Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken Agent Elvis Benzeri 10 Animasyon Dizisi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Agent Elvis Benzeri 10 Animasyon Dizisi

Netflix platformunda yayınlanan Agent Elvis dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte animasyon macera ve casusluk türündeki 10 dizi.

Netflix’in “Agent Elvis”i, Priscilla Presley ve John Eddie tarafından yaratılan bir yetişkin animasyon komedi dizisidir. Gizli casus örgütü TCB tarafından işe alındıktan sonra çeşitli maceralara atılan Elvis Presley rolünde Matthew McConaughey’in sesi yer alıyor. Ancak Elvis, ulusunun karşı karşıya olduğu tehditlerle uğraşırken şöhretini, müzik kariyerini ve kanun dışı faaliyetlerini dengelemelidir. Bu harika diziyi henüz izlemediyseniz, buradan başlayabilirsiniz. Eğer Agent Elvis animasyon dizisini izlediyseniz ve benzeri diğer diziler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Animasyon dizisinin Rock n Roll’un kralının hayatını ustaca ve eğlence dolu anlatımından keyif aldıysanız, bu türden daha fazla alternatif arıyor olmalısınız. Bu durumda, sizin için benzer animasyon dizilerinin bir listesini özenle seçtik! Agent Elvis benzeri diziler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu, Disney Plus veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

1
Mike Tyson Mysteries (2014–2020)

‘Mike Tyson Mysteries’, Mike Tyson, Hugh Davidson ve Lee Stimme tarafından yaratılan yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisidir. Ünlü boksör Mike Tyson’ın (kendi sesinden) kurgusal bir versiyonunu, ilginç ve oldukça tuhaf çevresinin yardımıyla birkaç gizemi çözmeye çalışıyor. Dizinin temel önermesi ‘Agent Elvis’e benziyor çünkü her iki yapımda da şaşırtıcı vakaları çözmeye çalışan ünlü bir kişi yer alıyor. Dahası, Tyson’ın yardımcıları arasında bağımlılık sorunu olan konuşan bir evcil hayvan ve bazı komik anlar yaratan diğer renkli karakterler yer alıyor.

2
Q-Force (2021)

Agent Elvis benzeri diziler arasında listelediğimiz “Q-Force”, Gabe Liedman tarafından yaratılan, Sean Hayes, Matt Rogers, David Harbour ve Wanda Sykes’ın seslendirdiği yetişkinlere yönelik bir animasyon komedi dizisidir. Ajan Mary tarafından yönetilen, kendi bireysel sorunlarıyla uğraşan ama gizli bir casus teşkilatı için tehlikeli görevleri üstlenmek için yeteneklerini birleştiren LGBTQ+ süper casuslarından oluşan itibarlı bir grubu takip ediyor. Grup kendilerini kanıtlamaya çalışırken, yol boyunca çeşitli kişisel ve profesyonel zorluklarla karşılaşırlar. “Agent Elvis” gibi benzersiz bir konsepte sahip bir casus dizisi arıyorsanız, “Q-Force”un alt türdeki çeşitlilik dolu yorumu ilginizi çekecektir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
Inside Job (2021-)

‘Inside Job’, Shion Takeuchi tarafından yaratılan, yetişkinlere yönelik animasyonlu bir bilim kurgu durum komedisidir. Lizzy Caplan’ın sesini, birkaç sır barındıran gizli bir hükümet kuruluşu olan Cognito Inc.’de çalışan dahi ama sosyal açıdan beceriksiz bir robot mühendisi olan Reagan Ridley olarak sunuyor. Reagan, işlevsiz iş arkadaşlarıyla birlikte çalışır ve birkaç komplo teorisini çözmeye çalışır. “Agent Elvis” gibi, dizide de karanlık bir devlet organizasyonu için çalışan ve komplo teorileriyle uğraşan bir ana karakter yer alıyor. Ayrıca, dizinin benzersiz tarzı ve mizah anlayışı, ‘Agent Elvis’ gibi bazı dokunaklı sosyal yorumlar yapıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4
Koala Man (2023-)

Michael Cusack tarafından yaratılan ‘Koala Man’, Avustralyalı-Amerikalı bir süper kahraman animasyon komedisidir. Bir komedi antolojisi dizisi olan 2018 yapımı “Fresh Blood”ın prömiyerini yapan aynı bölümüne dayanmaktadır. Michael Cusack’in sesi Kevin Williams/Koala Man, bir baba ve bir süper kahraman olarak ek iş yapan BT uzmanı. Dizinin kahramanı, ‘Agent Elvis’teki Elvis’e benzer bir ikili hayat yaşıyor. Üstelik dizi Avustralya’nın süper güç olduğu ve Titanik’in asla batmadığı bir dünyada geçiyor. ‘Agent Elvis’ ile benzerliklerine rağmen dizi, Avustralya kültürünün güçlü etkisiyle kendine ayrı bir kimlik yaratıyor.

