Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaSinemaMutlaka İzlemeniz Gereken Kayıp Köpek Benzeri 8 Film

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Kayıp Köpek Benzeri 8 Film

Netflix'te yayınlanan Kayıp Köpek filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte 8 muhteşem film.

Netflix yapımı Kayıp Köpek (Dog Gone), Stephen Herek tarafından yönetilen bir aile drama filmidir. Yazar Pauls Toutonghi’nin ‘Dog Gone: A Lost Pet’s Extraordinary Journey and the Family Who Brought Him Home.’ adlı kitabından uyarlanan film, evcil köpekleri Gonker kaybolduktan sonra onu Apalaş Yolu’nda arayan Marshall ailesinin hikayesini anlatıyor. Filmi izlediyseniz ve Fielding “Fields” Marshall ve Gonker’in dostluğuna odaklanan duygu yüklü anlatımından etkilendiyseniz, izlemek için daha fazla bu tür film arıyor olmalısınız. Bu filmi henüz duymadıysanız, buradan izleyebilirsiniz. Eğer Kayıp Köpek filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

kayıp köpek benzeri filmler
Bob Mahoney/Netflix

Netflix’in Kayıp Köpek filminde Rob Lowe ve Johnny Bercht, ailelerinin köpeğini bulma ve kendi parçalanmış ilişkilerini onarma görevindeki bir baba ve oğul olarak rol alıyor. Filmde, köpekleri Amerika’da bulunan Apalaş Yolu’nda kaybolur. Sevilen bir evcil hayvanın ortadan kaybolması yeterince yıkıcı olsa da, Gonker’in her 30 günde bir aşı olmasını gerektiren bir hastalığı var, bu da onu bulma arayışını zamana karşı bir yarışa dönüştürüyor. Kayıp Köpek benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8. Max (2015)

‘Max’, Boaz Yakin tarafından yönetilen ve başrollerde Josh Wiggins, Thomas Haden Church, Robbie Amell ve Lauren Graham’ın oynadığı bir aile macera filmi. Film, Afganistan’da bir denizci olan Kyle Wincott ile bağ kuran Belçikalı Malinois askeri köpeği Max’in etrafında dönüyor. Kyle’ın ölümünden sonra Max, ailesi tarafından evlat edinilir ve Kyle’ın küçük erkek kardeşi Justin ile arkadaş olur. Ancak Wincott ailesinin kapısına beklenmedik bir tehdit geldiğinde, Max’in denizcilik becerileri ve ölümsüz sadakati, Justin’in en büyük silahı olduğunu kanıtlar. Çoğu köpek filminin aksine, film daha büyük bir ölçekte çekilmiş ve sürükleyici aksiyon sekansları içeriyor. Ancak, ‘Kayıp Köpek’ gibi, Max’de de yetenekli köpeğin kişisel mücadelesini ve bunun sahipleri üzerindeki etkisini keşfetmesi zaman alıyor.

7. A Champion Heart (2018)

David de Vos’un yönettiği “A Champion Heart” (“A Horse from Heaven” olarak da bilinir), Mandy adlı sorunlu bir gencin etrafında dönen bir drama filmi. Yalnız kalan Mandy, annesinin ölümünden sonra pek çok sorunla karşı karşıya kalır. Ancak yaralı bir atla olan bağı sayesinde teselli ve mutluluk bulur. Duygusal olarak dokunaklı film, bir hayvanla bağ kurmanın etkisini vurgulayarak onu “Kayıp Köpek”e tematik olarak benzetiyor. Ayrıca, Mandy’nin bir evcil hayvanla arkadaşlığı sayesinde zorlu günlerde teselli bulma hikayesi, yapımın Kayıp Köpek benzeri filmler listesinin içine girmesini sağlıyor.

6. Köpek Firarda (2008)

kayıp köpek benzeri filmler

Köpek Firarda (‘Dog Gone veya Diamond Dog Caper’ olarak da bilinir), Mark Stouffer tarafından yönetilen bir komedi filmidir. Ablasıyla evde yalnız kalan genç bir çocuk olan Owen’ı konu alıyor. Owen bir golden retriever köpeği kurtardığında, bir grup hırsızın hedefi olur. Owen çok geçmeden köpeğin çalıntı elmaslar taşıdığını fark eder. Komedi filmi, izleyicilere 2023’ün “Kayıp Köpek” filmini hatırlatan neşeli anlar ve komik şakalarla dolu. İki film de benzer isimleri paylaşsa da, her iki hikaye de üslup ve işleniş açısından büyük ölçüde farklı.

