Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken Acil Durum: New York Benzeri 8 Dizi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Acil Durum: New York Benzeri 8 Dizi

Netflix platformunda yayınlanan Acil Durum: New York dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte tıp ve sağlık konulu 8 dizi.

Netflix’te yayınlanan “Acil Durum: New York” tv dizisi, dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri New York’un sağlık sisteminin derinliklerine taşıyor. Trajik anlardan iç açıcı olaylara kadar, sağlık alanındaki riskler göz önüne alındığında, tıp dizisi kesinlikle sizi duygusal bir inişli çıkışlı yolculuğa çıkaracak. Öne çıkan doktorların operasyon üssü olarak hizmet veren çok sayıda hastane ve diğer tıbbi tesislerle, dizi aynı zamanda sağlık hizmetleriyle bağlantılı çeşitli sosyal konulardan da bahsediyor. Acil Durum: New York dizisini henüz izlemeye başlamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim. Bölümlerini izlediyseniz ve Acil Durum: New York benzeri diziler hangileridir merak ettiyseniz, size izlemeniz gereken sağlık ve tıp konularını içeren 8 diziden bahsedeceğim.

Reality şovun, “Lenox Hill” yan ürününün mevcut sezonlarını arka arkaya izledikten sonra benzer bir şeyi izlemeye hevesli hayranları var. İşte ilgi alanlarınıza uygun Acil Durum: New York benzeri dizileri merak ediyorsanız ve ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Discovery Plus, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

Tıp ve sağlık konulu Acil Durum: New York benzeri 8 dizi

1
Nightwatch (2015- )

“Acil Durum: New York”da acil durum müdahale ekiplerinin yaptığı işler ilginizi çektiyse, A&E’nin “Nightwatch”ı sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Dizi, New Orleans, Louisiana ve Tampa, Florida’da geçiyor ve çeşitli acil tıp teknisyenlerini (ATT’ler), polis memurlarını ve itfaiyecileri takip ediyor. Dizi, yalnızca tıp endüstrisine odaklanmasa da, izleyicilerin acil durum müdahale ekiplerinin çalışmalarını ve mümkün olduğunca çok hayat kurtarmak için görevlerinin ne kadar önemli olduğunu anlamalarına olanak tanıyor. Bu gerçek hayattaki kahramanların gerçek hayat hikayeleri, seyircinin oyuncularla kişisel bir bağ kurmasını da sağlıyor.

2
Mystery Diagnosis (2005-2011)

Tüm “House MD” hayranları için “Mystery Diagnosis”, kaçırmak istemeyeceğiniz bir program. 2011’de Oprah Winfrey Network’e geçmeden önce bir Discovery Health projesi olan bu yapım, nadir rahatsızlıkları ve olağandışı semptom kombinasyonları nedeniyle tıp uzmanlarının doğru teşhis koymasını zorlaştıran hastaların gerçek hayattaki vakalarına odaklanıyor. Doğru bir çözüme giden yolculuk, öne çıkan kişiler için basit olmaktan çok uzaktı. Bununla birlikte, bu hikayeler, halkın sağlık hizmetlerinin ne kadar karmaşık olabileceğini anlamasını sağlıyor. Dizide gösterilen tıbbi sistemin incelikleri, “Acil Durum: New York”a benziyor ve bu tür yapımları sevenleri kesinlikle oldukça mutlu edecek. Diziyi merak ederseniz tüm bölümlerini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

3
Medical Emergency (2005-2010)

“Medical Emergency”, Avustralya’nın Melbourne kentindeki Alfred Hastanesi Acil Durum ve Travma Merkezindeki çeşitli doktor ve hastaların hikayelerini konu alıyor. “Acil Durum: New York”a benzer şekilde, dizi, bu prestijli tıp kurumunun sağlık uzmanları mümkün olduğunca çok hayat kurtarmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparken hayat kurtaran çeşitli olayları belgeliyor. Her hikayenin ideal bir sonu yok, ancak personel asker gibidir ve bakımları altına giren insanlara yardım etmeye devam eder.