5
Moonbeam City (2015)

Agent Elvis benzeri diziler arasında sayılabilecek ‘Moonbeam City’, Scott Gairdner tarafından yaratılan yetişkinlere yönelik bir animasyon televizyon dizisidir. Elizabeth Banks, Rob Lowe, Kate Mara ve Will Forte’un seslendirdiği bir dizi. Retro-fütüristik bir ortamda komik ve merak uyandıran bir anlatı yaratmak için ‘Miami Vice’ ve ‘City Hunter’ gibi 1980’lerin polis dizilerini anımsatıyor. Dedektif Dazzle Novak, gizli bir polis olarak söz konusu şehirde birkaç suçu çözmeye çalışıyor. Novak’ın kişiliğinin çeşitli özellikleri Elvis ile eşleşiyor ve dizinin retro-fütüristik ortamı izleyicilere ‘Agent Elvis’i hatırlatacak. 80’lerin polis programlarını hicivli bir şekilde ele alması izleyicilere canlandırıcı bir izleme deneyimi yaşatacak.

6
American Dad! (2005-)

‘American Dad!’, Seth MacFarlane, Mike Barker ve Matt Weitzman tarafından yaratılan animasyon komedisidir. Dizide Seth MacFarlane, üst-orta sınıf Smith ailesinin reisi Stanford Leonard “Stan” Smith’i seslendiriyor. Stan, CIA için çalışıyor ve ailevi sorumluluklarını ulusuna karşı olan göreviyle dengelemek zorunda. Stan, Elvis’e çok benzeyen bir ajan olsa da, aile hayatı dizinin anlatısının çok önemli bir yönünü oluşturuyor ve ona bir aile komedisi dinamiği veriyor. Bununla birlikte, “Agent Elvis” ve “American Dad!”, Amerikan siyasetini hicivli bir şekilde ele alıyor ve uluslarına hizmet etme arzusuyla hareket eden ana karakterleri içeriyor, bu da onları benzer kılıyor.

7
Black Dynamite (2011–2015)

‘Black Dynamite’, Carl Jones tarafından geliştirilen yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisidir. Scott Sanders tarafından yönetilen ve Michael Jai White, Scott Sanders ve Byron Minns tarafından yazılan aynı adlı 2009 aksiyon komedi filmine dayanmaktadır. Eski bir CIA ajanı olan Black Dynamite ve arkadaşları Bullhorn, Cream Corn ve Honey Bee’nin zorlu maceralarını konu alıyor. ‘Agent Elvis’ gibi, dizi de ağırlıklı olarak 1970’lerde geçiyor ve gizli bir ajana odaklanıyor. Aynı zamanda, Başkan Richard Nixon gibi birkaç gerçek dünya kişiliğini de içeriyor ve dönemin siyaseti hakkında yorum yapıyor.

8
Clone High (2002–2003)

“Clone High”, Phil Lord, Christopher Miller ve Bill Lawrence tarafından yaratılan yetişkinlere yönelik bir animasyon bilim kurgu sitcom’udur. Abe Lincoln, Joan of Arc, Gandhi, Kleopatra ve JFK gibi tarihi şahsiyetlerin bir grup klonunun hayatını konu alıyor. Klonlar, liseye giderken tipik genç maskaralıklarına girerler. Dizi, en iyi yetişkin animasyonlu sitcom’ları arasında kabul edilir. Elvis’in kurgusal bir versiyonunu izlemekten keyif aldıysanız, ‘Clone High’ değişiklik olsa da, bu tür kültürel açıdan daha alakalı tarihi figürleri izlemekten zevk alırsınız.

9
The Venture Bros. (2003-2018)

Chris McCulloch tarafından yaratılan “The Venture Bros”, Venture ailesi etrafında dönen yetişkinlere yönelik bir animasyon aksiyon-komedi televizyon dizisidir. Dizi, Dr. Thaddeus “Rusty” Venture, ikiz oğulları Hank ve Dean girişimi ve korumaları Brock Samson’ın çeşitli maceralara atılırken ve tehlikeli tehditlerle karşı karşıya kalırken hayatlarını anlatıyor. ‘Agent Elvis’ gibi dizide de Brock Samson adında gizli bir ajan yer alıyor. Dahası, her iki dizi de yoğun bir şekilde komplo teorilerine odaklanıyor.

10
Archer (2009-)

Agent Elvis benzeri diziler listemizde birinci sıraya koyduğumuz ‘Archer’, Adam Reed tarafından yaratılan yetişkinlere yönelik bir animasyondur. H. Jon Benjamin, New York merkezli kurgusal bir istihbarat teşkilatı olan Uluslararası Gizli İstihbarat Servisi (ISIS) için çalışan, narsist ve kadın düşkünü Sterling Archer’ı seslendiriyor. Dizi, Archer’ın aralarında teşkilatın yöneticisi olan annesi Malory Archer’ın da bulunduğu iş arkadaşlarıyla olan berbat ilişkisini izleyicilerle buluşturuyor. Agent Elvis’in gösterişli aksiyon stili, casus temalı anlatımı ve kaba mizahıyla birleştiğinde ‘Archer’ ile tamamen aynı. Üstelik, ‘Archer’ın bölümlerini yazan Mike Arnold, ‘Agent Elvis’in showrunner’ı olarak görev yapıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!