5. Büyük Mucize (2012)

Ken Kwapis’in yönettiği ve Kayıp Köpek benzeri filmler arasında gösterilen ‘Büyük Mucize’ (Big Miracle), yazar Tom Rose’un 1989 tarihli ‘Balinaları Özgürleştirmek‘ adlı kitabından uyarlanan biyografik bir drama filmi. Başrollerde Drew Barrymore ve John Krasinski yer alıyor. Film, Alaska, Point Barrow yakınlarında buzda mahsur kalan bir grup gri balinayı kurtarmak için uluslararası bir çaba olan Breakthrough Operasyonunun kurgusal bir yeniden anlatımıdır. İlham verici hikaye, balinaları kurtarmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan birkaç gönüllü, muhabir ve yetkilinin çabalarını gözler önüne seriyor. “Kayıp Köpek”teki Gonker’ı toplu olarak bulma girişimi, ilginizi yerel toplulukların hayvan kurtarma çabalarına çektiyse, “Büyük Mucize” filmi zevkinize uygun olacaktır.

4. Can Dostum (2017)

W. Bruce Cameron’ın 2010 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan Can Dostum (A Dog’s Purpose), Lasse Hallström tarafından yönetilen bir psikolojik komedi-drama filmidir. Dört farklı zaman diliminde dört farklı sahibiyle yaşayan sevimli bir köpek olan Boss Dog’un hikayesini anlatıyor. Boss Dog, sonsuz gibi görünen reenkarnasyon döngüsü boyunca hayattaki amacını kısa sürede keşfeder. Son derece duygusal olan bu film, sadakat, keder ve işlevsiz aile gibi olgun temaları ele alarak onu diğer köpek filmlerinden ayırıyor. Bununla birlikte, ‘Kayıp Köpek’ gibi film, bir evcil hayvan ile sahibi arasındaki sevgi bağını vurguluyor.

3. 777 Charlie (2022)

kayıp köpek benzeri filmler

Kayıp Köpek benzeri filmler arasında gösterebileceğimiz ‘777 Charlie’, Kiranraj K tarafından yönetilen, Hint dilinde yapılmış bir macera komedi-drama filmidir. Rakshit Shetty, genç bir köpek yavrusunu bulduktan sonra hayatı değişen yalnız bir fabrika işçisi olan Dharma’yı canlandırıyor. Köpeğe Charlie adını veren Dharma, başıboş köpeği evlat edinerek, güçlü bir dostluk bağı kurmasına yol açar ve bu da sonuçta Dharma’nın hayatında bir umut ışığı olduğunu kanıtlar. Dharma ve Charlie’nin bağı, izleyicilere Fields ve Gonker’in “Kayıp Köpek”teki ilişkisini hatırlatacak. Dahası, her iki köpek de benzer kişiliklere sahip enerjik labradorlardır, bu da sahiplerinin evcil hayvanları için kapsamlı bir araştırma yapmasına yol açar.

2. Kurtarma Köpeği Ruby (2022)

‘Kurtarma Köpeği Ruby’, Katt Shea tarafından yönetilen biyografik bir drama filmidir. Squire Rushnell ve Louise DuArt’ın ‘The Dogwink Ruby‘ adlı kitabına dayanmaktadır. Film, seçkin polislerin arasına katılma hayali kuran bir eyalet polisi olan Daniel O’Neil rolünde Grant Gustin’i (“The Flash”) canlandırıyor. Bu nedenle, görünüşte eğitilemez gibi görünen Ruby ile takım arkadaşı olur. Fields gibi Daniel de bir köpekle olan bağı nedeniyle yaşam seçimlerini yeniden değerlendirmek zorunda kalıyor. Dahası, “Kurtarma Köpeği Ruby” mizah ve dram arasında bir denge kurarak onu Kayıp Köpek benzeri filmler arasına sokuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Sadık Dostum (2019)

Yönetmenliğini Charles Martin Smith’in üstlendiği ‘Sadık Dostum’, W. Bruce Cameron’ın aynı adlı romanından uyarlanan 2017 yapımı bir aile macera filmidir. Başrollerinde Bryce Dallas Howard, Ashley Judd ve Edward James Olmos yer almaktadır. Film, en iyi arkadaşı Lucas’la yeniden bir araya gelmek için Colorado’da 400 millik zorlu bir yolculuğa çıkan bir köpek olan Bella’nın etrafında dönüyor. Bella ve Lucas’ın ayrılığının koşulları Gonker ve Fields’ınkinden farklı olsa da, her iki hikaye de bir evcil hayvanın sahibine olan sevgisinin bir kanıtıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!