanın babası Hasan Lafcı ve muhtar, yanlarında iki kişi ile dükkanıma geldiler. Ben gitmek istemedim. Bana ‘Gelmezsen belediye önünde seni linç edecekler’ dediler. Bu şekilde gittim. Kamera görüntüleri incelenirse söylediklerim doğru çıkacak.”

‘Kalmanızın uygun olmadığı kanaatindeyiz’ dediği iddia edilen Mustafa Lafcı kimdir?

Gelişen olayların devamında ise görüntülere yansıyan AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’nın makam odasında toplanan sözde mahkeme toplanıyor.

Görüntülerde Lafcı’nın, “İlçemizde bulunan kanaat önderlerinin çoğunluğu, buradakilerin ortak kanaati, bilerek-bilmeyerek yapılmış bu hareketin ilçemize yakışmadı. Buralarda artık sizin yaşamanızın, kalmanızın uygun olmadığı kanaatindeyiz. Bununla ilgili olarak da herkesin isteği en kısa zamanda Eldivan’dan başka diyarlara gitmeniz” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Tehdit, baskı, şantaj var mı?

Ailesi ve kendisinin yaşadığı baskı, şantaj ve tehditleri anlatan A.A., şunları söyledi:

“Yaşadıklarımızdan dolayı eşim çalıştığı iş yerine gidemiyor. 24 yaşındaki kızım da işine gidemiyor. Kızım hakkında da dedikodu çıkardılar. 17 yaşındaki oğlum sosyal hizmetlerde kalıyor. Yanımıza gelmek istemiyor. Oğlumu da etkiliyorlar. Görüntülerdeki kişiler tarafından ilçeyi terk etmemiz için baskı yapıldı.”

İş yerine el konuldu mu?

İlçede bulunan iş yerine de el koyulduğunu anlatan A.A., “Camları tamamen kaplanmış içerisi görünmesin diye. Kapıya da ‘kapalı’ yazısı yazmışlar. Malzemelerimi almak için gittim kilidi değiştirilmiş.” dedi.

A.A. AKP’li Başkan Mustafa Lafcı hakkında da şikayetçi olmak istediğini ancak korktuğunu ifade etti.

mustafa lafcı kimdir
Video’daki görüntülerle yukarıdaki fotoğrafın benzerliği dikkat çekti.

Başkan ne dedi?

Yaşanan olaylar ve Belediyedeki ‘mahkeme’ görüntüleriyle ilgili AKP’li Eldiven Belediye Başkanı Mustafa Lafcı yaptığı açıklamada “Buralarda Yaren kültürü vardır. Yaren Başağalarının Kaymakam, Belediye Başkanları kadar değeri vardır. Burada onlar da var. Mahkeme gibi bir durum söz konusu değil. Bunun talebi esnaf ve muhtarlardan geliyor. Bahsedilen videonun bir bölümünü izledim midem bulandı. Böyle bir adamın dükkanına nasıl çocuklarımızı göndereceğiz” diye konuştu.

Eldivan İlçesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Lafcı Kimdir?

Mustafa Lafcı 04.03.1986 Eldivan doğumludur. 2006 yılında İstanbu Teknik Üniversitesi Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Bölümüne kayıt yaptırıp 2007 yılında bölümü bıraktı. Aynı yıl Mustafa kemal Üniversitesi Harita Kadastro Bölümüne kayıt yaptırıp 2009 yılında bölümden mezun oldu. 2009 yılında dikey geçiş sınavı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği (harita mühendisliği) bölümüne başladı ve 2012 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Çankırı merkezde harita mühendislik bürosu açtı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

mustafa lafcı kimdir

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
selim metin kimdir

Barok Sevdalısı Derepazarı Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Selim Metin Kimdir?

ne iş yapabilirim

Ne İş Yapabilirim Diyenler için Az Sermayeli ve Yüksek Kazançlı Yeni İş Fikirleri