4
Cerrahi Kesim (2020)

Netflix’te yayınlanan “Cerrahi Kesim” tv dizisi dünya çapındaki bazı üst düzey sağlık uzmanlarına bir övgü niteliğindedir ve başarılarını herkesin görmesi için hazırlanmıştır. Karaciğer nakli yapan ilk kadın olan Dr. Nancy Ascher’den fetal tıbbın öncüsü Dr. Kypros Nicolaides’a kadar dizide ayrıca ünlü beyin cerrahı Dr. Alfredo Quiñones-Hinojosa ve saygın kalp cerrahı Dr. Devi Shetty yer alıyor. Bu doktorların yaptığı işe yapılan vurgu, ‘Acil Durum: New York’da sağlık personeli hakkında daha fazla bilgi edinmekten hoşlananların ilgisini çekebilir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5
Last Chance Transplant (2021)

Tıp ve cerrahi alanındaki sayısız ilerlemeyle organ nakli en önemli prosedürlerden biri olmaya devam ediyor. “Acil Durum: New York”daki Dr. Elliot Grodstein gibi cerrahlar, sahadaki çalışmaları nedeniyle takdir ediliyor ve “Last Chance Transplant” izleyicilere organ bağışı ve nakil dünyasına dair daha derin bir fikir veriyor. Nashville, Tennessee’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde geçen dizi, mümkün olan en kısa sürede organ bağışına ihtiyacı olan hastalara odaklanırken, doktorlar ve ekipleri mükemmel bir eşleşme bulmak ve olabildiğince çok hayat kurtarmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Gerçek hayattaki olayların işlenmesi göz önüne alındığında, dizinin birçok hayranı olması şaşırtıcı değil.

6
Trauma: Life in the E.R. (1997-2002)

Acil sağlık hizmetleri TLC’nin ‘Trauma: Life in the E.R.’ bölümünde ayrıntılı olarak inceleniyor. Dizideki olaylar, çoğunlukla ABD’deki Birinci Düzey travma merkezlerinde geçiyor. Öncelikli olarak sağlık personeli ve hemşirelere odaklanırken, hastaneyi çalışır durumda tutmak için çok çalışan diğer önemli kişilere de ışık tutuyor. Böylesine ilgi çekici bir önermeyle Emmy adayı dizi, dünya çapında kolayca hayran toplamayı başardı. Ayrıca “Paramedics” ve “Code Blue” adlı iki yan programa sahiptir.

7
Save My Life: Boston Trauma (2015)

Boston, Massachusetts kentindeki çeşitli hastanelerde geçen ABC’nin “Save My Life: Boston Trauma” dizisi, “Acil Durum: New York”a benzer bir formatı izleyen sürükleyici bir belgesel dizisidir. Dizide yer alan sağlık personeli, kendilerine getirilen çeşitli insanların hayatlarını kurtarmak gibi zorlu bir görevi olan travma bakım uzmanlarıdır. Çoğu zaman, dizideki hastaların hikayelerini izlemek yürek burkuyor ve izleyicilerin onlarla bir dostluk duygusu oluşturmasına olanak tanıyor. Bu nedenle, sağlık profesyonelleri tarafından yapılan işler, insanların hayat kurtaran çalışmaları için onlara her zaman teşekkür etmeye istekli olmasıyla, genel halk için daha da takdire şayan hale geliyor.

8
NY Med (2012-2014)

Listenin başında, biçim ve konum açısından “Acil Durum: New York”a oldukça benzeyen bir programımız var. Netflix dizisinden farklı olarak, ABC’nin “NY Med” dizisi New York’da geçiyor ve şehirdeki çeşitli sağlık tesislerine odaklanıyor. Netflix dizisi, Northwell Sağlık Sistemi altındaki birden fazla hastanede geçiyor olsa da, ABC dizisi NewYork-Presbiteryen Hastanesi ve NYU Lutheran Tıp Merkezi (şimdi NYU Langone Hastanesi – Brooklyn olarak biliniyor) içindeki üç kuruma odaklanıyor. İster pediatrik bakım ister kritik tıbbi prosedürler olsun, iki dizinin birbiriyle örtüşen birçok unsuru var ve birinin hayranlarının diğerinden büyük olasılıkla keyif alması muhtemel.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!